Fotball
Hjem › Lag › Djurgardens IF
Djurgardens IF

Djurgardens IF: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Sverige · stiftet 1891 · Tele2 Arena

Djurgardens IF: turneringer i 2026

Djurgardens IF: kommende kamper

ons. 28.10. · 19:00IFK Goteborg–Djurgardens IF
Allsvenskan · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 1.11. · 14:00Djurgardens IF–Degerfors IF
Allsvenskan · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 8.11. · 14:00Halmstad–Djurgardens IF
Allsvenskan · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 22.11. · 14:00Sirius–Djurgardens IF
Allsvenskan · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 29.11. · 15:00Djurgardens IF–BK Hacken
Allsvenskan · Innbyrdes oppgjør (H2H)

Djurgardens IF: siste resultater

Form i serienUVVTV
24.10.26Djurgardens IF2–2Orgryte IS
Allsvenskan
16.10.26IF Brommapojkarna0–2Djurgardens IF
Allsvenskan
11.10.26Hammarby FF0–1Djurgardens IF
Allsvenskan
20.9.26Djurgardens IF1–2IF Elfsborg
Allsvenskan
14.9.26Djurgardens IF2–0Gais
Allsvenskan
10.9.26Haninge1–7Djurgardens IF
Svenska cupen
7.9.26Kalmar FF0–1Djurgardens IF
Allsvenskan
3.9.26Mjallby AIF0–2Djurgardens IF
Allsvenskan

Djurgardens IF: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

ons. 28.10. · 19:00IFK Goteborg–Djurgardens IF
Allsvenskan
søn. 1.11. · 14:00Djurgardens IF–Degerfors IF
Allsvenskan
søn. 8.11. · 14:00Halmstad–Djurgardens IF
Allsvenskan
søn. 22.11. · 14:00Sirius–Djurgardens IF
Allsvenskan
søn. 29.11. · 15:00Djurgardens IF–BK Hacken
Allsvenskan
Spilte kamper denne sesongen
24.10.26Djurgardens IF2–2Orgryte IS
Allsvenskan
16.10.26IF Brommapojkarna0–2Djurgardens IF
Allsvenskan
11.10.26Hammarby FF0–1Djurgardens IF
Allsvenskan
20.9.26Djurgardens IF1–2IF Elfsborg
Allsvenskan
14.9.26Djurgardens IF2–0Gais
Allsvenskan
10.9.26Haninge1–7Djurgardens IF
Svenska cupen
7.9.26Kalmar FF0–1Djurgardens IF
Allsvenskan
3.9.26Mjallby AIF0–2Djurgardens IF
Allsvenskan
31.8.26Djurgardens IF4–0Mjallby AIF
Allsvenskan
24.8.26Malmo FF0–3Djurgardens IF
Allsvenskan
16.8.26Djurgardens IF1–3AIK Stockholm
Allsvenskan
10.8.26Vasteras SK FK1–0Djurgardens IF
Allsvenskan
3.8.26Djurgardens IF6–0Vasteras SK FK
Allsvenskan
25.7.26Degerfors IF0–1Djurgardens IF
Allsvenskan
20.7.26Orgryte IS0–0Djurgardens IF
Allsvenskan
13.7.26Djurgardens IF3–0Halmstad
Allsvenskan
6.7.26BK Hacken2–4Djurgardens IF
Allsvenskan
22.5.26Djurgardens IF1–2IF Brommapojkarna
Allsvenskan
18.5.26Djurgardens IF2–3Sirius
Allsvenskan
10.5.26AIK Stockholm2–4Djurgardens IF
Allsvenskan
4.5.26Djurgardens IF6–0IFK Goteborg
Allsvenskan
26.4.26Djurgardens IF1–1Hammarby FF
Allsvenskan
22.4.26IF Elfsborg2–1Djurgardens IF
Allsvenskan
17.4.26Djurgardens IF0–1Malmo FF
Allsvenskan
12.4.26Djurgardens IF3–2Kalmar FF
Allsvenskan
6.4.26Gais0–1Djurgardens IF
Allsvenskan

Oppdatert: 25. oktober 2026

Djurgardens IF: skader og fravær

Spillere som manglet i siste kamp med meldt fravær (16.10.26).

  • M. Tenhofravær

Djurgardens IF: tabellplassering – Allsvenskan

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
1Sirius2517-4-456:3255TUVVV
2Djurgardens IF2515-3-752:2348UVVTV
3Hammarby FF2414-4-650:2146VTVVU
4BK Hacken2512-9-447:3045VVVVU

Djurgardens IF: sesongstatistikk (Allsvenskan)

Scorede mål per kamp2,1
Innslupne mål per kamp0,9
Hjemme: scoret / sluppet inn2,5 / 1,2
Borte: scoret / sluppet inn1,7 / 0,6
Kamper uten baklengsmål13
Kamper uten scoring3

Kort

Gule kort35
Gule kort per kamp1,4
Røde kort2

Mest brukte formasjoner

4-2-3-1 (23×) · 4-5-1 (1×) · 4-4-2 (1×)

Djurgardens IF: spillerstatistikk (Allsvenskan)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
Bo Åsulv HeglandM25207710154727207,51
M. AndersonM42002197007,30
K. LienA2520821665434107,21
M. SiltanenM2521680283307,13
M. TenhoF22197620125607,05
J. Une-LarssonF2016961011307,05
P. JohanssonF2417541384106,92
J. OkkelsA241153421911106,90
M. MarquesF148441162216,86
D. StenssonM178750052206,84
P. ÅslundM251710612819006,82
H. FinndellM1510191182206,81
J. AsoroA122452084206,77
Christos AlmyrasM112931075116,75
O. FalleniusM20905232811106,72
L. HienA51570041106,70
Carl SelfvenM1120000006,70
A. StåhlF2113151242206,69
N. ŽugeljA71191042006,61
A. SaeedA3420000006,60
P. LanghoffM153330010106,58
C. RosenquistA61290000006,58
M. LarssonF20137202123406,23
A. AnderssonM4840121004,57
A. JohanssonM3240000004,40
S. RingbergA190000002,10
Abdul AbdulmalikM1300011001,68

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Djurgardens IF: stall

Keepere

30Lukas Henrik JonssonNasjonalitetSverigeAlder33 årHøyde191 cmVekt95 kg
35J. RinneNasjonalitetSverigeAlder32 årHøyde188 cmVekt87 kg

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Djurgardens IF: overganger

Inn

  • C. RosenquistKalmar FF · overgang30.8.26
  • A. AbdulmalikBoreham Wood · overgang29.8.26
  • A. SaeedStockholm Internazionale · retur fra lån25.8.26
  • L. GentilSfera · overgang20.8.26
  • S. RingbergHønefoss · overgang5.8.26
  • Lukas Henrik JonssonVfL Osnabrück · overgang26.7.26
  • Christos AlmyrasAsteras Tripolis · overgang18.7.26
  • A. JohanssonStocksund · overgang17.7.26

Ut

  • A. AbdulleJärfälla · lån3.9.26
  • N. ŽugeljIFK Goteborg · lån27.8.26
  • Milian JanssonKarlberg · lån27.8.26
  • A. SaeedArlanda · lån26.8.26
  • H. FinndellJagiellonia · overgang24.8.26
  • Bernard EideJärfälla · lån14.8.26
  • J. AsoroMetz · retur fra lån8.8.26
  • V. LarssonEnskede · lån7.8.26

Djurgardens IF: nøkkelfakta

LandSverige
Stiftet1891
StadionTele2 Arena
Kapasitet33 000
Underlagkunstgress
TurneringAllsvenskan
Tabellplassering2. · 48 poeng

Djurgardens IF: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Djurgardens IF på?

Djurgardens IF spiller hjemmekampene sine på Tele2 Arena (Stockholm), som har plass til 33 000 tilskuere.

Hvor ligger Djurgardens IF på tabellen?

Djurgardens IF ligger på 2. plass i Allsvenskan med 48 poeng etter 25 kamper (15 seirer, 3 uavgjorte, 7 tap).

Når spiller Djurgardens IF neste kamp?

Neste kamp: IFK Goteborg – Djurgardens IF, ons. 28.10. · 19:00 (Allsvenskan).

Hvordan endte den siste seriekampen til Djurgardens IF?

Siste seriekamp: Djurgardens IF 2–2 Orgryte IS (24.10.26).

Hvem er toppscorer for Djurgardens IF?

Klubbens toppscorer i turneringen er K. Lien med 16 mål.

Djurgardens IF: terminliste, tabell og tips

Denne siden gir en oversikt over Djurgardens IF (Sverige) i alle turneringene laget spiller denne sesongen (Allsvenskan, Svenska cupen): kommende kamper, siste resultater, tabellplassering, sesongstatistikk og nøkkelspillere. Tips til kampene i Allsvenskan finner du på ligasiden, og alle tips på siden Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.