Fotball
Hjem › Lag › Millwall
Millwall

Millwall: terminliste, resultater, tabell og statistikk

England · stiftet 1885 · The Den

Millwall: turneringer i 2026/27

Millwall: kommende kamper

lør. 31.10. · 16:00Millwall–Derby
Championship · Innbyrdes oppgjør (H2H)
tir. 3.11. · 21:00Birmingham–Millwall
Championship · Innbyrdes oppgjør (H2H)
lør. 7.11. · 16:00West Brom–Millwall
Championship
lør. 21.11. · 13:30Millwall–QPR
Championship
ons. 25.11. · 21:00Stoke City–Millwall
Championship

Millwall: siste resultater

Form i serienTUTVU
24.10.26Portsmouth2–1Millwall
Championship
17.10.26Millwall2–2Lincoln
Championship
13.10.26Millwall0–1Swansea
Championship
10.10.26Preston0–1Millwall
Championship
19.9.26Millwall2–2West Ham
Championship
15.9.26Middlesbrough2–2Millwall
Championship
12.9.26Blackburn3–1Millwall
Championship
8.9.26Millwall0–1Newcastle
Ligacupen

Millwall: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

lør. 31.10. · 16:00Millwall–Derby
Championship
tir. 3.11. · 21:00Birmingham–Millwall
Championship
lør. 7.11. · 16:00West Brom–Millwall
Championship
lør. 21.11. · 13:30Millwall–QPR
Championship
ons. 25.11. · 21:00Stoke City–Millwall
Championship
lør. 28.11. · 16:00Millwall–Burnley
Championship
lør. 5.12. · 13:30Watford–Millwall
Championship
tir. 8.12. · 20:45Millwall–Sheffield Utd
Championship
lør. 12.12. · 16:00Wolves–Millwall
Championship
lør. 19.12. · 13:30Millwall–Charlton
Championship
lør. 26.12. · 16:00Cardiff–Millwall
Championship
tir. 29.12. · 20:45Millwall–Portsmouth
Championship
fre. 1.1. · 13:30Millwall–Wolves
Championship
lør. 16.1. · 16:00Lincoln–Millwall
Championship
lør. 23.1. · 16:00Derby–Millwall
Championship
tir. 26.1. · 20:45Millwall–Birmingham
Championship
lør. 30.1. · 16:00Millwall–West Brom
Championship
lør. 6.2. · 16:00QPR–Millwall
Championship
lør. 13.2. · 16:00Millwall–Blackburn
Championship
ons. 17.2. · 20:45Swansea–Millwall
Championship
søn. 21.2. · 13:00West Ham–Millwall
Championship
lør. 27.2. · 16:00Millwall–Preston
Championship
tir. 2.3. · 20:45Norwich–Millwall
Championship
lør. 6.3. · 16:00Millwall–Bristol City
Championship
lør. 13.3. · 16:00Burnley–Millwall
Championship
ons. 17.3. · 20:45Millwall–Watford
Championship
lør. 20.3. · 16:00Millwall–Cardiff
Championship
lør. 3.4. · 13:30Charlton–Millwall
Championship
tir. 6.4. · 20:45Millwall–Middlesbrough
Championship
lør. 10.4. · 16:00Bolton–Millwall
Championship
lør. 17.4. · 16:00Millwall–Southampton
Championship
tir. 20.4. · 20:45Wrexham–Millwall
Championship
lør. 24.4. · 16:00Sheffield Utd–Millwall
Championship
lør. 1.5. · 13:30Millwall–Stoke City
Championship
Spilte kamper denne sesongen
24.10.26Portsmouth2–1Millwall
Championship
17.10.26Millwall2–2Lincoln
Championship
13.10.26Millwall0–1Swansea
Championship
10.10.26Preston0–1Millwall
Championship
19.9.26Millwall2–2West Ham
Championship
15.9.26Middlesbrough2–2Millwall
Championship
12.9.26Blackburn3–1Millwall
Championship
8.9.26Millwall0–1Newcastle
Ligacupen
5.9.26Millwall4–0Bolton
Championship
2.9.26Millwall0–3Wrexham
Championship
29.8.26Southampton5–1Millwall
Championship
25.8.26Cambridge United0–1Millwall
Ligacupen
22.8.26Millwall3–0Norwich
Championship
15.8.26Bristol City0–2Millwall
Championship
8.8.26QPR1–1Millwall
Ligacupen

Oppdatert: 25. oktober 2026

Millwall: skader og fravær

Spillere som manglet i siste kamp med meldt fravær (24.10.26).

  • T. Arconteankelskade
  • J. Coburnmuskelskade
  • C. De Norremuskelskade
  • L. Jensenmuskelskade
  • M. Luongokneskade
  • F. Marschallskade
  • M. Servaisikke i troppen

Millwall: tabellplassering – Championship

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
11Portsmouth125-3-416:1518VUVVT
12Sheffield Utd124-4-416:1516UVTVT
13Millwall124-3-519:2015TUTVU
14Bristol City124-3-512:1515UTTUV
15Lincoln124-3-513:2015VUTTT

Millwall: sesongstatistikk (Championship)

Scorede mål per kamp1,6
Innslupne mål per kamp1,7
Hjemme: scoret / sluppet inn1,8 / 1,3
Borte: scoret / sluppet inn1,3 / 2,0
Kamper uten baklengsmål4
Kamper uten scoring2

Kort

Gule kort23
Gule kort per kamp1,9
Røde kort1

Mest brukte formasjoner

4-2-3-1 (7×) · 4-3-3 (3×) · 3-1-4-2 (1×)

Millwall: spillerstatistikk (Championship)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
J. CoburnA43042075107,43
L. DykesA1172141166207,08
Jenson MetcalfeM129311292417,03
C. TaylorF1199021104006,99
C. NeghliM12103632177106,95
T. ArconteA859130104006,90
J. CooperF119821162006,90
M. ServaisM190000006,90
R. LeonardF31740000106,89
C. De NorreM43090010106,88
D. Mazou-SackoM96960051306,74
M. SykesM106401084206,72
K. LisbieA848810155206,72
L. CundleM81731132006,70
Zak Norton SturgeF119570140306,70
Y. IssoufouA41050000006,65
Alfie MasseyM1160000006,60
Z. LovelaceA71150132006,53
T. CramaF31220010106,35
O. AzeezA1290000006,30
R. EsseM41500040006,24
M. IvanovićA1220000006,19
J. Osei-TutuF73940022005,75
D. KellyM91820000005,72
E. BaggottF61540031005,50
A. DoughtyM1150000003,60

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Millwall: stall

Keepere

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Millwall: overganger

Inn

  • R. EsseCrystal Palace · lån31.8.26
  • F. MarschallStevenage · overgang31.8.26
  • J. Osei-TutuBolton · fri spiller20.8.26
  • L. DykesCharlton · fri spiller5.8.26
  • D. BatthDerby · fri spiller1.8.26
  • K. LisbiePeterborough · overgang25.7.26
  • E. BaggottIpswich · overgang14.7.26
  • M. SykesBristol City · fri spiller8.7.26

Ut

  • Alfie MasseyAFC Hornchurch · lån24.9.26
  • Ajay MatthewsExeter City · lån31.8.26
  • O. AzeezBrighton · overgang31.8.26
  • Raees Bangura-WilliamsCambridge United · lån26.8.26
  • S. KendallGillingham · lån3.8.26
  • Kamari Antonio GrantBromley · lån31.7.26
  • R. LampteyChesterfield · lån29.7.26
  • D. McNamaraCharlton · fri spiller22.7.26

Millwall: nøkkelfakta

LandEngland
Stiftet1885
StadionThe Den
Kapasitet20 146
Underlagnaturgress
TurneringChampionship
Tabellplassering13. · 15 poeng

Millwall: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Millwall på?

Millwall spiller hjemmekampene sine på The Den (London), som har plass til 20 146 tilskuere.

Hvor ligger Millwall på tabellen?

Millwall ligger på 13. plass i Championship med 15 poeng etter 12 kamper (4 seirer, 3 uavgjorte, 5 tap).

Når spiller Millwall neste kamp?

Neste kamp: Millwall – Derby, lør. 31.10. · 16:00 (Championship).

Hvordan endte den siste seriekampen til Millwall?

Siste seriekamp: Portsmouth 2–1 Millwall (24.10.26).

Hvem er toppscorer for Millwall?

Klubbens toppscorer i turneringen er L. Dykes med 4 mål.

Millwall: terminliste, tabell og tips

Millwall (England) i korte trekk: terminliste og resultater i alle turneringer (Championship, Ligacupen), tabell, statistikk, stall og målscorere. Tips og odds for kampene i Championship finner du på turneringssiden, andre tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.