Fotball
Hjem › Lag › Halmstad
Halmstad

Halmstad: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Sverige · stiftet 1914 · Örjans Vall

Halmstad: turneringer i 2026

Halmstad: kommende kamper

ons. 28.10. · 19:00Halmstad–Malmo FFAllsvenskan · Innbyrdes oppgjør (H2H)
tir. 3.11. · 19:00Sirius–Halmstad
Allsvenskan · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 8.11. · 14:00Halmstad–Djurgardens IF
Allsvenskan · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 22.11. · 16:30IF Brommapojkarna–Halmstad
Allsvenskan · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 29.11. · 15:00Halmstad–Mjallby AIF
Allsvenskan · Innbyrdes oppgjør (H2H)

Halmstad: siste resultater

Form i serienVTTVT
23.10.26Vasteras SK FK1–2Halmstad
Allsvenskan
18.10.26Halmstad0–1Hammarby FF
Allsvenskan
12.10.26IF Elfsborg4–0Halmstad
Allsvenskan
20.9.26Halmstad2–1AIK Stockholm
Allsvenskan
12.9.26IFK Goteborg2–1Halmstad
Allsvenskan
5.9.26Degerfors IF2–0Halmstad
Allsvenskan
29.8.26Halmstad1–0Kalmar FF
Allsvenskan
26.8.26Skövde AIK1–2Halmstad
Svenska cupen

Halmstad: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

ons. 28.10. · 19:00Halmstad–Malmo FF
Allsvenskan
tir. 3.11. · 19:00Sirius–Halmstad
Allsvenskan
søn. 8.11. · 14:00Halmstad–Djurgardens IF
Allsvenskan
søn. 22.11. · 16:30IF Brommapojkarna–Halmstad
Allsvenskan
søn. 29.11. · 15:00Halmstad–Mjallby AIF
Allsvenskan
Spilte kamper denne sesongen
23.10.26Vasteras SK FK1–2Halmstad
Allsvenskan
18.10.26Halmstad0–1Hammarby FF
Allsvenskan
12.10.26IF Elfsborg4–0Halmstad
Allsvenskan
20.9.26Halmstad2–1AIK Stockholm
Allsvenskan
12.9.26IFK Goteborg2–1Halmstad
Allsvenskan
5.9.26Degerfors IF2–0Halmstad
Allsvenskan
29.8.26Halmstad1–0Kalmar FF
Allsvenskan
26.8.26Skövde AIK1–2Halmstad
Svenska cupen
22.8.26Orgryte IS1–1Halmstad
Allsvenskan
17.8.26BK Hacken1–0Halmstad
Allsvenskan
9.8.26Halmstad0–2Gais
Allsvenskan
3.8.26Halmstad0–2Sirius
Allsvenskan
26.7.26Gais1–1Halmstad
Allsvenskan
19.7.26Halmstad0–2BK Hacken
Allsvenskan
13.7.26Djurgardens IF3–0Halmstad
Allsvenskan
4.7.26Halmstad1–3Vasteras SK FK
Allsvenskan
30.5.26Malmo FF5–2Halmstad
Allsvenskan
23.5.26Halmstad2–0Orgryte IS
Allsvenskan
16.5.26Halmstad1–1IF Elfsborg
Allsvenskan
10.5.26Kalmar FF2–0Halmstad
Allsvenskan
4.5.26Halmstad1–3IF Brommapojkarna
Allsvenskan
27.4.26Mjallby AIF2–0Halmstad
Allsvenskan
22.4.26Hammarby FF1–1Halmstad
Allsvenskan
18.4.26Halmstad1–1IFK Goteborg
Allsvenskan
12.4.26Halmstad0–3Degerfors IF
Allsvenskan
5.4.26AIK Stockholm2–1Halmstad
Allsvenskan

Oppdatert: 25. oktober 2026

Halmstad: skader og fravær

Spillere som manglet i siste kamp med meldt fravær (20.9.26).

  • T. Trybullfravær

Halmstad: tabellplassering – Allsvenskan

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
14Degerfors IF255-5-1521:4120TTUTT
15Orgryte IS254-7-1431:5619UVTTT
16Halmstad254-5-1618:4617VTTVT

Halmstad: sesongstatistikk (Allsvenskan)

Scorede mål per kamp0,7
Innslupne mål per kamp1,8
Hjemme: scoret / sluppet inn0,8 / 1,6
Borte: scoret / sluppet inn0,7 / 2,1
Kamper uten baklengsmål2
Kamper uten scoring11

Kort

Gule kort34
Gule kort per kamp1,4
Røde kort1

Mest brukte formasjoner

4-4-2 (14×) · 4-2-3-1 (4×) · 5-4-1 (4×)

Halmstad: spillerstatistikk (Allsvenskan)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
R. AsconeM231845401912407,13
T. TrybullM75570020406,94
J. AllanssonM2419940293106,82
O. LiimattaM94422032206,80
H. CarneilA241683324523206,71
P. GregorF2421601042106,67
A. BomanF2421040122116,62
Vincent Johansson M2320000006,60
L. ArvidssonM221624212112006,56
E. YeboahA3590000006,53
A. ZeljkovicA74110093006,50
R. KaibF23184002153706,48
Malte PerssonA2564011152006,47
G. WallentinF1712850131206,41
M. IllaryM2292602118006,40
G. FribergF42060000106,35
J. NilssonM1110000006,30
E. TõugjasF1914750040206,18
N. MäenpääM115770020106,11
O. FarajA231387403815106,09
Oliver KapsimalisM187740094105,99
A. Damnjanovic NilssonM103920031205,41
F. SchybergF5810000103,12

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Halmstad: stall

Keepere

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Halmstad: overganger

Inn

  • Z. NilssonAstrio · retur fra lån30.8.26
  • T. TrybullOdense · fri spiller20.8.26
  • A. ZeljkovicAktobe · fri spiller19.8.26
  • Hjalmar AbergLaholm · retur fra lån30.7.26
  • H. CarneilSanluqueño · fri spiller9.3.26
  • O. LiimattaFamalicao · lån4.3.26
  • O. FarajZamalek SC · fri spiller11.2.26
  • R. KaibIF Elfsborg · overgang2.2.26

Ut

  • G. FribergKolding IF · overgang7.8.26
  • O. LiimattaFamalicao · retur fra lån30.7.26
  • E. YeboahBrondby · retur fra lån29.6.26
  • W. LykkeFC Nordsjaelland · retur fra lån29.6.26
  • Vincent Johansson Laholm · lån24.3.26
  • O. KapsimalisLaholm · lån23.3.26
  • Malte PerssonLaholm · lån23.3.26
  • Hjalmar AbergLaholm · lån23.3.26

Halmstad: nøkkelfakta

LandSverige
Stiftet1914
StadionÖrjans Vall
Kapasitet15 500
Underlagnaturgress
TurneringAllsvenskan
Tabellplassering16. · 17 poeng

Halmstad: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Halmstad på?

Halmstad spiller hjemmekampene sine på Örjans Vall (Halmstad), som har plass til 15 500 tilskuere.

Hvor ligger Halmstad på tabellen?

Halmstad ligger på 16. plass i Allsvenskan med 17 poeng etter 25 kamper (4 seirer, 5 uavgjorte, 16 tap).

Når spiller Halmstad neste kamp?

Neste kamp: Halmstad – Malmo FF, ons. 28.10. · 19:00 (Allsvenskan).

Hvordan endte den siste seriekampen til Halmstad?

Siste seriekamp: Vasteras SK FK 1–2 Halmstad (23.10.26).

Hvem er toppscorer for Halmstad?

Klubbens toppscorer i turneringen er R. Ascone med 4 mål.

Halmstad: terminliste, tabell og tips

Halmstad (Sverige) i korte trekk: terminliste og resultater i alle turneringer (Allsvenskan, Svenska cupen), tabell, statistikk, stall og målscorere. Tips og odds for kampene i Allsvenskan finner du på turneringssiden, andre tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.