Fotball
Hjem › Lag › AIK Stockholm
AIK Stockholm

AIK Stockholm: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Sverige · stiftet 1891 · Friends Arena

AIK Stockholm: turneringer i 2026

AIK Stockholm: kommende kamper

tir. 27.10. · 19:00AIK Stockholm–IF ElfsborgAllsvenskan · Innbyrdes oppgjør (H2H)
man. 2.11. · 19:00Gais–AIK Stockholm
Allsvenskan · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 8.11. · 16:30AIK Stockholm–BK Hacken
Allsvenskan · Innbyrdes oppgjør (H2H)
lør. 21.11. · 15:00AIK Stockholm–Degerfors IF
Allsvenskan · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 29.11. · 15:00Kalmar FF–AIK Stockholm
Allsvenskan · Innbyrdes oppgjør (H2H)

AIK Stockholm: siste resultater

Form i serienVUTTU
24.10.26Sirius1–2AIK Stockholm
Allsvenskan
17.10.26AIK Stockholm2–2IFK Goteborg
Allsvenskan
10.10.26AIK Stockholm5–6IF Brommapojkarna
Allsvenskan
20.9.26Halmstad2–1AIK Stockholm
Allsvenskan
16.9.26AIK Stockholm1–1Mjallby AIF
Allsvenskan
12.9.26AIK Stockholm1–4Vasteras SK FK
Allsvenskan
7.9.26Malmo FF0–0AIK Stockholm
Allsvenskan
30.8.26AIK Stockholm3–2Hammarby FF
Allsvenskan

AIK Stockholm: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

tir. 27.10. · 19:00AIK Stockholm–IF Elfsborg
Allsvenskan
man. 2.11. · 19:00Gais–AIK Stockholm
Allsvenskan
søn. 8.11. · 16:30AIK Stockholm–BK Hacken
Allsvenskan
lør. 21.11. · 15:00AIK Stockholm–Degerfors IF
Allsvenskan
søn. 29.11. · 15:00Kalmar FF–AIK Stockholm
Allsvenskan
Spilte kamper denne sesongen
24.10.26Sirius1–2AIK Stockholm
Allsvenskan
17.10.26AIK Stockholm2–2IFK Goteborg
Allsvenskan
10.10.26AIK Stockholm5–6IF Brommapojkarna
Allsvenskan
20.9.26Halmstad2–1AIK Stockholm
Allsvenskan
16.9.26AIK Stockholm1–1Mjallby AIF
Allsvenskan
12.9.26AIK Stockholm1–4Vasteras SK FK
Allsvenskan
7.9.26Malmo FF0–0AIK Stockholm
Allsvenskan
30.8.26AIK Stockholm3–2Hammarby FF
Allsvenskan
20.8.26Piteå0–3AIK Stockholm
Svenska cupen
16.8.26Djurgardens IF1–3AIK Stockholm
Allsvenskan
8.8.26Orgryte IS3–4AIK Stockholm
Allsvenskan
2.8.26AIK Stockholm0–3Orgryte IS
Allsvenskan
27.7.26BK Hacken0–0AIK Stockholm
Allsvenskan
18.7.26AIK Stockholm2–0Gais
Allsvenskan
11.7.26Mjallby AIF1–2AIK Stockholm
Allsvenskan
5.7.26IFK Goteborg1–2AIK Stockholm
Allsvenskan
30.5.26AIK Stockholm0–3Sirius
Allsvenskan
24.5.26Hammarby FF1–2AIK Stockholm
Allsvenskan
17.5.26Vasteras SK FK1–1AIK Stockholm
Allsvenskan
10.5.26AIK Stockholm2–4Djurgardens IF
Allsvenskan
3.5.26IF Elfsborg1–1AIK Stockholm
Allsvenskan
27.4.26AIK Stockholm0–1Malmo FF
Allsvenskan
23.4.26Degerfors IF2–1AIK Stockholm
Allsvenskan
19.4.26AIK Stockholm1–0Kalmar FF
Allsvenskan
13.4.26IF Brommapojkarna2–2AIK Stockholm
Allsvenskan
5.4.26AIK Stockholm2–1Halmstad
Allsvenskan

Oppdatert: 25. oktober 2026

AIK Stockholm: skader og fravær

Spillere som går glipp av neste kamp.

  • D. Besiroviclårskade
  • I. Cisseankelskade
  • K. Fillingkneskade
  • A. Helmkneskade
  • S. Papagiannopouloskneskade
  • A. Redkinkneskade

AIK Stockholm: tabellplassering – Allsvenskan

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
6Vasteras SK FK2511-5-936:3838TVTVV
7Malmo FF2511-4-1038:3437UTVTV
8AIK Stockholm2510-7-840:4337VUTTU
9IFK Goteborg2410-6-834:4336UVVVV
10IF Brommapojkarna259-6-1039:4333VTVTT

AIK Stockholm: sesongstatistikk (Allsvenskan)

Scorede mål per kamp1,6
Innslupne mål per kamp1,7
Hjemme: scoret / sluppet inn1,6 / 2,3
Borte: scoret / sluppet inn1,6 / 1,2
Kamper uten baklengsmål4
Kamper uten scoring5

Kort

Gule kort58
Gule kort per kamp2,3
Røde kort0

Mest brukte formasjoner

4-3-3 (7×) · 4-4-2 (4×) · 4-2-3-1 (3×)

AIK Stockholm: spillerstatistikk (Allsvenskan)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
Z. YohannaA758022195207,44
Á. CsongvaiF1210521163207,21
L. CarlstrandA11772512714107,13
B. CelinaM9783211410207,11
J. HoveA232070933722407,09
D. TomasF42271021006,91
I. CisséF87111044206,90
D. BeširovićM1411461253406,89
A. AliM20131713175306,87
A. KouameM181158512212006,84
H. MatthysF129270020106,84
Yannick GeigerM158771072206,79
S. PapagiannopoulosF117270020206,77
Sixten GustafssonA154364096106,75
T. AyariA1480622136206,72
Ahmad FaqaF61010000006,69
V. AnderssonM1450621116106,65
M. EllingsenM1140000006,64
K. FillingA17102625136206,62
L. CamaraF1490100106,60
C. PaveyF53130022206,54
E. EdhF96550032306,51
E. FlatakerA74030132006,47
O. PukelisF2260000006,40
L. BergquistF189940210206,37
S. WilsonF139190251306,30
M. ThychosenF1712950060506,22
W. OlofssonF117430130206,08
A. MujanićM1687800134405,81
L. JäretegM111800030005,69
L. AssadiA64400173005,64
A. HelmA41351121005,40
S. HausnerF31720020005,07
F. NissenF31540010005,07
N. StaykovA2170000002,17

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

AIK Stockholm: stall

Keepere

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

AIK Stockholm: overganger

Inn

  • R. KrugelSirius · overgang31.8.26
  • S. HausnerAC Horsens · lån30.8.26
  • L. AssadiUniversidad de Chile · overgang26.8.26
  • D. NanaDila · overgang5.8.26
  • D. TomasADO Den Haag · fri spiller31.7.26
  • W. OlofssonMoss · retur fra lån30.7.26
  • L. CarlstrandOsters IF · overgang30.7.26
  • J. UronenAtromitos · retur fra lån22.7.26

Ut

  • H. MejaAtola Henry · fri spiller30.8.26
  • J. UronenAtromitos · fri spiller25.7.26
  • Ahmad FaqaDegerfors IF · overgang21.7.26
  • B. CelinaAl-Ettifaq · fri spiller15.7.26
  • A. TeribeAEL · fri spiller15.7.26
  • Á. CsongvaiSaint Etienne · overgang14.7.26
  • E. FlatakerGO Ahead Eagles · overgang7.7.26
  • A. KakoullisAris · overgang30.6.26

AIK Stockholm: nøkkelfakta

LandSverige
Stiftet1891
StadionFriends Arena
Kapasitet54 329
Underlagnaturgress
TurneringAllsvenskan
Tabellplassering8. · 37 poeng

AIK Stockholm: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller AIK Stockholm på?

AIK Stockholm spiller hjemmekampene sine på Friends Arena (Solna), som har plass til 54 329 tilskuere.

Hvor ligger AIK Stockholm på tabellen?

AIK Stockholm ligger på 8. plass i Allsvenskan med 37 poeng etter 25 kamper (10 seirer, 7 uavgjorte, 8 tap).

Når spiller AIK Stockholm neste kamp?

Neste kamp: AIK Stockholm – IF Elfsborg, tir. 27.10. · 19:00 (Allsvenskan).

Hvordan endte den siste seriekampen til AIK Stockholm?

Siste seriekamp: Sirius 1–2 AIK Stockholm (24.10.26).

Hvem er toppscorer for AIK Stockholm?

Klubbens toppscorer i turneringen er J. Hove med 9 mål.

AIK Stockholm: terminliste, tabell og tips

Denne siden gir en oversikt over AIK Stockholm (Sverige) i alle turneringene laget spiller denne sesongen (Allsvenskan, Svenska cupen): kommende kamper, siste resultater, tabellplassering, sesongstatistikk og nøkkelspillere. Tips til kampene i Allsvenskan finner du på ligasiden, og alle tips på siden Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.