Fotball
Hjem › Lag › Vasteras SK FK
Vasteras SK FK

Vasteras SK FK: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Sverige · stiftet 1904 · Hitachi Energy Arena

Vasteras SK FK: turneringer i 2026

Vasteras SK FK: kommende kamper

ons. 28.10. · 19:00Degerfors IF–Vasteras SK FKAllsvenskan · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 1.11. · 16:30Vasteras SK FK–IF Brommapojkarna
Allsvenskan · Innbyrdes oppgjør (H2H)
lør. 7.11. · 17:30Orgryte IS–Vasteras SK FK
Allsvenskan · Innbyrdes oppgjør (H2H)
lør. 21.11. · 17:30Gais–Vasteras SK FK
Allsvenskan · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 29.11. · 15:00Vasteras SK FK–Hammarby FF
Allsvenskan · Innbyrdes oppgjør (H2H)

Vasteras SK FK: siste resultater

Form i serienTVTVV
23.10.26Vasteras SK FK1–2Halmstad
Allsvenskan
18.10.26Vasteras SK FK1–0Mjallby AIF
Allsvenskan
9.10.26IFK Goteborg1–0Vasteras SK FK
Allsvenskan
19.9.26Vasteras SK FK2–0Malmo FF
Allsvenskan
12.9.26AIK Stockholm1–4Vasteras SK FK
Allsvenskan
5.9.26Vasteras SK FK0–1Sirius
Allsvenskan
29.8.26BK Hacken1–3Vasteras SK FK
Allsvenskan
23.8.26Vasteras SK FK0–0Kalmar FF
Allsvenskan

Vasteras SK FK: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

ons. 28.10. · 19:00Degerfors IF–Vasteras SK FK
Allsvenskan
søn. 1.11. · 16:30Vasteras SK FK–IF Brommapojkarna
Allsvenskan
lør. 7.11. · 17:30Orgryte IS–Vasteras SK FK
Allsvenskan
lør. 21.11. · 17:30Gais–Vasteras SK FK
Allsvenskan
søn. 29.11. · 15:00Vasteras SK FK–Hammarby FF
Allsvenskan
Spilte kamper denne sesongen
23.10.26Vasteras SK FK1–2Halmstad
Allsvenskan
18.10.26Vasteras SK FK1–0Mjallby AIF
Allsvenskan
9.10.26IFK Goteborg1–0Vasteras SK FK
Allsvenskan
19.9.26Vasteras SK FK2–0Malmo FF
Allsvenskan
12.9.26AIK Stockholm1–4Vasteras SK FK
Allsvenskan
5.9.26Vasteras SK FK0–1Sirius
Allsvenskan
29.8.26BK Hacken1–3Vasteras SK FK
Allsvenskan
23.8.26Vasteras SK FK0–0Kalmar FF
Allsvenskan
19.8.26Enköping1–2Vasteras SK FK
Svenska cupen
14.8.26IF Elfsborg3–0Vasteras SK FK
Allsvenskan
10.8.26Vasteras SK FK1–0Djurgardens IF
Allsvenskan
3.8.26Djurgardens IF6–0Vasteras SK FK
Allsvenskan
24.7.26Vasteras SK FK2–0Orgryte IS
Allsvenskan
17.7.26Mjallby AIF0–0Vasteras SK FK
Allsvenskan
12.7.26Vasteras SK FK2–0Degerfors IF
Allsvenskan
4.7.26Halmstad1–3Vasteras SK FK
Allsvenskan
31.5.26Vasteras SK FK4–5IFK Goteborg
Allsvenskan
24.5.26Malmo FF2–3Vasteras SK FK
Allsvenskan
17.5.26Vasteras SK FK1–1AIK Stockholm
Allsvenskan
9.5.26Vasteras SK FK0–1Gais
Allsvenskan
3.5.26Hammarby FF3–0Vasteras SK FK
Allsvenskan
26.4.26IF Brommapojkarna1–2Vasteras SK FK
Allsvenskan
22.4.26Vasteras SK FK3–3BK Hacken
Allsvenskan
18.4.26Sirius4–1Vasteras SK FK
Allsvenskan
11.4.26Vasteras SK FK2–2IF Elfsborg
Allsvenskan
5.4.26Kalmar FF0–1Vasteras SK FK
Allsvenskan

Oppdatert: 25. oktober 2026

Vasteras SK FK: skader og fravær

Spillere som manglet i siste kamp med meldt fravær (23.10.26).

  • M. Diallofravær
  • I. Lushakuikke i troppen

Vasteras SK FK: tabellplassering – Allsvenskan

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
4BK Hacken2512-9-447:3045VVVVU
5IF Elfsborg2511-9-537:2442UUVVV
6Vasteras SK FK2511-5-936:3838TVTVV
7Malmo FF2511-4-1038:3437UTVTV
8AIK Stockholm2510-7-840:4337VUTTU

Vasteras SK FK: sesongstatistikk (Allsvenskan)

Scorede mål per kamp1,4
Innslupne mål per kamp1,5
Hjemme: scoret / sluppet inn1,5 / 1,2
Borte: scoret / sluppet inn1,4 / 1,9
Kamper uten baklengsmål8
Kamper uten scoring8

Kort

Gule kort37
Gule kort per kamp1,5
Røde kort2

Mest brukte formasjoner

3-4-3 (23×) · 5-4-1 (2×)

Vasteras SK FK: spillerstatistikk (Allsvenskan)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
M. LadefogedA141087923116407,16
A. TaonsaA231729905226307,10
I. LushakuM159041442107,01
M. DiagneM25215611197207,01
P. BondeF2519122194107,00
H. MagnussonF24213810102206,97
F. NsabiyumvaF137451053106,94
S. GefvertM25224614103106,92
J. TagessonF146060020006,88
J. MagnussonM1896923114206,81
J. KarlssonF24128011106206,79
M. HellisdalM2010141275106,77
L. BarkF2230021006,75
K. GunnarssonA251393222211306,67
J. RingM104830153106,65
Madiou KeitaF64020000106,62
C. RisbjergA1200000006,60
A. BoudahA1886513155206,59
M. MohamudM6150000006,50
M. BaggesenM189841462106,44
L. SibeliusM2110010006,30
V. WernerssonF189440000306,02
Bonaventure LendambiA1053820137405,66
M. LjungqvistF101140011005,04
P. AmoranF4430000004,91
Levi HansasM11000000–

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Vasteras SK FK: stall

Keepere

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Vasteras SK FK: overganger

Inn

  • P. AmoranParma · overgang29.8.26
  • C. RisbjergB 93 · fri spiller26.8.26
  • L. AbadidUnited Nordic · retur fra lån30.7.26
  • Madiou KeitaRWDM · overgang5.7.26
  • J. KarlssonHammarby FF · lån24.3.26
  • A. BoudahAlbirex Niigata · lån4.3.26
  • I. LushakuIFK Norrkoping · fri spiller12.2.26
  • L. SibeliusFalkenbergs FF · fri spiller28.1.26

Ut

  • M. MohamudEnköping · lån3.9.26
  • Nathanael SeidouvyEnköping · fri spiller31.8.26
  • M. LadefogedLincoln · overgang29.8.26
  • L. BarkJärfälla · lån6.8.26
  • L. BarkBark Leonardo · fri spiller5.8.26
  • L. AbadidUnited Nordic · fri spiller31.7.26
  • L. SibeliusVarbergs BoIS FC · lån16.7.26
  • H. Brithon BrinckAFC Eskilstuna · overgang30.6.26

Vasteras SK FK: nøkkelfakta

LandSverige
Stiftet1904
StadionHitachi Energy Arena
Kapasitet8 900
Underlagkunstgress
TurneringAllsvenskan
Tabellplassering6. · 38 poeng

Vasteras SK FK: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Vasteras SK FK på?

Vasteras SK FK spiller hjemmekampene sine på Hitachi Energy Arena (Västerås), som har plass til 8 900 tilskuere.

Hvor ligger Vasteras SK FK på tabellen?

Vasteras SK FK ligger på 6. plass i Allsvenskan med 38 poeng etter 25 kamper (11 seirer, 5 uavgjorte, 9 tap).

Når spiller Vasteras SK FK neste kamp?

Neste kamp: Degerfors IF – Vasteras SK FK, ons. 28.10. · 19:00 (Allsvenskan).

Hvordan endte den siste seriekampen til Vasteras SK FK?

Siste seriekamp: Vasteras SK FK 1–2 Halmstad (23.10.26).

Hvem er toppscorer for Vasteras SK FK?

Klubbens toppscorer i turneringen er M. Ladefoged med 9 mål.

Vasteras SK FK: terminliste, tabell og tips

Vasteras SK FK (Sverige) spiller i disse turneringene denne sesongen: Allsvenskan, Svenska cupen. Her finner du terminliste og resultater, tabellplassering, tall fra hele sesongen, stallen og klubbens beste spillere. Tips til kampene i Allsvenskan finner du på turneringssiden, og flere tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.