Fotball
Hjem › Lag › Blackburn
Blackburn

Blackburn: terminliste, resultater, tabell og statistikk

England · stiftet 1875 · Ewood Park

Blackburn: turneringer i 2026/27

Blackburn: kommende kamper

lør. 31.10. · 16:00Swansea–Blackburn
Championship · Innbyrdes oppgjør (H2H)
tir. 3.11. · 20:45Blackburn–Stoke City
Championship · Innbyrdes oppgjør (H2H)
lør. 7.11. · 16:00Blackburn–West Ham
Championship
søn. 22.11. · 13:00Burnley–Blackburn
Championship
ons. 25.11. · 20:45Watford–Blackburn
Championship

Blackburn: siste resultater

Form i serienVTVVU
24.10.26Blackburn2–0Wrexham
Championship
17.10.26West Brom3–2Blackburn
Championship
13.10.26Bristol City0–1Blackburn
Championship
10.10.26Blackburn2–1Cardiff
Championship
19.9.26Portsmouth2–2Blackburn
Championship
12.9.26Blackburn3–1Millwall
Championship
8.9.26Blackburn1–2Sheffield Utd
Championship
5.9.26Preston2–1Blackburn
Championship

Blackburn: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

lør. 31.10. · 16:00Swansea–Blackburn
Championship
tir. 3.11. · 20:45Blackburn–Stoke City
Championship
lør. 7.11. · 16:00Blackburn–West Ham
Championship
søn. 22.11. · 13:00Burnley–Blackburn
Championship
ons. 25.11. · 20:45Watford–Blackburn
Championship
lør. 28.11. · 13:30Blackburn–Charlton
Championship
lør. 5.12. · 13:30Bolton–Blackburn
Championship
tir. 8.12. · 20:45Blackburn–Norwich
Championship
lør. 12.12. · 16:00Blackburn–Derby
Championship
lør. 19.12. · 16:00Southampton–Blackburn
Championship
lør. 26.12. · 16:00Blackburn–Birmingham
Championship
tir. 29.12. · 19:00Wrexham–Blackburn
Championship
fre. 1.1. · 16:00Derby–Blackburn
Championship
lør. 16.1. · 16:00Blackburn–West Brom
Championship
lør. 23.1. · 16:00Blackburn–Swansea
Championship
tir. 26.1. · 20:45Stoke City–Blackburn
Championship
lør. 30.1. · 16:00West Ham–Blackburn
Championship
lør. 6.2. · 16:00Blackburn–Burnley
Championship
lør. 13.2. · 16:00Millwall–Blackburn
Championship
tir. 16.2. · 20:45Blackburn–Bristol City
Championship
lør. 20.2. · 16:00Blackburn–Portsmouth
Championship
lør. 27.2. · 16:00Cardiff–Blackburn
Championship
tir. 2.3. · 20:45Middlesbrough–Blackburn
Championship
lør. 6.3. · 16:00Blackburn–Wolves
Championship
lør. 13.3. · 16:00Charlton–Blackburn
Championship
ons. 17.3. · 20:45Blackburn–Bolton
Championship
lør. 20.3. · 16:00Birmingham–Blackburn
Championship
lør. 3.4. · 16:00Blackburn–Southampton
Championship
ons. 7.4. · 20:45Sheffield Utd–Blackburn
Championship
lør. 10.4. · 16:00Blackburn–Preston
Championship
lør. 17.4. · 16:00QPR–Blackburn
Championship
ons. 21.4. · 20:45Blackburn–Lincoln
Championship
lør. 24.4. · 16:00Norwich–Blackburn
Championship
lør. 1.5. · 13:30Blackburn–Watford
Championship
Spilte kamper denne sesongen
24.10.26Blackburn2–0Wrexham
Championship
17.10.26West Brom3–2Blackburn
Championship
13.10.26Bristol City0–1Blackburn
Championship
10.10.26Blackburn2–1Cardiff
Championship
19.9.26Portsmouth2–2Blackburn
Championship
12.9.26Blackburn3–1Millwall
Championship
8.9.26Blackburn1–2Sheffield Utd
Championship
5.9.26Preston2–1Blackburn
Championship
1.9.26Lincoln0–0Blackburn
Championship
29.8.26Blackburn1–2QPR
Championship
25.8.26Blackburn1–2Sheffield Utd
Ligacupen
22.8.26Blackburn2–1Middlesbrough
Championship
14.8.26Wolves2–2Blackburn
Championship
8.8.26Burton Albion1–2Blackburn
Ligacupen

Oppdatert: 25. oktober 2026

Blackburn: skader og fravær

Spillere som manglet i siste kamp med meldt fravær (24.10.26).

  • A. Forshawhofteskade
  • M. Litherlandmuskelskade
  • L. Millerakillesskade
  • R. Morishitaskade
  • Y. Ohashihamstringskade
  • Y. Ribeirohamstringskade

Blackburn: tabellplassering – Championship

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
8QPR125-5-220:1220VTVUU
9Stoke City126-2-418:1620UVTVV
10Blackburn125-3-419:1618VTVVU
11Portsmouth125-3-416:1518VUVVT
12Sheffield Utd124-4-416:1516UVTVT

Blackburn: sesongstatistikk (Championship)

Scorede mål per kamp1,6
Innslupne mål per kamp1,3
Hjemme: scoret / sluppet inn1,8 / 1,2
Borte: scoret / sluppet inn1,3 / 1,5
Kamper uten baklengsmål3
Kamper uten scoring1

Kort

Gule kort30
Gule kort per kamp2,5
Røde kort1

Mest brukte formasjoner

4-2-3-1 (8×) · 3-4-2-1 (2×) · 5-4-1 (2×)

Blackburn: spillerstatistikk (Championship)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
A. GuðjohnsenA11702811510207,38
S. McLoughlinF1210801151206,99
J. FevrierA1134901134106,86
O. AfolayanM12857422211206,85
Sam MorsyM128950151506,84
Kristi MontgomeryM119341142206,82
M. BaradjiM41050042006,70
T. CantwellM1294221179406,68
A. ForshawM52200000206,67
H. CarterF85030040106,67
R. MorishitaM118332285006,55
H. PickeringF87040210306,55
R. AlebiosuF1210340072006,52
Tom AtchesonF97680120206,52
Y. OhashiA2430000006,45
Yuri RibeiroF63780010106,43
M. JørgensenA2590000006,27
Harvey HigginsA280000006,20
J. GarrettM6750011105,61
A. KargboA3620011004,72
Gady BeyukuF2560010104,27
H. PatesF190000003,25
L. HoughtonF110000000,00
F. VareM120000000,00

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Blackburn: stall

Keepere

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Blackburn: overganger

Inn

  • Gady BeyukuModena · overgang31.8.26
  • Sam MorsyBristol City · fri spiller9.8.26
  • J. FevrierStockport County · overgang27.7.26
  • M. BaradjiYverdon Sport · overgang30.6.26
  • James EdmondsonMacclesfield · retur fra lån29.6.26
  • L. DuruBirmingham Legion · retur fra lån29.6.26
  • Jack Joseph BarrettTranmere · retur fra lån30.5.26
  • H. WoodRylands · retur fra lån30.5.26

Ut

  • Sidnei TavaresWisla Plock · lån31.8.26
  • Joseph BogganLivingston · lån31.8.26
  • A. HenrikssonRanders FC · lån27.8.26
  • I. TyjonTyjon Igor · fri spiller27.8.26
  • C. O'RiordanBarnsley · lån26.8.26
  • George Christopher John PrattBradford · lån26.8.26
  • R. HedgesDerby · fri spiller19.8.26
  • N. DlaminiDlamini Nathan · fri spiller15.8.26

Blackburn: nøkkelfakta

LandEngland
Stiftet1875
StadionEwood Park
Kapasitet31 367
Underlagnaturgress
TurneringChampionship
Tabellplassering10. · 18 poeng

Blackburn: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Blackburn på?

Blackburn spiller hjemmekampene sine på Ewood Park (Blackburn, Lancashire), som har plass til 31 367 tilskuere.

Hvor ligger Blackburn på tabellen?

Blackburn ligger på 10. plass i Championship med 18 poeng etter 12 kamper (5 seirer, 3 uavgjorte, 4 tap).

Når spiller Blackburn neste kamp?

Neste kamp: Swansea – Blackburn, lør. 31.10. · 16:00 (Championship).

Hvordan endte den siste seriekampen til Blackburn?

Siste seriekamp: Blackburn 2–0 Wrexham (24.10.26).

Hvem er toppscorer for Blackburn?

Klubbens toppscorer i turneringen er A. Guðjohnsen med 9 mål.

Blackburn: terminliste, tabell og tips

Blackburn (England) spiller i disse turneringene denne sesongen: Championship, Ligacupen. Her finner du terminliste og resultater, tabellplassering, tall fra hele sesongen, stallen og klubbens beste spillere. Tips til kampene i Championship finner du på turneringssiden, og flere tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.