Fotball
Hjem › Lag › IFK Goteborg
IFK Goteborg

IFK Goteborg: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Sverige · stiftet 1904 · Gamla Ullevi

IFK Goteborg: turneringer i 2026

Allsvenskan9. plass, 36 poengNeste: Gais · søn. 25.10. · 14:00
Conference Leaguekvalifiseringsrunde 3
Atlantic CupGroup Stage
Svenska cupenfinale

IFK Goteborg: kommende kamper

søn. 25.10. · 14:00Gais–IFK Goteborg
Allsvenskan · Innbyrdes oppgjør (H2H)
ons. 28.10. · 19:00IFK Goteborg–Djurgardens IF
Allsvenskan · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 1.11. · 16:30BK Hacken–IFK Goteborg
Allsvenskan · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 8.11. · 14:00IFK Goteborg–Malmo FF
Allsvenskan · Innbyrdes oppgjør (H2H)
man. 23.11. · 19:00Hammarby FF–IFK Goteborg
Allsvenskan · Innbyrdes oppgjør (H2H)

IFK Goteborg: siste resultater

Form i serienUVVVV
17.10.26AIK Stockholm2–2IFK Goteborg
Allsvenskan
9.10.26IFK Goteborg1–0Vasteras SK FK
Allsvenskan
19.9.26IF Brommapojkarna0–1IFK Goteborg
Allsvenskan
12.9.26IFK Goteborg2–1Halmstad
Allsvenskan
7.9.26Mjallby AIF1–4IFK Goteborg
Allsvenskan
2.9.26Olympic0–5IFK Goteborg
Svenska cupen
30.8.26IFK Goteborg1–0Orgryte IS
Allsvenskan
23.8.26IFK Goteborg1–1IF Elfsborg
Allsvenskan

IFK Goteborg: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

søn. 25.10. · 14:00Gais–IFK Goteborg
Allsvenskan
ons. 28.10. · 19:00IFK Goteborg–Djurgardens IF
Allsvenskan
søn. 1.11. · 16:30BK Hacken–IFK Goteborg
Allsvenskan
søn. 8.11. · 14:00IFK Goteborg–Malmo FF
Allsvenskan
man. 23.11. · 19:00Hammarby FF–IFK Goteborg
Allsvenskan
søn. 29.11. · 15:00IFK Goteborg–Sirius
Allsvenskan
Spilte kamper denne sesongen
17.10.26AIK Stockholm2–2IFK Goteborg
Allsvenskan
9.10.26IFK Goteborg1–0Vasteras SK FK
Allsvenskan
19.9.26IF Brommapojkarna0–1IFK Goteborg
Allsvenskan
12.9.26IFK Goteborg2–1Halmstad
Allsvenskan
7.9.26Mjallby AIF1–4IFK Goteborg
Allsvenskan
2.9.26Olympic0–5IFK Goteborg
Svenska cupen
30.8.26IFK Goteborg1–0Orgryte IS
Allsvenskan
23.8.26IFK Goteborg1–1IF Elfsborg
Allsvenskan
16.8.26Degerfors IF3–0IFK Goteborg
Allsvenskan
13.8.26Gent1–1IFK Goteborg
Conference League
9.8.26IFK Goteborg3–2Kalmar FF
Allsvenskan
6.8.26IFK Goteborg0–1Gent
Conference League
2.8.26IFK Goteborg2–0Degerfors IF
Allsvenskan
30.7.26FC Levadia Tallinn1–3IFK Goteborg
Conference League
26.7.26Sirius4–1IFK Goteborg
Allsvenskan
21.7.26IFK Goteborg1–2FC Levadia Tallinn
Conference League
17.7.26IFK Goteborg2–1IF Brommapojkarna
Allsvenskan
12.7.26Malmo FF4–0IFK Goteborg
Allsvenskan
5.7.26IFK Goteborg1–2AIK Stockholm
Allsvenskan
31.5.26Vasteras SK FK4–5IFK Goteborg
Allsvenskan
25.5.26IFK Goteborg1–1Mjallby AIF
Allsvenskan
19.5.26Orgryte IS2–3IFK Goteborg
Allsvenskan
9.5.26IFK Goteborg0–1Hammarby FF
Allsvenskan
4.5.26Djurgardens IF6–0IFK Goteborg
Allsvenskan
26.4.26IFK Goteborg2–2Gais
Allsvenskan
23.4.26Kalmar FF1–1IFK Goteborg
Allsvenskan
18.4.26Halmstad1–1IFK Goteborg
Allsvenskan
11.4.26IFK Goteborg0–2BK Hacken
Allsvenskan
6.4.26IF Elfsborg2–0IFK Goteborg
Allsvenskan
6.2.26IFK Goteborg3–1Artis
Atlantic Cup
2.2.26Rosenborg0–1IFK Goteborg
Atlantic Cup

Oppdatert: 25. oktober 2026

IFK Goteborg: skader og fravær

Spillere som går glipp av neste kamp.

  • A. Erlingmarkikke i troppen
  • A. Jallowmuskelskade
  • R. Lundqvistikke i troppen
  • A. Mucollikneskade

IFK Goteborg: tabellplassering – Allsvenskan

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
7Malmo FF2511-4-1038:3437UTVTV
8AIK Stockholm2510-7-840:4337VUTTU
9IFK Goteborg2410-6-834:4336UVVVV
10IF Brommapojkarna259-6-1039:4333VTVTT
11Gais248-6-1030:2530TTVTU

IFK Goteborg: sesongstatistikk (Allsvenskan)

Scorede mål per kamp1,4
Innslupne mål per kamp1,8
Hjemme: scoret / sluppet inn1,3 / 1,1
Borte: scoret / sluppet inn1,5 / 2,5
Kamper uten baklengsmål4
Kamper uten scoring6

Kort

Gule kort49
Gule kort per kamp2,0
Røde kort1

Mest brukte formasjoner

4-2-3-1 (14×) · 4-4-2 (7×) · 4-3-3 (2×)

IFK Goteborg: spillerstatistikk (Allsvenskan)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
Alexander Illum SimmelhackA54263194007,67
S. LarssonM12927722012107,09
T. HeintzM231962655324507,05
R. YeboahF1511962184216,93
Noah TolfF16120412114106,93
H. HermannssonF97461021306,90
S. ClemmensenA1698833248106,89
D. KruseM232021211912306,89
N. ŽugeljA53292093006,86
A. ErlingmarkF18155410215406,81
F. OttossonM147691022206,78
F. ErikssonF20167522155306,75
A. WibergA191549132711306,70
S. AlioumM1362101124206,66
J. BagerF1311380051406,59
B. BrantlindM93671075106,51
K. AckermannM51690032006,51
K. ÞórðarsonM26310082506,48
A. JallowF139500051106,46
O. ManssonM139930282206,41
I. JagneM61130021106,27
R. LundqvistM51610060006,19
R. Nåfors DahlinF2210000006,09
M. FengerA1450701114205,73
T. CoimbraA71510032105,69
I. SeiduF71840000005,50
A. BorénA71701052105,13
E. FasthM41120000004,15
L. RadakovicM3220021102,60

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

IFK Goteborg: stall

Keepere

1J. RasheedNasjonalitetSverigeAlder34 årHøyde191 cmVekt88 kg
12V. AnderssonNasjonalitetSverigeAlder21 årHøyde189 cmVekt76 kg25E. BishesariNasjonalitetSverigeAlder20 årHøyde185 cmVekt83 kg
34F. AnderssonNasjonalitetSverigeAlder37 årHøyde196 cmVekt91 kg

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

IFK Goteborg: overganger

Inn

  • Alexander Illum SimmelhackSilkeborg · overgang30.8.26
  • K. AckermannIF Brommapojkarna · fri spiller30.8.26
  • N. ŽugeljDjurgardens IF · lån27.8.26
  • F. LantzUtsikten · retur fra lån20.8.26
  • I. OlowoporokuTripple 44 · overgang14.7.26
  • S. LarssonFatih Karagümrük · fri spiller13.7.26
  • H. HermannssonVolos NFC · fri spiller13.7.26
  • I. SeiduFC Nordsjaelland · lån7.7.26

Ut

  • S. ClemmensenRio Ave · overgang2.9.26
  • F. OttossonLillestrom · lån31.8.26
  • F. LantzOddevold · lån21.8.26
  • S. AlioumFK Jablonec · overgang13.8.26
  • R. YeboahOsasuna · overgang11.8.26
  • O. ThoresonOddevold · fri spiller22.7.26
  • I. JagneKifisia · lån15.7.26
  • L. KåhedVarbergs BoIS FC · fri spiller15.7.26

IFK Goteborg: nøkkelfakta

LandSverige
Stiftet1904
StadionGamla Ullevi
Kapasitet18 800
Underlagnaturgress
TurneringAllsvenskan
Tabellplassering9. · 36 poeng

IFK Goteborg: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller IFK Goteborg på?

IFK Goteborg spiller hjemmekampene sine på Gamla Ullevi (Göteborg), som har plass til 18 800 tilskuere.

Hvor ligger IFK Goteborg på tabellen?

IFK Goteborg ligger på 9. plass i Allsvenskan med 36 poeng etter 24 kamper (10 seirer, 6 uavgjorte, 8 tap).

Når spiller IFK Goteborg neste kamp?

Neste kamp: Gais – IFK Goteborg, søn. 25.10. · 14:00 (Allsvenskan).

Hvordan endte den siste seriekampen til IFK Goteborg?

Siste seriekamp: AIK Stockholm 2–2 IFK Goteborg (17.10.26).

Hvem er toppscorer for IFK Goteborg?

Klubbens toppscorer i turneringen er S. Larsson med 7 mål.

IFK Goteborg: terminliste, tabell og tips

IFK Goteborg (Sverige) spiller i disse turneringene denne sesongen: Allsvenskan, Conference League, Atlantic Cup, Svenska cupen. Her finner du terminliste og resultater, tabellplassering, tall fra hele sesongen, stallen og klubbens beste spillere. Tips til kampene i Allsvenskan finner du på turneringssiden, og flere tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.