Fotball
Hjem › Lag › Sampdoria
Sampdoria

Sampdoria: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Italia · stiftet 1946 · Stadio Comunale Luigi Ferraris

Sampdoria: turneringer i 2026/27

Sampdoria: kommende kamper

tir. 27.10. · 20:00AscoliTipsSampdoriaSerie B · Innbyrdes oppgjør (H2H)lør. 31.10. · 19:30SampdoriaTipsVirtus EntellaSerie B · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 8.11. · 17:15Carrarese–Sampdoria
Serie B
lør. 21.11. · 15:00Sampdoria–Benevento
Serie B
tir. 24.11. · 15:00Padova–Sampdoria
Serie B

Sampdoria: siste resultater

Form i serienUTTVT
24.10.26Sudtirol1–1SampdoriaSerie B
18.10.26Sampdoria1–2Arezzo
Serie B
9.10.26Avellino4–1Sampdoria
Serie B
19.9.26Sampdoria2–1Catanzaro
Serie B
13.9.26Mantova2–0Sampdoria
Serie B
7.9.26Palermo3–1Sampdoria
Serie B
29.8.26Sampdoria1–2Juve Stabia
Serie B
23.8.26Cesena1–1Sampdoria
Serie B

Sampdoria: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

tir. 27.10. · 20:00AscoliTipsSampdoria
Serie B
lør. 31.10. · 19:30SampdoriaTipsVirtus Entella
Serie B
søn. 8.11. · 17:15Carrarese–Sampdoria
Serie B
lør. 21.11. · 15:00Sampdoria–Benevento
Serie B
tir. 24.11. · 15:00Padova–Sampdoria
Serie B
lør. 28.11. · 15:00Sampdoria–Cremonese
Serie B
lør. 5.12. · 15:00Pisa–Sampdoria
Serie B
tir. 8.12. · 15:00Sampdoria–Modena
Serie B
lør. 12.12. · 15:00Sampdoria–Vicenza Virtus
Serie B
lør. 19.12. · 15:00Empoli–Sampdoria
Serie B
søn. 27.12. · 15:00Sampdoria–Hellas Verona
Serie B
lør. 9.1. · 15:00Juve Stabia–Sampdoria
Serie B
lør. 16.1. · 15:00Sampdoria–Mantova
Serie B
lør. 23.1. · 15:00Virtus Entella–Sampdoria
Serie B
lør. 30.1. · 15:00Benevento–Sampdoria
Serie B
lør. 6.2. · 15:00Sampdoria–Ascoli
Serie B
lør. 13.2. · 15:00Arezzo–Sampdoria
Serie B
lør. 20.2. · 15:00Sampdoria–Avellino
Serie B
lør. 27.2. · 15:00Sampdoria–Padova
Serie B
tir. 2.3. · 15:00Cremonese–Sampdoria
Serie B
lør. 6.3. · 15:00Sampdoria–Cesena
Serie B
lør. 13.3. · 15:00Hellas Verona–Sampdoria
Serie B
lør. 20.3. · 15:00Sampdoria–Empoli
Serie B
lør. 3.4. · 15:00Modena–Sampdoria
Serie B
lør. 10.4. · 15:00Sampdoria–Palermo
Serie B
lør. 17.4. · 15:00Sampdoria–Carrarese
Serie B
lør. 24.4. · 15:00Catanzaro–Sampdoria
Serie B
lør. 1.5. · 15:00Sampdoria–Sudtirol
Serie B
lør. 8.5. · 15:00Vicenza Virtus–Sampdoria
Serie B
fre. 14.5. · 15:00Sampdoria–Pisa
Serie B
Spilte kamper denne sesongen
24.10.26Sudtirol1–1Sampdoria
Serie B
18.10.26Sampdoria1–2Arezzo
Serie B
9.10.26Avellino4–1Sampdoria
Serie B
19.9.26Sampdoria2–1Catanzaro
Serie B
13.9.26Mantova2–0Sampdoria
Serie B
7.9.26Palermo3–1Sampdoria
Serie B
29.8.26Sampdoria1–2Juve Stabia
Serie B
23.8.26Cesena1–1Sampdoria
Serie B
17.8.26Cremonese2–0Sampdoria
Coppa Italia

Oppdatert: 26. oktober 2026

Sampdoria: tabellplassering – Serie B

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
17Carrarese82-1-57:97TVVTT
18Cremonese81-3-46:116TTUUU
19Sampdoria81-2-58:165UTTVT
20Catanzaro81-1-69:204TUTTV

Sampdoria: sesongstatistikk (Serie B)

Scorede mål per kamp1,0
Innslupne mål per kamp2,0
Hjemme: scoret / sluppet inn1,3 / 1,7
Borte: scoret / sluppet inn0,8 / 2,2
Kamper uten baklengsmål0
Kamper uten scoring1

Kort

Gule kort16
Gule kort per kamp2,0
Røde kort1

Mest brukte formasjoner

4-3-2-1 (4×) · 4-3-3 (3×) · 4-2-3-1 (1×)

Sampdoria: spillerstatistikk (Serie B)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
S. EspositoM31600020007,10
L. InsigneA531230115206,96
T. BegićA83831193006,93
M. VitiF21800000006,80
A. MakoumbouM75820031106,74
Y. VerschaerenM854312115006,64
D. SinaniA52680073006,62
L. RavanelliF1850000006,62
A. BellemoM1580000006,60
A. Di PardoF87060020006,53
G. TutinoA841510115006,51
L. HendersonM864120167406,50
A. FerrariF31170020106,50
F. DepaoliA51760041006,49
F. Delli CarriF65400031106,47
O. AbildgaardM530900121016,44
T. LauritsenA530902106006,44
Y. KaramohA3630010006,35
L. MezzoteroA2240000006,25
K. MbabuF3320000106,21
M. CicconiF87080051406,11
S. GartenmannF75630120205,72

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Sampdoria: stall

Keepere

Forsvarsspillere

2M. VitiNasjonalitetItaliaAlder23 årHøyde190 cmVekt82 kg
3S. GartenmannNasjonalitetDanmarkAlder28 årHøyde185 cmVekt75 kg
5B. MeijerNasjonalitetNederlandAlder22 årHøyde191 cmVekt89 kg13L. RavanelliNasjonalitetItaliaAlder28 årHøyde187 cmVekt75 kg15F. Delli CarriNasjonalitetItaliaAlder26 årHøyde189 cmVekt77 kg
23F. DepaoliNasjonalitetItaliaAlder28 årHøyde182 cmVekt74 kg
25A. FerrariNasjonalitetItaliaAlder31 årHøyde191 cmVekt80 kg
29A. Di PardoNasjonalitetItaliaAlder26 årHøyde182 cmVekt76 kg
41Noa MondaniAlder17 år
43K. MbabuNasjonalitetSveitsAlder30 årHøyde184 cmVekt83 kg

Midtbanespillere

6L. HendersonNasjonalitetSkottlandAlder29 årHøyde183 cmVekt78 kg
7M. CicconiNasjonalitetItaliaAlder28 årHøyde182 cm
11T. BegićNasjonalitetSloveniaAlder22 årHøyde175 cm
16Y. VerschaerenNasjonalitetBelgiaAlder24 årHøyde172 cmVekt69 kg28O. AbildgaardNasjonalitetDanmarkAlder29 årHøyde192 cmVekt66 kg
33F. ContiAlder20 år
35Leo RodellaAlder17 år
42L. CosiAlder17 år
45A. MakoumbouNasjonalitetCongoAlder27 årHøyde183 cmVekt73 kg
94S. EspositoNasjonalitetItaliaAlder25 årHøyde178 cmVekt70 kg

Angrepsspillere

Sampdoria: overganger

Inn

  • Y. KaramohFC Porto · fri spiller4.9.26
  • F. Delli CarriMonza · lån31.8.26
  • S. MassoloVicenza Virtus · fri spiller31.8.26
  • K. MbabuFC Midtjylland · fri spiller30.8.26
  • A. MakoumbouSamsunspor · lån26.8.26
  • Y. VerschaerenAnderlecht · fri spiller13.8.26
  • B. MeijerClub Brugge KV · overgang11.8.26
  • P. VindahlSparta Praha · lån10.8.26

Ut

  • L. VenutiAscoli · fri spiller1.10.26
  • A. RiccioPogon Szczecin · fri spiller8.9.26
  • A. BellemoVicenza Virtus · fri spiller31.8.26
  • S. GhidottiParma · overgang31.8.26
  • N. RavagliaCarrarese · fri spiller31.8.26
  • J. FerriFerri Jordan · fri spiller30.8.26
  • Nicolò UbertiRovato Vertovese · fri spiller30.8.26
  • E. TantalocchiVicenza Virtus · overgang27.8.26

Sampdoria: nøkkelfakta

LandItalia
Stiftet1946
StadionStadio Comunale Luigi Ferraris
Kapasitet36 703
Underlagnaturgress
TurneringSerie B
Tabellplassering19. · 5 poeng

Sampdoria: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Sampdoria på?

Sampdoria spiller hjemmekampene sine på Stadio Comunale Luigi Ferraris (Genova), som har plass til 36 703 tilskuere.

Hvor ligger Sampdoria på tabellen?

Sampdoria ligger på 19. plass i Serie B med 5 poeng etter 8 kamper (1 seier, 2 uavgjorte, 5 tap).

Når spiller Sampdoria neste kamp?

Neste kamp: Ascoli – Sampdoria, tir. 27.10. · 20:00 (Serie B).

Hvordan endte den siste seriekampen til Sampdoria?

Siste seriekamp: Sudtirol 1–1 Sampdoria (24.10.26).

Hvem er toppscorer for Sampdoria?

Klubbens toppscorer i turneringen er L. Insigne med 3 mål.

Sampdoria: terminliste, tabell og tips

Sampdoria (Italia) spiller i disse turneringene denne sesongen: Serie B, Coppa Italia. Her finner du terminliste og resultater, tabellplassering, tall fra hele sesongen, stallen og klubbens beste spillere. Tips til kampene i Serie B finner du på turneringssiden, og flere tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.