Fotball
Hjem › Lag › Palermo
Palermo

Palermo: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Italia · stiftet 1900 · Stadio Renzo Barbera

Palermo: turneringer i 2026/27

Palermo: kommende kamper

ons. 28.10. · 19:00PisaTipsPalermoSerie B · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 1.11. · 19:30Palermo–Vicenza Virtus
Serie B · Innbyrdes oppgjør (H2H)
fre. 6.11. · 20:30Ascoli–Palermo
Serie B
lør. 21.11. · 15:00Catanzaro–Palermo
Serie B
tir. 24.11. · 15:00Palermo–Sudtirol
Serie B

Palermo: siste resultater

Form i serienVVVVU
25.10.26Palermo2–1CarrareseSerie B
17.10.26Mantova0–2Palermo
Serie B
10.10.26Empoli2–4Palermo
Serie B
19.9.26Palermo2–1Padova
Serie B
13.9.26Avellino1–1Palermo
Serie B
7.9.26Palermo3–1Sampdoria
Serie B
3.9.26Palermo5–2Mantova
Coppa Italia
30.8.26Arezzo2–3Palermo
Serie B

Palermo: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

ons. 28.10. · 19:00PisaTipsPalermo
Serie B
søn. 1.11. · 19:30Palermo–Vicenza Virtus
Serie B
fre. 6.11. · 20:30Ascoli–Palermo
Serie B
lør. 21.11. · 15:00Catanzaro–Palermo
Serie B
tir. 24.11. · 15:00Palermo–Sudtirol
Serie B
lør. 28.11. · 15:00Palermo–Benevento
Serie B
ons. 2.12. · 18:00Bologna–Palermo
Coppa Italia
lør. 5.12. · 15:00Hellas Verona–Palermo
Serie B
tir. 8.12. · 15:00Palermo–Cremonese
Serie B
lør. 12.12. · 15:00Cesena–Palermo
Serie B
lør. 19.12. · 15:00Palermo–Virtus Entella
Serie B
søn. 27.12. · 15:00Modena–Palermo
Serie B
lør. 9.1. · 15:00Palermo–Empoli
Serie B
lør. 16.1. · 15:00Palermo–Pisa
Serie B
lør. 23.1. · 15:00Sudtirol–Palermo
Serie B
lør. 30.1. · 15:00Palermo–Arezzo
Serie B
lør. 6.2. · 15:00Vicenza Virtus–Palermo
Serie B
lør. 13.2. · 15:00Palermo–Mantova
Serie B
lør. 20.2. · 15:00Cremonese–Palermo
Serie B
lør. 27.2. · 15:00Palermo–Hellas Verona
Serie B
tir. 2.3. · 15:00Carrarese–Palermo
Serie B
lør. 6.3. · 15:00Palermo–Modena
Serie B
lør. 13.3. · 15:00Juve Stabia–Palermo
Serie B
lør. 20.3. · 15:00Padova–Palermo
Serie B
lør. 3.4. · 15:00Palermo–Avellino
Serie B
lør. 10.4. · 15:00Sampdoria–Palermo
Serie B
lør. 17.4. · 15:00Palermo–Ascoli
Serie B
lør. 24.4. · 15:00Virtus Entella–Palermo
Serie B
lør. 1.5. · 15:00Palermo–Catanzaro
Serie B
lør. 8.5. · 15:00Benevento–Palermo
Serie B
fre. 14.5. · 15:00Palermo–Cesena
Serie B
Spilte kamper denne sesongen
25.10.26Palermo2–1Carrarese
Serie B
17.10.26Mantova0–2Palermo
Serie B
10.10.26Empoli2–4Palermo
Serie B
19.9.26Palermo2–1Padova
Serie B
13.9.26Avellino1–1Palermo
Serie B
7.9.26Palermo3–1Sampdoria
Serie B
3.9.26Palermo5–2Mantova
Coppa Italia
30.8.26Arezzo2–3Palermo
Serie B
23.8.26Palermo1–0Juve Stabia
Serie B
17.8.26Palermo2–0Lecce
Coppa Italia

Oppdatert: 26. oktober 2026

Palermo: tabellplassering – Serie B

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
1Palermo87-1-018:822VVVVU
2Mantova85-2-114:817VTVUV
3Modena85-1-215:816VTVVU

Palermo: sesongstatistikk (Serie B)

Scorede mål per kamp2,3
Innslupne mål per kamp1,0
Hjemme: scoret / sluppet inn2,0 / 0,8
Borte: scoret / sluppet inn2,5 / 1,3
Kamper uten baklengsmål2
Kamper uten scoring0

Kort

Gule kort13
Gule kort per kamp1,6
Røde kort0

Mest brukte formasjoner

4-2-3-1 (6×) · 4-3-3 (1×) · 3-4-2-1 (1×)

Palermo: spillerstatistikk (Serie B)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
F. BarbaF1900000007,90
D. JohnsenM8608552313007,81
A. PalumboM53882197107,58
F. RanocchiaM856910114207,29
HernaniM63151252007,17
T. AugelloF87201131107,17
G. MagnaniF21100010007,17
D. VavassoriM860531209007,15
M. BaniF85930121306,96
T. CassandroF85231031106,89
Gabriel StrefezzaA31061022106,80
P. CeccaroniF76300000006,80
N. EstévezM81920010106,61
L. MazzitelliM3500010006,60
J. PohjanpaloA864822146006,57
J. SegreM86291042106,55
P. PedaF4650000006,55
A. GabrielloniA7740132006,53
J. Le DouaronA1120010006,50
N. PierozziF41840000105,18
E. GyasiF31020021104,75
C. GomesM2280000004,47

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Palermo: stall

Keepere

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Palermo: overganger

Inn

  • L. MazzitelliComo · fri spiller9.9.26
  • A. GabrielloniComo · lån28.8.26
  • M. PerinJuventus · overgang25.8.26
  • Gabriel StrefezzaOlympiakos Piraeus · overgang5.8.26
  • D. VavassoriAtalanta · lån31.7.26
  • F. BarbaPersib Bandung · fri spiller28.7.26
  • A. BozzolanReggiana · lån23.7.26
  • M. FortinLens · lån17.7.26

Ut

  • A. ButtaroForte Virtus · lån15.9.26
  • P. AvenaPergolettese · lån31.8.26
  • J. Le DouaronEstac Troyes · lån30.8.26
  • A. BlinBlin Alexis · fri spiller30.8.26
  • M. BrunoriAscoli · lån25.8.26
  • S. DiakitéZulte Waregem · lån16.8.26
  • Alessio SceltaGenoa · overgang31.7.26
  • K. LundBirmingham · overgang29.7.26

Palermo: nøkkelfakta

LandItalia
Stiftet1900
StadionStadio Renzo Barbera
Kapasitet36 349
Underlagnaturgress
TurneringSerie B
Tabellplassering1. · 22 poeng

Palermo: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Palermo på?

Palermo spiller hjemmekampene sine på Stadio Renzo Barbera (Palermo), som har plass til 36 349 tilskuere.

Hvor ligger Palermo på tabellen?

Palermo ligger på 1. plass i Serie B med 22 poeng etter 8 kamper (7 seirer, 1 uavgjort, 0 tap).

Når spiller Palermo neste kamp?

Neste kamp: Pisa – Palermo, ons. 28.10. · 19:00 (Serie B).

Hvordan endte den siste seriekampen til Palermo?

Siste seriekamp: Palermo 2–1 Carrarese (25.10.26).

Hvem er toppscorer for Palermo?

Klubbens toppscorer i turneringen er D. Johnsen med 6 mål.

Palermo: terminliste, tabell og tips

Palermo (Italia) i korte trekk: terminliste og resultater i alle turneringer (Serie B, Coppa Italia), tabell, statistikk, stall og målscorere. Tips og odds for kampene i Serie B finner du på turneringssiden, andre tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.