Fotball
Hjem › Lag › Sheffield Utd
Sheffield Utd

Sheffield Utd: terminliste, resultater, tabell og statistikk

England · stiftet 1889 · Bramall Lane

Sheffield Utd: turneringer i 2026/27

Sheffield Utd: kommende kamper

fre. 30.10. · 21:00Sheffield Utd–WrexhamChampionship · Innbyrdes oppgjør (H2H)
tir. 3.11. · 20:45Preston–Sheffield Utd
Championship · Innbyrdes oppgjør (H2H)
lør. 7.11. · 16:00Charlton–Sheffield Utd
Championship
lør. 21.11. · 16:00Sheffield Utd–Watford
Championship
tir. 24.11. · 20:45Sheffield Utd–Southampton
Championship

Sheffield Utd: siste resultater

Form i serienUVTVT
24.10.26Sheffield Utd1–1Derby
Championship
17.10.26Bristol City0–1Sheffield Utd
Championship
14.10.26Portsmouth3–2Sheffield Utd
Championship
10.10.26Sheffield Utd3–0Lincoln
Championship
19.9.26Stoke City2–1Sheffield Utd
Championship
16.9.26Fleetwood Town1–0Sheffield Utd
Ligacupen
13.9.26Sheffield Utd0–1Wolves
Championship
8.9.26Blackburn1–2Sheffield Utd
Championship

Sheffield Utd: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

fre. 30.10. · 21:00Sheffield Utd–Wrexham
Championship
tir. 3.11. · 20:45Preston–Sheffield Utd
Championship
lør. 7.11. · 16:00Charlton–Sheffield Utd
Championship
lør. 21.11. · 16:00Sheffield Utd–Watford
Championship
tir. 24.11. · 20:45Sheffield Utd–Southampton
Championship
lør. 28.11. · 16:00QPR–Sheffield Utd
Championship
fre. 4.12. · 21:00Sheffield Utd–West Ham
Championship
tir. 8.12. · 20:45Millwall–Sheffield Utd
Championship
lør. 12.12. · 16:00Sheffield Utd–Burnley
Championship
fre. 18.12. · 21:00West Brom–Sheffield Utd
Championship
lør. 26.12. · 13:30Sheffield Utd–Middlesbrough
Championship
tir. 29.12. · 20:45Derby–Sheffield Utd
Championship
fre. 1.1. · 18:30Burnley–Sheffield Utd
Championship
lør. 16.1. · 16:00Sheffield Utd–Bristol City
Championship
lør. 23.1. · 16:00Wrexham–Sheffield Utd
Championship
tir. 26.1. · 20:45Sheffield Utd–Preston
Championship
lør. 30.1. · 16:00Sheffield Utd–Charlton
Championship
lør. 6.2. · 16:00Watford–Sheffield Utd
Championship
lør. 13.2. · 16:00Wolves–Sheffield Utd
Championship
tir. 16.2. · 20:45Sheffield Utd–Portsmouth
Championship
lør. 20.2. · 16:00Sheffield Utd–Stoke City
Championship
lør. 27.2. · 16:00Lincoln–Sheffield Utd
Championship
ons. 3.3. · 20:45Sheffield Utd–Swansea
Championship
lør. 6.3. · 16:00Birmingham–Sheffield Utd
Championship
lør. 13.3. · 16:00Sheffield Utd–QPR
Championship
ons. 17.3. · 20:45West Ham–Sheffield Utd
Championship
lør. 20.3. · 16:00Middlesbrough–Sheffield Utd
Championship
lør. 3.4. · 16:00Sheffield Utd–West Brom
Championship
ons. 7.4. · 20:45Sheffield Utd–Blackburn
Championship
lør. 10.4. · 16:00Norwich–Sheffield Utd
Championship
lør. 17.4. · 16:00Sheffield Utd–Cardiff
Championship
tir. 20.4. · 20:45Bolton–Sheffield Utd
Championship
lør. 24.4. · 16:00Sheffield Utd–Millwall
Championship
lør. 1.5. · 13:30Southampton–Sheffield Utd
Championship
Spilte kamper denne sesongen
24.10.26Sheffield Utd1–1Derby
Championship
17.10.26Bristol City0–1Sheffield Utd
Championship
14.10.26Portsmouth3–2Sheffield Utd
Championship
10.10.26Sheffield Utd3–0Lincoln
Championship
19.9.26Stoke City2–1Sheffield Utd
Championship
16.9.26Fleetwood Town1–0Sheffield Utd
Ligacupen
13.9.26Sheffield Utd0–1Wolves
Championship
8.9.26Blackburn1–2Sheffield Utd
Championship
5.9.26Sheffield Utd1–3Norwich
Championship
1.9.26Sheffield Utd3–2Bolton
Championship
29.8.26Cardiff2–2Sheffield Utd
Championship
25.8.26Blackburn1–2Sheffield Utd
Ligacupen
22.8.26Swansea0–0Sheffield Utd
Championship
15.8.26Sheffield Utd0–0Birmingham
Championship
9.8.26Mansfield Town0–3Sheffield Utd
Ligacupen

Oppdatert: 25. oktober 2026

Sheffield Utd: skader og fravær

Spillere som manglet i siste kamp med meldt fravær (24.10.26).

  • M. Dohertyskade
  • J. Shackletonfravær

Sheffield Utd: tabellplassering – Championship

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
10Blackburn125-3-419:1618VTVVU
11Portsmouth125-3-416:1518VUVVT
12Sheffield Utd124-4-416:1516UVTVT
13Millwall124-3-519:2015TUTVU
14Bristol City124-3-512:1515UTTUV

Sheffield Utd: sesongstatistikk (Championship)

Scorede mål per kamp1,3
Innslupne mål per kamp1,3
Hjemme: scoret / sluppet inn1,3 / 1,2
Borte: scoret / sluppet inn1,3 / 1,3
Kamper uten baklengsmål4
Kamper uten scoring3

Kort

Gule kort23
Gule kort per kamp1,9
Røde kort1

Mest brukte formasjoner

4-4-2 (6×) · 4-2-3-1 (2×) · 4-2-2-2 (1×)

Sheffield Utd: spillerstatistikk (Championship)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
C. O'HareM32701021007,27
F. SerikiF32130000007,13
J. TangangaF12108020105407,09
K. PhillipsM95301252106,98
M. McGuinnessF85910030106,88
H. ChoudhuryF85730010116,81
Sydie PeckM1291712146306,79
R. DonovanM104041174106,78
T. CannonA1166230168006,73
P. BamfordA1178751127106,72
O. ArblasterM104891031106,71
T. ChongM63561142006,70
L. KitchingF87200040406,67
M. DohertyF2410000006,60
T. CampbellA82350143006,58
B. BreretonA106690163006,57
J. ShackletonF5790000006,50
S. McCallumF107510262306,47
R. Norrington-DaviesF72480000206,43
R. OnéA3340020006,43
J. RothwellM74090220005,74
J. RiedewaldM51650011005,43
H. BurrowsF42820021105,27
J. BaptisteM41700000005,06
J. AyewA41280020005,02

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Sheffield Utd: stall

Keepere

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Sheffield Utd: overganger

Inn

  • J. AyewLeicester · fri spiller6.9.26
  • L. KitchingCoventry · lån31.8.26
  • H. ChoudhuryLeicester · overgang30.8.26
  • B. BreretonSouthampton · lån27.8.26
  • K. PhillipsManchester City · lån11.8.26
  • T. OnyangoEverton · fri spiller6.8.26
  • M. DohertyWolves · fri spiller19.7.26
  • R. DonovanBrentford · lån7.7.26

Ut

  • D. IngsWycombe · fri spiller24.9.26
  • E. UkakiBotev Plovdiv · lån7.9.26
  • N. ZätterströmRaków Częstochowa · lån7.9.26
  • S. Eyob-AbrahaCracovia Krakow · overgang2.9.26
  • S. CurtisCambridge United · lån31.8.26
  • C. O'HareWrexham · overgang31.8.26
  • I. GrbićLudogorets · overgang31.8.26
  • L. MarshChesterfield · lån30.8.26

Sheffield Utd: nøkkelfakta

LandEngland
Stiftet1889
StadionBramall Lane
Kapasitet32 702
Underlagnaturgress
TurneringChampionship
Tabellplassering12. · 16 poeng

Sheffield Utd: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Sheffield Utd på?

Sheffield Utd spiller hjemmekampene sine på Bramall Lane (Sheffield), som har plass til 32 702 tilskuere.

Hvor ligger Sheffield Utd på tabellen?

Sheffield Utd ligger på 12. plass i Championship med 16 poeng etter 12 kamper (4 seirer, 4 uavgjorte, 4 tap).

Når spiller Sheffield Utd neste kamp?

Neste kamp: Sheffield Utd – Wrexham, fre. 30.10. · 21:00 (Championship).

Hvordan endte den siste seriekampen til Sheffield Utd?

Siste seriekamp: Sheffield Utd 1–1 Derby (24.10.26).

Hvem er toppscorer for Sheffield Utd?

Klubbens toppscorer i turneringen er P. Bamford med 6 mål.

Sheffield Utd: terminliste, tabell og tips

Denne siden gir en oversikt over Sheffield Utd (England) i alle turneringene laget spiller denne sesongen (Championship, Ligacupen): kommende kamper, siste resultater, tabellplassering, sesongstatistikk og nøkkelspillere. Tips til kampene i Championship finner du på ligasiden, og alle tips på siden Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.