Fotball
Hjem › Lag › Gais
Gais

Gais: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Sverige · stiftet 1894 · Gamla Ullevi

Gais: turneringer i 2026

Allsvenskan11. plass, 30 poengNeste: IFK Goteborg · søn. 25.10. · 14:00
Conference Leaguekvalifiseringsrunde 2
Svenska cupenfinale

Gais: kommende kamper

søn. 25.10. · 14:00Gais–IFK Goteborg
Allsvenskan · Innbyrdes oppgjør (H2H)
tor. 29.10. · 19:00Kalmar FF–Gais
Allsvenskan · Innbyrdes oppgjør (H2H)
man. 2.11. · 19:00Gais–AIK Stockholm
Allsvenskan · Innbyrdes oppgjør (H2H)
lør. 7.11. · 17:30Degerfors IF–Gais
Allsvenskan · Innbyrdes oppgjør (H2H)
lør. 21.11. · 17:30Gais–Vasteras SK FK
Allsvenskan · Innbyrdes oppgjør (H2H)

Gais: siste resultater

Form i serienTTVTU
18.10.26Orgryte IS4–2Gais
Allsvenskan
10.10.26Gais0–1Sirius
Allsvenskan
20.9.26Mjallby AIF0–3Gais
Allsvenskan
14.9.26Djurgardens IF2–0Gais
Allsvenskan
5.9.26Gais0–0BK Hacken
Allsvenskan
31.8.26Gais4–0IF Brommapojkarna
Allsvenskan
27.8.26Husqvarna0–7Gais
Svenska cupen
23.8.26Hammarby FF2–0Gais
Allsvenskan

Gais: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

søn. 25.10. · 14:00Gais–IFK Goteborg
Allsvenskan
tor. 29.10. · 19:00Kalmar FF–Gais
Allsvenskan
man. 2.11. · 19:00Gais–AIK Stockholm
Allsvenskan
lør. 7.11. · 17:30Degerfors IF–Gais
Allsvenskan
lør. 21.11. · 17:30Gais–Vasteras SK FK
Allsvenskan
søn. 29.11. · 15:00IF Elfsborg–Gais
Allsvenskan
Spilte kamper denne sesongen
18.10.26Orgryte IS4–2Gais
Allsvenskan
10.10.26Gais0–1Sirius
Allsvenskan
20.9.26Mjallby AIF0–3Gais
Allsvenskan
14.9.26Djurgardens IF2–0Gais
Allsvenskan
5.9.26Gais0–0BK Hacken
Allsvenskan
31.8.26Gais4–0IF Brommapojkarna
Allsvenskan
27.8.26Husqvarna0–7Gais
Svenska cupen
23.8.26Hammarby FF2–0Gais
Allsvenskan
16.8.26Gais0–1Malmo FF
Allsvenskan
9.8.26Halmstad0–2Gais
Allsvenskan
30.7.26FC Nordsjaelland6–0Gais
Conference League
26.7.26Gais1–1Halmstad
Allsvenskan
23.7.26Gais1–0FC Nordsjaelland
Conference League
18.7.26AIK Stockholm2–0Gais
Allsvenskan
12.7.26Gais1–0IF Elfsborg
Allsvenskan
6.7.26IF Brommapojkarna1–1Gais
Allsvenskan
30.5.26Gais3–0Kalmar FF
Allsvenskan
24.5.26Sirius2–1Gais
Allsvenskan
20.5.26Gais2–0Hammarby FF
Allsvenskan
16.5.26Gais1–1Degerfors IF
Allsvenskan
9.5.26Vasteras SK FK0–1Gais
Allsvenskan
3.5.26Gais4–0Orgryte IS
Allsvenskan
26.4.26IFK Goteborg2–2Gais
Allsvenskan
23.4.26Gais0–0Mjallby AIF
Allsvenskan
19.4.26BK Hacken2–1Gais
Allsvenskan
12.4.26Malmo FF3–1Gais
Allsvenskan
6.4.26Gais0–1Djurgardens IF
Allsvenskan

Oppdatert: 25. oktober 2026

Gais: skader og fravær

Spillere som går glipp av neste kamp.

  • B. Asumangsykdom
  • D. Collanderikke i troppen
  • K. Holmenkneskade
  • G. Lundgrenakillesskade
  • R. Thorkelssonkneskade

Gais: tabellplassering – Allsvenskan

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
9IFK Goteborg2410-6-834:4336UVVVV
10IF Brommapojkarna259-6-1039:4333VTVTT
11Gais248-6-1030:2530TTVTU
12Mjallby AIF245-8-1128:4023TUTUU
13Kalmar FF256-4-1523:4122TVTTT

Gais: sesongstatistikk (Allsvenskan)

Scorede mål per kamp1,3
Innslupne mål per kamp1,0
Hjemme: scoret / sluppet inn1,3 / 0,4
Borte: scoret / sluppet inn1,2 / 1,7
Kamper uten baklengsmål10
Kamper uten scoring8

Kort

Gule kort50
Gule kort per kamp2,1
Røde kort2

Mest brukte formasjoner

4-3-3 (24×)

Gais: spillerstatistikk (Allsvenskan)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
O. ÅgrenF2116080040417,20
J. ÅbergM2015832193607,07
M. de BrienneF22142802113207,01
R. ÞorkelssonM191581402918106,97
K. HolménM1900000106,90
D. CollanderM93740240106,82
S. SalterA211340623719306,77
N. VasićA1158220268006,77
R. NiklassonA231872332412006,76
A. CardaklijaF159912052206,71
W. MilovanovicM191391242010806,70
Jonas LindbergM121410121206,69
H. SletsjøeM17111720115506,65
S. JørgensenA103400071106,64
R. ThomassonF135921143306,61
O. PetterssonA2073610157006,56
M. AnderssonA22114931199106,55
Shalom EkongA816810104106,54
A. WängbergF2116170240106,51
R. FrejF2013500132306,33
F. BeckmanF18114300124206,30
C. GraviusM31150010106,16
M. BawaM91790030105,78
L. HedlundA3540011004,83
B. DankwahA41230022004,70
A. Hermansen400000000,00

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Gais: stall

Keepere

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Gais: overganger

Inn

  • C. GraviusDegerfors IF · fri spiller12.8.26
  • S. JorgensenSkála · overgang14.7.26
  • N. VasićHammarby FF · overgang13.7.26
  • D. CollanderHammarby FF · fri spiller6.7.26
  • I. DiabateAlaves · retur fra lån29.6.26
  • S. SjöholmUtsikten · retur fra lån25.6.26
  • O. PetterssonGO Ahead Eagles · fri spiller19.3.26
  • H. SletsjøeRosenborg · overgang31.1.26

Ut

  • K. SimsHaugesund · lån28.8.26
  • I. DiabateErzurumspor FK · lån25.8.26
  • Ville KnudsenJonkopings Sodra · fri spiller7.8.26
  • A. DidrikssonHestrafor · lån3.8.26
  • A. ZovkoLecce · overgang31.7.26
  • C. Chika ChidiTrollhättan · fri spiller14.7.26
  • Shalom EkongGIF Sundsvall · lån14.7.26
  • Daniel BengtssonUtsikten · lån30.6.26

Gais: nøkkelfakta

LandSverige
Stiftet1894
StadionGamla Ullevi
Kapasitet18 800
Underlagnaturgress
TurneringAllsvenskan
Tabellplassering11. · 30 poeng

Gais: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Gais på?

Gais spiller hjemmekampene sine på Gamla Ullevi (Göteborg), som har plass til 18 800 tilskuere.

Hvor ligger Gais på tabellen?

Gais ligger på 11. plass i Allsvenskan med 30 poeng etter 24 kamper (8 seirer, 6 uavgjorte, 10 tap).

Når spiller Gais neste kamp?

Neste kamp: Gais – IFK Goteborg, søn. 25.10. · 14:00 (Allsvenskan).

Hvordan endte den siste seriekampen til Gais?

Siste seriekamp: Orgryte IS 4–2 Gais (18.10.26).

Hvem er toppscorer for Gais?

Klubbens toppscorer i turneringen er S. Salter med 6 mål.

Gais: terminliste, tabell og tips

Gais (Sverige) spiller i disse turneringene denne sesongen: Allsvenskan, Conference League, Svenska cupen. Her finner du terminliste og resultater, tabellplassering, tall fra hele sesongen, stallen og klubbens beste spillere. Tips til kampene i Allsvenskan finner du på turneringssiden, og flere tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.