Fotball
Hjem › Lag › Bolton
Bolton

Bolton: terminliste, resultater, tabell og statistikk

England · stiftet 1874 · Toughsheet Community Stadium

Bolton: turneringer i 2026/27

Bolton: kommende kamper

lør. 31.10. · 16:00Bolton–Bristol City
Championship · Innbyrdes oppgjør (H2H)
tir. 3.11. · 20:45Charlton–Bolton
Championship · Innbyrdes oppgjør (H2H)
fre. 6.11. · 21:00Derby–Bolton
Championship
lør. 21.11. · 16:00Bolton–Portsmouth
Championship
ons. 25.11. · 20:45Bolton–West Brom
Championship

Bolton: siste resultater

Form i serienTUVTV
23.10.26Bolton1–5Middlesbrough
Championship
17.10.26Southampton0–0Bolton
Championship
13.10.26Wolves1–3Bolton
Championship
10.10.26Bolton1–2Stoke City
Championship
20.9.26Norwich3–4Bolton
Championship
12.9.26Bolton1–0Cardiff
Championship
8.9.26Bolton2–3West Ham
Championship
5.9.26Millwall4–0Bolton
Championship

Bolton: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

lør. 31.10. · 16:00Bolton–Bristol City
Championship
tir. 3.11. · 20:45Charlton–Bolton
Championship
fre. 6.11. · 21:00Derby–Bolton
Championship
lør. 21.11. · 16:00Bolton–Portsmouth
Championship
ons. 25.11. · 20:45Bolton–West Brom
Championship
lør. 28.11. · 16:00Birmingham–Bolton
Championship
lør. 5.12. · 13:30Bolton–Blackburn
Championship
tir. 8.12. · 20:45Swansea–Bolton
Championship
fre. 11.12. · 21:00Bolton–Wrexham
Championship
lør. 19.12. · 13:30Watford–Bolton
Championship
lør. 26.12. · 13:30Bolton–Burnley
Championship
tir. 29.12. · 20:45Middlesbrough–Bolton
Championship
fre. 1.1. · 16:00Wrexham–Bolton
Championship
lør. 16.1. · 16:00Bolton–Southampton
Championship
lør. 23.1. · 16:00Bristol City–Bolton
Championship
tir. 26.1. · 20:45Bolton–Charlton
Championship
lør. 30.1. · 16:00Bolton–Derby
Championship
lør. 6.2. · 16:00Portsmouth–Bolton
Championship
lør. 13.2. · 16:00Cardiff–Bolton
Championship
ons. 17.2. · 20:45Bolton–Wolves
Championship
lør. 20.2. · 16:00Bolton–Norwich
Championship
lør. 27.2. · 16:00Stoke City–Bolton
Championship
tir. 2.3. · 20:45Bolton–QPR
Championship
lør. 6.3. · 16:00Preston–Bolton
Championship
lør. 13.3. · 16:00Bolton–Birmingham
Championship
ons. 17.3. · 20:45Blackburn–Bolton
Championship
lør. 20.3. · 16:00Burnley–Bolton
Championship
lør. 3.4. · 16:00Bolton–Watford
Championship
tir. 6.4. · 20:45West Ham–Bolton
Championship
lør. 10.4. · 16:00Bolton–Millwall
Championship
lør. 17.4. · 16:00Lincoln–Bolton
Championship
tir. 20.4. · 20:45Bolton–Sheffield Utd
Championship
lør. 24.4. · 16:00Bolton–Swansea
Championship
lør. 1.5. · 13:30West Brom–Bolton
Championship
Spilte kamper denne sesongen
23.10.26Bolton1–5Middlesbrough
Championship
17.10.26Southampton0–0Bolton
Championship
13.10.26Wolves1–3Bolton
Championship
10.10.26Bolton1–2Stoke City
Championship
20.9.26Norwich3–4Bolton
Championship
12.9.26Bolton1–0Cardiff
Championship
8.9.26Bolton2–3West Ham
Championship
5.9.26Millwall4–0Bolton
Championship
1.9.26Sheffield Utd3–2Bolton
Championship
29.8.26Bolton0–1Lincoln
Championship
22.8.26QPR0–0Bolton
Championship
15.8.26Bolton2–1Preston
Championship
8.8.26Sheffield Wednesday1–0Bolton
Ligacupen

Oppdatert: 25. oktober 2026

Bolton: skader og fravær

Spillere som manglet i siste kamp med meldt fravær (23.10.26).

  • C. Forino-Josephlyskeskade
  • J. Nelsonikke i troppen

Bolton: tabellplassering – Championship

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
16Cardiff123-5-419:1714VUVTV
17Wrexham123-5-415:1814TVTUV
18Bolton124-2-616:2314TUVTV
19Charlton123-5-411:1814TTUUT
20Norwich124-0-820:2212VTTTT

Bolton: sesongstatistikk (Championship)

Scorede mål per kamp1,3
Innslupne mål per kamp1,9
Hjemme: scoret / sluppet inn1,2 / 2,0
Borte: scoret / sluppet inn1,5 / 1,8
Kamper uten baklengsmål3
Kamper uten scoring4

Kort

Gule kort20
Gule kort per kamp1,7
Røde kort1

Mest brukte formasjoner

4-2-3-1 (11×) · 4-4-2 (1×)

Bolton: spillerstatistikk (Championship)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
C. Forino-JosephF65400051107,20
J. SheehanM12107610168217,03
E. ErhahonM117251031106,94
Ruben RodriguesA946111126006,89
T. BairA72222173106,88
T. GaleM1282931156206,86
S. DalbyA1286040178006,75
A. ItoM62472032006,74
J. NelsonA61210063106,63
Gaizka LarrazabalM118361362206,62
X. SimonsM62661052006,62
L. BruntF85860021106,59
E. ToalF86380031006,57
A. FamewoF85770041206,52
D. WatsonM1100000006,50
J. McAteeM63370163106,48
K. DongA104690183106,37
M. ConwayF117030130106,14
S. Iling-JuniorA114890185106,03
R. HardieA81630030105,81
B. DaviesF64870000105,03
Luca StephensonF21750010104,23

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Bolton: stall

Keepere

1J. BonhamNasjonalitetRepublic of IrelandAlder32 årHøyde192 cmVekt95 kg
13N. BroomeAlder23 år
31G. BazunuNasjonalitetRepublic of IrelandAlder23 årHøyde189 cmVekt79 kg
42D. HarringtonNasjonalitetRepublic of IrelandAlder25 årHøyde184 cmVekt71 kg

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Bolton: overganger

Inn

  • D. HarringtonGrimsby · retur fra lån17.9.26
  • T. BairAuxerre · lån31.8.26
  • A. ItoGent · overgang27.8.26
  • G. BazunuSouthampton · overgang27.8.26
  • J. NelsonAustin · overgang25.8.26
  • Max LottBolton B · overgang13.8.26
  • S. Iling-JuniorAston Villa · lån13.8.26
  • L. BruntWrexham · overgang11.8.26

Ut

  • Oliver SmithAccrington ST · fri spiller9.9.26
  • L. HutchinsonHarrogate Town · lån6.9.26
  • D. HarringtonGrimsby · lån4.9.26
  • J. RandallChesterfield · lån31.8.26
  • C. ChristieHa Noi · fri spiller31.8.26
  • C. WarrenAccrington ST · lån30.8.26
  • J. Osei-TutuMillwall · fri spiller20.8.26
  • L. TempleOldham · lån5.8.26

Bolton: nøkkelfakta

LandEngland
Stiftet1874
StadionToughsheet Community Stadium
Kapasitet28 723
Underlagnaturgress
TurneringChampionship
Tabellplassering18. · 14 poeng

Bolton: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Bolton på?

Bolton spiller hjemmekampene sine på Toughsheet Community Stadium (Bolton), som har plass til 28 723 tilskuere.

Hvor ligger Bolton på tabellen?

Bolton ligger på 18. plass i Championship med 14 poeng etter 12 kamper (4 seirer, 2 uavgjorte, 6 tap).

Når spiller Bolton neste kamp?

Neste kamp: Bolton – Bristol City, lør. 31.10. · 16:00 (Championship).

Hvordan endte den siste seriekampen til Bolton?

Siste seriekamp: Bolton 1–5 Middlesbrough (23.10.26).

Hvem er toppscorer for Bolton?

Klubbens toppscorer i turneringen er S. Dalby med 4 mål.

Bolton: terminliste, tabell og tips

Bolton (England) i korte trekk: terminliste og resultater i alle turneringer (Championship, Ligacupen), tabell, statistikk, stall og målscorere. Tips og odds for kampene i Championship finner du på turneringssiden, andre tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.