Fotball
Hjem › Lag › Charlton
Charlton

Charlton: terminliste, resultater, tabell og statistikk

England · stiftet 1905 · The Valley

Charlton: turneringer i 2026/27

Charlton: kommende kamper

lør. 31.10. · 16:00Middlesbrough–Charlton
Championship · Innbyrdes oppgjør (H2H)
tir. 3.11. · 20:45Charlton–Bolton
Championship · Innbyrdes oppgjør (H2H)
lør. 7.11. · 16:00Charlton–Sheffield Utd
Championship
lør. 21.11. · 16:00Wolves–Charlton
Championship
tir. 24.11. · 20:45Charlton–Lincoln
Championship

Charlton: siste resultater

Form i serienTTUUT
24.10.26Charlton1–3Norwich
Championship
17.10.26Watford2–0Charlton
Championship
13.10.26Burnley2–2Charlton
Championship
10.10.26Charlton1–1Bristol City
Championship
19.9.26Cardiff3–1Charlton
Championship
12.9.26Charlton0–0Portsmouth
Championship
9.9.26Charlton0–0QPR
Championship
5.9.26Stoke City4–0Charlton
Championship

Charlton: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

lør. 31.10. · 16:00Middlesbrough–Charlton
Championship
tir. 3.11. · 20:45Charlton–Bolton
Championship
lør. 7.11. · 16:00Charlton–Sheffield Utd
Championship
lør. 21.11. · 16:00Wolves–Charlton
Championship
tir. 24.11. · 20:45Charlton–Lincoln
Championship
lør. 28.11. · 13:30Blackburn–Charlton
Championship
lør. 5.12. · 16:00Charlton–Birmingham
Championship
tir. 8.12. · 20:45Wrexham–Charlton
Championship
lør. 12.12. · 16:00Charlton–Swansea
Championship
lør. 19.12. · 13:30Millwall–Charlton
Championship
lør. 26.12. · 16:00Charlton–Southampton
Championship
tir. 29.12. · 20:45Norwich–Charlton
Championship
fre. 1.1. · 16:00Swansea–Charlton
Championship
lør. 16.1. · 16:00Charlton–Watford
Championship
lør. 23.1. · 16:00Charlton–Middlesbrough
Championship
tir. 26.1. · 20:45Bolton–Charlton
Championship
lør. 30.1. · 16:00Sheffield Utd–Charlton
Championship
lør. 6.2. · 16:00Charlton–Wolves
Championship
lør. 13.2. · 16:00Portsmouth–Charlton
Championship
tir. 16.2. · 20:45Charlton–Burnley
Championship
lør. 20.2. · 16:00Charlton–Cardiff
Championship
lør. 27.2. · 16:00Bristol City–Charlton
Championship
tir. 2.3. · 20:45Charlton–West Ham
Championship
lør. 6.3. · 16:00Derby–Charlton
Championship
lør. 13.3. · 16:00Charlton–Blackburn
Championship
ons. 17.3. · 21:00Birmingham–Charlton
Championship
lør. 20.3. · 16:00Southampton–Charlton
Championship
lør. 3.4. · 13:30Charlton–Millwall
Championship
tir. 6.4. · 20:45QPR–Charlton
Championship
lør. 10.4. · 16:00Charlton–Stoke City
Championship
lør. 17.4. · 16:00Preston–Charlton
Championship
tir. 20.4. · 20:45Charlton–West Brom
Championship
lør. 24.4. · 16:00Charlton–Wrexham
Championship
lør. 1.5. · 13:30Lincoln–Charlton
Championship
Spilte kamper denne sesongen
24.10.26Charlton1–3Norwich
Championship
17.10.26Watford2–0Charlton
Championship
13.10.26Burnley2–2Charlton
Championship
10.10.26Charlton1–1Bristol City
Championship
19.9.26Cardiff3–1Charlton
Championship
12.9.26Charlton0–0Portsmouth
Championship
9.9.26Charlton0–0QPR
Championship
5.9.26Stoke City4–0Charlton
Championship
2.9.26West Brom1–1Charlton
Championship
29.8.26Charlton1–0Preston
Championship
26.8.26Tottenham5–1Charlton
Ligacupen
22.8.26West Ham1–2Charlton
Championship
15.8.26Charlton2–1Derby
Championship
8.8.26Cheltenham1–3Charlton
Ligacupen

Oppdatert: 25. oktober 2026

Charlton: skader og fravær

Spillere som manglet i siste kamp med meldt fravær (24.10.26).

  • R. Apterkneskade
  • C. Sichenjekneskade

Charlton: tabellplassering – Championship

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
17Wrexham123-5-415:1814TVTUV
18Bolton124-2-616:2314TUVTV
19Charlton123-5-411:1814TTUUT
20Norwich124-0-820:2212VTTTT
21Watford123-2-710:2011TVTTT

Charlton: sesongstatistikk (Championship)

Scorede mål per kamp0,9
Innslupne mål per kamp1,5
Hjemme: scoret / sluppet inn0,8 / 0,8
Borte: scoret / sluppet inn1,0 / 2,2
Kamper uten baklengsmål3
Kamper uten scoring4

Kort

Gule kort25
Gule kort per kamp2,1
Røde kort1

Mest brukte formasjoner

4-2-3-1 (10×) · 3-4-2-1 (2×)

Charlton: spillerstatistikk (Championship)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
L. JonesF1210802175107,02
T. CampbellM1190541107107,01
M. LeaburnA1180000112206,89
N. ChalobahM32250010006,87
I. MesíkF116711031206,78
C. CoventryM129710021306,77
Billy Dawson KoumetioF65400051106,74
O. SkippM75650030206,67
K. RamsayF43071041006,65
C. KelmanA61791085006,62
K. Ahearne-GrantM1293321106206,60
S. CareyM83320141006,60
D. McNamaraF107790000406,50
J. Rankin-CostelloM72610111106,46
A. MwambaF51650000106,46
C. SichenjeF2270000006,45
T. OumaM31200000006,37
J. EdwardsF31210000106,35
R. ApterM1110000006,30
H. KnibbsM4910121106,24
M. GoddenA1590010006,00
M. AlliA103030142005,77
Micah MbickA71500030005,58
A. BellF86600000005,39
Tyler BindonF54050151105,35
N. AsiimweF11000000–

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Charlton: stall

Keepere

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Charlton: overganger

Inn

  • Finley WoodhamSouthend · retur fra lån6.10.26
  • H. RylahSolihull Moors · retur fra lån29.9.26
  • Junior NkengAFC Wimbledon · overgang31.8.26
  • O. SkippLeicester · lån31.8.26
  • O. TiitinenIlves · lån31.8.26
  • Tyler BindonNottingham Forest · lån29.8.26
  • A. OkonkwoWrexham · lån19.8.26
  • T. OumaSlavia Praha · lån9.8.26

Ut

  • Finley WoodhamSouthend · lån22.9.26
  • G. DochertyDocherty Greg · fri spiller31.8.26
  • N. AsiimweSalford City · lån31.8.26
  • I. FullahMilton Keynes Dons · lån31.8.26
  • D. KanuNotts County · lån30.8.26
  • T. KaminskiOmonia Nicosia · lån27.8.26
  • I. OlaofeLincoln · lån6.8.26
  • Keenan GoughBristol Rovers · lån6.8.26

Charlton: nøkkelfakta

LandEngland
Stiftet1905
StadionThe Valley
Kapasitet27 111
Underlagnaturgress
TurneringChampionship
Tabellplassering19. · 14 poeng

Charlton: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Charlton på?

Charlton spiller hjemmekampene sine på The Valley (London), som har plass til 27 111 tilskuere.

Hvor ligger Charlton på tabellen?

Charlton ligger på 19. plass i Championship med 14 poeng etter 12 kamper (3 seirer, 5 uavgjorte, 4 tap).

Når spiller Charlton neste kamp?

Neste kamp: Middlesbrough – Charlton, lør. 31.10. · 16:00 (Championship).

Hvordan endte den siste seriekampen til Charlton?

Siste seriekamp: Charlton 1–3 Norwich (24.10.26).

Hvem er toppscorer for Charlton?

Klubbens toppscorer i turneringen er T. Campbell med 5 mål.

Charlton: terminliste, tabell og tips

Charlton (England) i korte trekk: terminliste og resultater i alle turneringer (Championship, Ligacupen), tabell, statistikk, stall og målscorere. Tips og odds for kampene i Championship finner du på turneringssiden, andre tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.