Fotball
Hjem › Lag › Reims
Reims

Reims: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Frankrike · stiftet 1909 · Stade Auguste-Delaune

Reims: turneringer i 2026/27

Reims: kommende kamper

man. 26.10. · 20:45BoulogneTipsReimsLigue 2 · Innbyrdes oppgjør (H2H)lør. 31.10. · 14:00ReimsTipsSochauxLigue 2 · Innbyrdes oppgjør (H2H)
fre. 6.11. · 20:00Grenoble–Reims
Ligue 2
fre. 20.11. · 20:00Reims–Saint Etienne
Ligue 2
fre. 4.12. · 20:00Rodez–Reims
Ligue 2

Reims: siste resultater

Form i serienVUUVU
16.10.26Reims4–2Dijon
Ligue 2
10.10.26Nantes0–0Reims
Ligue 2
18.9.26Reims1–1Montpellier
Ligue 2
11.9.26Nancy1–2Reims
Ligue 2
5.9.26Reims2–2Guingamp
Ligue 2
29.8.26RED Star FC 931–4Reims
Ligue 2
24.8.26Reims3–1Annecy
Ligue 2
14.8.26Reims3–3Dunkerque
Ligue 2

Reims: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

man. 26.10. · 20:45BoulogneTipsReims
Ligue 2
lør. 31.10. · 14:00ReimsTipsSochaux
Ligue 2
fre. 6.11. · 20:00Grenoble–Reims
Ligue 2
fre. 20.11. · 20:00Reims–Saint Etienne
Ligue 2
fre. 4.12. · 20:00Rodez–Reims
Ligue 2
fre. 11.12. · 20:00Metz–Reims
Ligue 2
lør. 2.1. · 20:00Reims–Laval
Ligue 2
fre. 15.1. · 20:00PAU–Reims
Ligue 2
fre. 22.1. · 20:00Reims–RED Star FC 93
Ligue 2
fre. 29.1. · 20:00Sochaux–Reims
Ligue 2
fre. 5.2. · 20:00Reims–Nancy
Ligue 2
fre. 12.2. · 20:00Montpellier–Reims
Ligue 2
fre. 19.2. · 20:00Reims–Nantes
Ligue 2
fre. 26.2. · 20:00Annecy–Reims
Ligue 2
fre. 5.3. · 20:00Reims–Rodez
Ligue 2
fre. 12.3. · 20:00Laval–Reims
Ligue 2
fre. 19.3. · 20:00Reims–Clermont Foot
Ligue 2
fre. 2.4. · 20:00Reims–PAU
Ligue 2
fre. 9.4. · 20:00Dijon–Reims
Ligue 2
fre. 16.4. · 20:00Reims–Metz
Ligue 2
fre. 23.4. · 20:00Guingamp–Reims
Ligue 2
fre. 30.4. · 20:00Reims–Grenoble
Ligue 2
fre. 7.5. · 20:00Saint Etienne–Reims
Ligue 2
fre. 14.5. · 20:00Dunkerque–Reims
Ligue 2
lør. 22.5. · 20:00Reims–Boulogne
Ligue 2
Spilte kamper denne sesongen
16.10.26Reims4–2Dijon
Ligue 2
10.10.26Nantes0–0Reims
Ligue 2
18.9.26Reims1–1Montpellier
Ligue 2
11.9.26Nancy1–2Reims
Ligue 2
5.9.26Reims2–2Guingamp
Ligue 2
29.8.26RED Star FC 931–4Reims
Ligue 2
24.8.26Reims3–1Annecy
Ligue 2
14.8.26Reims3–3Dunkerque
Ligue 2
8.8.26Clermont Foot0–0Reims
Ligue 2

Oppdatert: 26. oktober 2026

Reims: tabellplassering – Ligue 2

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
2Nancy106-1-312:819VVVVT
3Montpellier95-3-111:518VVUVT
4Reims94-5-019:1117VUUVU
5PAU105-2-313:1017VVVVT
6RED Star FC 9395-2-212:1017TVVVV

Reims: sesongstatistikk (Ligue 2)

Scorede mål per kamp2,1
Innslupne mål per kamp1,2
Hjemme: scoret / sluppet inn2,6 / 1,8
Borte: scoret / sluppet inn1,5 / 0,5
Kamper uten baklengsmål2
Kamper uten scoring2

Kort

Gule kort15
Gule kort per kamp1,7
Røde kort2

Mest brukte formasjoner

4-2-3-1 (6×) · 4-4-2 (2×) · 4-1-4-1 (1×)

Reims: spillerstatistikk (Ligue 2)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
Y. FofanaM9749711911107,44
A. TiaM754410115007,22
S. KottoF98101053107,06
M. GbaneM1590000007,00
D. GuindoF98101431206,90
Y. El KachatiM83472176106,86
A. KashiA31350141006,83
N. AhouononF98100050206,79
J. MambukuF96200021006,77
M. DaramyM85631054006,68
T. LeoniM97330021006,66
C. KouranfalM74412032306,65
S. SoumanoA94771173006,62
T. DiarrassoubaA4820022006,50
S. DembeleM21270100106,30
John OtomewoF81870011105,80
A. GadouA61381121005,71
A. ZohouriF42310110115,14
Quentin ParisA4971022104,75
J. PatrickM41140010004,27
Sergio AkiemeF1230000002,05

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Reims: stall

Keepere

1T. HülsmannNasjonalitetTysklandAlder21 årHøyde200 cmVekt91 kg
12E. OmeragicNasjonalitetSveitsAlder23 årHøyde197 cmVekt90 kg
16A. SauvageAlder34 år

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Reims: overganger

Inn

  • Aleksandr GubogloCF Montreal · lån22.7.26
  • John OtomewoHapoel Katamon · overgang15.7.26
  • E. OmeragicNeuchatel Xamax FC · overgang7.7.26
  • S. SoumanoLorient · fri spiller6.7.26
  • A. SauvageAmiens · fri spiller30.6.26
  • S. KottoGent · overgang30.6.26
  • T. HülsmannTSV Hartberg · overgang30.6.26
  • D. GuindoStade Brestois 29 · fri spiller30.6.26

Ut

  • S. SyllaNimes · lån13.9.26
  • Y. DemoncySochaux · fri spiller6.9.26
  • Keito NakamuraLyon · overgang2.9.26
  • O. DiakitéSturm Graz · lån1.9.26
  • J. SiebatcheuSpVgg Greuther Fürth · fri spiller29.8.26
  • R. KhadraQarabag · overgang27.8.26
  • C. KouranfalKouranfal Chamsedin · fri spiller30.7.26
  • C. BolokoBoloko Calvin · fri spiller30.7.26

Reims: nøkkelfakta

LandFrankrike
Stiftet1909
StadionStade Auguste-Delaune
Kapasitet21 684
Underlagnaturgress
TurneringLigue 2
Tabellplassering4. · 17 poeng

Reims: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Reims på?

Reims spiller hjemmekampene sine på Stade Auguste-Delaune (Reims), som har plass til 21 684 tilskuere.

Hvor ligger Reims på tabellen?

Reims ligger på 4. plass i Ligue 2 med 17 poeng etter 9 kamper (4 seirer, 5 uavgjorte, 0 tap).

Når spiller Reims neste kamp?

Neste kamp: Boulogne – Reims, man. 26.10. · 20:45 (Ligue 2).

Hvordan endte den siste seriekampen til Reims?

Siste seriekamp: Reims 4–2 Dijon (16.10.26).

Hvem er toppscorer for Reims?

Klubbens toppscorer i turneringen er Y. Fofana med 7 mål.

Reims: terminliste, tabell og tips

Reims (Frankrike) i korte trekk: terminliste og resultater i alle turneringer (Ligue 2), tabell, statistikk, stall og målscorere. Tips og odds for kampene i Ligue 2 finner du på turneringssiden, andre tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.