Fotball
Hjem › Lag › Benevento
Benevento

Benevento: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Italia · stiftet 1929 · Stadio Ciro Vigorito

Benevento: turneringer i 2026/27

Benevento: kommende kamper

tir. 27.10. · 19:00BeneventoTipsCatanzaroSerie B
lør. 31.10. · 15:00Cremonese–Benevento
Serie B · Innbyrdes oppgjør (H2H)
lør. 7.11. · 19:30Benevento–Avellino
Serie B
lør. 21.11. · 15:00Sampdoria–Benevento
Serie B
tir. 24.11. · 15:00Benevento–Empoli
Serie B

Benevento: siste resultater

Form i serienVUVVV
24.10.26Arezzo0–3BeneventoSerie B
17.10.26Benevento2–2Vicenza Virtus
Serie B
10.10.26Benevento2–0Cesena
Serie B
19.9.26Carrarese0–1Benevento
Serie B
11.9.26Benevento3–1Hellas Verona
Serie B
5.9.26Ascoli1–0Benevento
Serie B
30.8.26Benevento1–1Sudtirol
Serie B
22.8.26Benevento1–2Modena
Serie B

Benevento: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

tir. 27.10. · 19:00BeneventoTipsCatanzaro
Serie B
lør. 31.10. · 15:00Cremonese–Benevento
Serie B
lør. 7.11. · 19:30Benevento–Avellino
Serie B
lør. 21.11. · 15:00Sampdoria–Benevento
Serie B
tir. 24.11. · 15:00Benevento–Empoli
Serie B
lør. 28.11. · 15:00Palermo–Benevento
Serie B
lør. 5.12. · 15:00Juve Stabia–Benevento
Serie B
tir. 8.12. · 15:00Benevento–Padova
Serie B
lør. 12.12. · 15:00Mantova–Benevento
Serie B
lør. 19.12. · 15:00Benevento–Pisa
Serie B
søn. 27.12. · 15:00Virtus Entella–Benevento
Serie B
lør. 9.1. · 15:00Sudtirol–Benevento
Serie B
lør. 16.1. · 15:00Benevento–Arezzo
Serie B
lør. 23.1. · 15:00Cesena–Benevento
Serie B
lør. 30.1. · 15:00Benevento–Sampdoria
Serie B
lør. 6.2. · 15:00Benevento–Cremonese
Serie B
lør. 13.2. · 15:00Empoli–Benevento
Serie B
lør. 20.2. · 15:00Benevento–Mantova
Serie B
lør. 27.2. · 15:00Pisa–Benevento
Serie B
tir. 2.3. · 15:00Benevento–Juve Stabia
Serie B
lør. 6.3. · 15:00Padova–Benevento
Serie B
lør. 13.3. · 15:00Benevento–Virtus Entella
Serie B
lør. 20.3. · 15:00Avellino–Benevento
Serie B
lør. 3.4. · 15:00Benevento–Ascoli
Serie B
lør. 10.4. · 15:00Vicenza Virtus–Benevento
Serie B
lør. 17.4. · 15:00Catanzaro–Benevento
Serie B
lør. 24.4. · 15:00Benevento–Carrarese
Serie B
lør. 1.5. · 15:00Hellas Verona–Benevento
Serie B
lør. 8.5. · 15:00Benevento–Palermo
Serie B
fre. 14.5. · 15:00Modena–Benevento
Serie B
Spilte kamper denne sesongen
24.10.26Arezzo0–3Benevento
Serie B
17.10.26Benevento2–2Vicenza Virtus
Serie B
10.10.26Benevento2–0Cesena
Serie B
19.9.26Carrarese0–1Benevento
Serie B
11.9.26Benevento3–1Hellas Verona
Serie B
5.9.26Ascoli1–0Benevento
Serie B
30.8.26Benevento1–1Sudtirol
Serie B
22.8.26Benevento1–2Modena
Serie B
14.8.26Fiorentina4–1Benevento
Coppa Italia
9.8.26Benevento5–3Ravenna
Coppa Italia

Oppdatert: 26. oktober 2026

Benevento: tabellplassering – Serie B

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
3Modena85-1-215:816VTVVU
4Ascoli84-3-114:615VUUVT
5Benevento84-2-213:714VUVVV
6Pisa84-2-215:1014UVVUT
7Sudtirol83-4-110:713UTUVU

Benevento: sesongstatistikk (Serie B)

Scorede mål per kamp1,6
Innslupne mål per kamp0,9
Hjemme: scoret / sluppet inn1,8 / 1,2
Borte: scoret / sluppet inn1,3 / 0,3
Kamper uten baklengsmål3
Kamper uten scoring1

Kort

Gule kort22
Gule kort per kamp2,8
Røde kort1

Mest brukte formasjoner

4-1-3-2 (5×) · 4-1-4-1 (1×) · 4-3-2-1 (1×)

Benevento: spillerstatistikk (Serie B)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
D. OkerekeA743423127007,49
M. MaitaM87140291207,35
L. CherubiniM73061094107,22
A. SiatounisM74453084207,20
P. BeruattoF74850084207,01
D. LamestaM853411102006,97
A. PriscoM52331031206,94
S. ScognamilloF87200010206,88
E. PierozziF85511051006,79
G. MignaniA4491042006,76
C. KouanA755311105406,70
L. SernicolaF63870000106,67
E. SchimmentiM2200000006,65
C. Dalle MuraF52000020006,58
F. SalveminiA869720167206,55
A. TaliaM1190000006,50
R. RomanoF2240011106,45
P. SaioF75540130005,88
M. TumminelloA31370060104,88
L. CaldirolaF2890000004,63
P. SimonettiM2240010004,27
Mattia ManniniF1160000003,35

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Benevento: stall

Keepere

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Benevento: overganger

Inn

  • Mattia ManniniAS Roma · lån31.8.26
  • L. CherubiniAS Roma · lån17.8.26
  • D. OkerekeCremonese · fri spiller9.8.26
  • S. VerdiSudtirol · fri spiller30.7.26
  • C. Dalle MuraJuve Stabia · overgang23.7.26
  • L. SernicolaCremonese · overgang13.7.26
  • P. BeruattoPisa · overgang9.7.26
  • A. SyllaSiracusa · fri spiller7.7.26

Ut

  • R. CantisaniManfredonia · fri spiller3.9.26
  • L. CarforaCampobasso FC · lån25.8.26
  • E. StaritaSorrento · overgang3.8.26
  • A. ViscardiSorrento · lån3.8.26
  • F. SenaAudace Cerignola · overgang30.7.26
  • Marco CiurleoTrapani 1905 · fri spiller28.7.26
  • M. PinatoGubbio · fri spiller30.6.26
  • F. NardiNardi Filippo · fri spiller29.6.26

Benevento: nøkkelfakta

LandItalia
Stiftet1929
StadionStadio Ciro Vigorito
Kapasitet17 554
Underlagnaturgress
TurneringSerie B
Tabellplassering5. · 14 poeng

Benevento: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Benevento på?

Benevento spiller hjemmekampene sine på Stadio Ciro Vigorito (Benevento), som har plass til 17 554 tilskuere.

Hvor ligger Benevento på tabellen?

Benevento ligger på 5. plass i Serie B med 14 poeng etter 8 kamper (4 seirer, 2 uavgjorte, 2 tap).

Når spiller Benevento neste kamp?

Neste kamp: Benevento – Catanzaro, tir. 27.10. · 19:00 (Serie B).

Hvordan endte den siste seriekampen til Benevento?

Siste seriekamp: Arezzo 0–3 Benevento (24.10.26).

Hvem er toppscorer for Benevento?

Klubbens toppscorer i turneringen er A. Siatounis med 3 mål.

Benevento: terminliste, tabell og tips

Benevento (Italia) spiller i disse turneringene denne sesongen: Serie B, Coppa Italia. Her finner du terminliste og resultater, tabellplassering, tall fra hele sesongen, stallen og klubbens beste spillere. Tips til kampene i Serie B finner du på turneringssiden, og flere tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.