Fotball
Hjem › Lag › IF Elfsborg
IF Elfsborg

IF Elfsborg: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Sverige · stiftet 1904 · Borås Arena

IF Elfsborg: turneringer i 2026

IF Elfsborg: kommende kamper

tir. 27.10. · 19:00AIK Stockholm–IF ElfsborgAllsvenskan · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 1.11. · 16:30IF Elfsborg–Orgryte IS
Allsvenskan · Innbyrdes oppgjør (H2H)
fre. 6.11. · 19:00Hammarby FF–IF Elfsborg
Allsvenskan · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 22.11. · 14:00BK Hacken–IF Elfsborg
Allsvenskan · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 29.11. · 15:00IF Elfsborg–Gais
Allsvenskan · Innbyrdes oppgjør (H2H)

IF Elfsborg: siste resultater

Form i serienUUVVV
23.10.26IF Elfsborg0–0Malmo FF
Allsvenskan
18.10.26Sirius2–2IF Elfsborg
Allsvenskan
12.10.26IF Elfsborg4–0Halmstad
Allsvenskan
20.9.26Djurgardens IF1–2IF Elfsborg
Allsvenskan
13.9.26IF Elfsborg1–0Kalmar FF
Allsvenskan
6.9.26IF Brommapojkarna2–1IF Elfsborg
Allsvenskan
29.8.26IF Elfsborg2–0Degerfors IF
Allsvenskan
23.8.26IFK Goteborg1–1IF Elfsborg
Allsvenskan

IF Elfsborg: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

tir. 27.10. · 19:00AIK Stockholm–IF Elfsborg
Allsvenskan
søn. 1.11. · 16:30IF Elfsborg–Orgryte IS
Allsvenskan
fre. 6.11. · 19:00Hammarby FF–IF Elfsborg
Allsvenskan
søn. 22.11. · 14:00BK Hacken–IF Elfsborg
Allsvenskan
søn. 29.11. · 15:00IF Elfsborg–Gais
Allsvenskan
Spilte kamper denne sesongen
23.10.26IF Elfsborg0–0Malmo FF
Allsvenskan
18.10.26Sirius2–2IF Elfsborg
Allsvenskan
12.10.26IF Elfsborg4–0Halmstad
Allsvenskan
20.9.26Djurgardens IF1–2IF Elfsborg
Allsvenskan
13.9.26IF Elfsborg1–0Kalmar FF
Allsvenskan
6.9.26IF Brommapojkarna2–1IF Elfsborg
Allsvenskan
29.8.26IF Elfsborg2–0Degerfors IF
Allsvenskan
23.8.26IFK Goteborg1–1IF Elfsborg
Allsvenskan
18.8.26Västra Frölunda0–4IF Elfsborg
Svenska cupen
14.8.26IF Elfsborg3–0Vasteras SK FK
Allsvenskan
8.8.26Mjallby AIF0–1IF Elfsborg
Allsvenskan
26.7.26Malmo FF1–2IF Elfsborg
Allsvenskan
19.7.26IF Elfsborg1–3Sirius
Allsvenskan
12.7.26Gais1–0IF Elfsborg
Allsvenskan
5.7.26IF Elfsborg1–2Hammarby FF
Allsvenskan
29.5.26Orgryte IS2–2IF Elfsborg
Allsvenskan
25.5.26IF Elfsborg1–1BK Hacken
Allsvenskan
21.5.26IF Elfsborg1–1Mjallby AIF
Allsvenskan
16.5.26Halmstad1–1IF Elfsborg
Allsvenskan
8.5.26IF Elfsborg2–0IF Brommapojkarna
Allsvenskan
3.5.26IF Elfsborg1–1AIK Stockholm
Allsvenskan
27.4.26Kalmar FF2–1IF Elfsborg
Allsvenskan
22.4.26IF Elfsborg2–1Djurgardens IF
Allsvenskan
17.4.26Degerfors IF0–1IF Elfsborg
Allsvenskan
11.4.26Vasteras SK FK2–2IF Elfsborg
Allsvenskan
6.4.26IF Elfsborg2–0IFK Goteborg
Allsvenskan

Oppdatert: 25. oktober 2026

IF Elfsborg: skader og fravær

Spillere som går glipp av neste kamp.

  • V. Elfstromikke i troppen
  • L. Haggikke i troppen

IF Elfsborg: tabellplassering – Allsvenskan

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
3Hammarby FF2414-4-650:2146VTVVU
4BK Hacken2512-9-447:3045VVVVU
5IF Elfsborg2511-9-537:2442UUVVV
6Vasteras SK FK2511-5-936:3838TVTVV
7Malmo FF2511-4-1038:3437UTVTV

IF Elfsborg: sesongstatistikk (Allsvenskan)

Scorede mål per kamp1,5
Innslupne mål per kamp1,0
Hjemme: scoret / sluppet inn1,6 / 0,7
Borte: scoret / sluppet inn1,3 / 1,3
Kamper uten baklengsmål9
Kamper uten scoring2

Kort

Gule kort35
Gule kort per kamp1,4
Røde kort0

Mest brukte formasjoner

4-2-3-1 (15×) · 3-4-3 (7×) · 3-5-2 (1×)

IF Elfsborg: spillerstatistikk (Allsvenskan)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
J. MagnússonM242154332310307,15
R. WikströmF2316921083307,09
S. OlssonM24193422127307,06
A. JensenM1210170321107,05
T. IsherwoodF2522470192307,03
N. HultM24209314116306,98
M. KamaraM211439634015106,97
L. ÖstmanA251484922916206,96
J. BeckM21159412137206,96
I. BuhariF51330000006,93
A. ZeneliA221326423110206,92
A. SigurpálssonA2276141148206,82
Frode AronssonF4580011006,75
F. IhlerA1456121106206,73
A. HellemaaM5950000106,73
V. Ozor OkekeM31380010006,73
L. RichtnérM1110000006,70
R. MohammedF156340183006,70
G. RappM3450010006,45
M. RohdénM3690010006,43
S. HolménF1711000084506,43
S. HedlundM209570161006,31
O. NordvallM92700010005,94
T. SilverholtA1466012133105,80
P. FrickA51720011004,23
D. KrasniqiA3220000003,20
J. EsengaF240010002,35

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

IF Elfsborg: stall

Keepere

12T. SanderNasjonalitetDanmarkAlder20 årHøyde192 cmVekt82 kg
31I. PetterssonNasjonalitetSverigeAlder28 årHøyde181 cmVekt84 kg

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

IF Elfsborg: overganger

Inn

  • V. ElfstromArlanda · overgang31.8.26
  • J. EsengaFulham · overgang11.8.26
  • O. NordvallBologna · overgang23.7.26
  • T. SanderFC Copenhagen · overgang6.7.26
  • A. JensenAberdeen · overgang6.7.26
  • M. RohdénAEK Larnaca · fri spiller30.6.26
  • G. GunnarssonIA Akranes · overgang30.6.26
  • E. HoltenHansa Rostock · retur fra lån29.6.26

Ut

  • F. IhlerFC Volendam · lån31.8.26
  • R. MohammedVenezia · lån31.8.26
  • Frode AronssonEsbjerg · overgang26.8.26
  • V. Ozor OkekeIK brage · lån22.7.26
  • L. RichtnérMariehamn · lån20.7.26
  • G. RappStabaek · lån13.7.26
  • A. HellemaaFF Jaro · lån12.7.26
  • I. BuhariAustria Vienna · fri spiller7.7.26

IF Elfsborg: nøkkelfakta

LandSverige
Stiftet1904
StadionBorås Arena
Kapasitet16 899
Underlagkunstgress
TurneringAllsvenskan
Tabellplassering5. · 42 poeng

IF Elfsborg: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller IF Elfsborg på?

IF Elfsborg spiller hjemmekampene sine på Borås Arena (Borås), som har plass til 16 899 tilskuere.

Hvor ligger IF Elfsborg på tabellen?

IF Elfsborg ligger på 5. plass i Allsvenskan med 42 poeng etter 25 kamper (11 seirer, 9 uavgjorte, 5 tap).

Når spiller IF Elfsborg neste kamp?

Neste kamp: AIK Stockholm – IF Elfsborg, tir. 27.10. · 19:00 (Allsvenskan).

Hvordan endte den siste seriekampen til IF Elfsborg?

Siste seriekamp: IF Elfsborg 0–0 Malmo FF (23.10.26).

Hvem er toppscorer for IF Elfsborg?

Klubbens toppscorer i turneringen er L. Östman med 9 mål.

IF Elfsborg: terminliste, tabell og tips

IF Elfsborg (Sverige) i korte trekk: terminliste og resultater i alle turneringer (Allsvenskan, Svenska cupen), tabell, statistikk, stall og målscorere. Tips og odds for kampene i Allsvenskan finner du på turneringssiden, andre tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.