Fotball
Hjem › Lag › Grenoble
Grenoble

Grenoble: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Frankrike · stiftet 1917 · Stade des Alpes

Grenoble: turneringer i 2026/27

Grenoble: kommende kamper

fre. 30.10. · 20:00GrenobleTipsDijonLigue 2 · Innbyrdes oppgjør (H2H)
fre. 6.11. · 20:00Grenoble–Reims
Ligue 2
fre. 20.11. · 20:00Nantes–Grenoble
Ligue 2
fre. 4.12. · 20:00Grenoble–Guingamp
Ligue 2
fre. 11.12. · 20:00RED Star FC 93–Grenoble
Ligue 2

Grenoble: siste resultater

Form i serienTTTUV
23.10.26PAU2–1GrenobleLigue 2
16.10.26Grenoble0–2Boulogne
Ligue 2
9.10.26Montpellier2–0Grenoble
Ligue 2
18.9.26Grenoble1–1Clermont Foot
Ligue 2
11.9.26Rodez0–1Grenoble
Ligue 2
4.9.26Grenoble1–2Annecy
Ligue 2
28.8.26Laval0–3Grenoble
Ligue 2
22.8.26Saint Etienne4–0Grenoble
Ligue 2

Grenoble: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

fre. 30.10. · 20:00GrenobleTipsDijon
Ligue 2
fre. 6.11. · 20:00Grenoble–Reims
Ligue 2
fre. 20.11. · 20:00Nantes–Grenoble
Ligue 2
fre. 4.12. · 20:00Grenoble–Guingamp
Ligue 2
fre. 11.12. · 20:00RED Star FC 93–Grenoble
Ligue 2
lør. 2.1. · 20:00Grenoble–Sochaux
Ligue 2
fre. 15.1. · 20:00Nancy–Grenoble
Ligue 2
fre. 22.1. · 20:00Grenoble–Montpellier
Ligue 2
fre. 29.1. · 20:00Annecy–Grenoble
Ligue 2
fre. 5.2. · 20:00Grenoble–Saint Etienne
Ligue 2
fre. 12.2. · 20:00Dijon–Grenoble
Ligue 2
fre. 19.2. · 20:00Grenoble–Rodez
Ligue 2
fre. 26.2. · 20:00Metz–Grenoble
Ligue 2
fre. 5.3. · 20:00Grenoble–RED Star FC 93
Ligue 2
fre. 12.3. · 20:00Guingamp–Grenoble
Ligue 2
fre. 19.3. · 20:00Grenoble–Nantes
Ligue 2
fre. 2.4. · 20:00Clermont Foot–Grenoble
Ligue 2
fre. 9.4. · 20:00Boulogne–Grenoble
Ligue 2
fre. 16.4. · 20:00Grenoble–Nancy
Ligue 2
fre. 23.4. · 20:00Grenoble–PAU
Ligue 2
fre. 30.4. · 20:00Reims–Grenoble
Ligue 2
fre. 7.5. · 20:00Grenoble–Laval
Ligue 2
fre. 14.5. · 20:00Sochaux–Grenoble
Ligue 2
lør. 22.5. · 20:00Grenoble–Dunkerque
Ligue 2
Spilte kamper denne sesongen
23.10.26PAU2–1Grenoble
Ligue 2
16.10.26Grenoble0–2Boulogne
Ligue 2
9.10.26Montpellier2–0Grenoble
Ligue 2
18.9.26Grenoble1–1Clermont Foot
Ligue 2
11.9.26Rodez0–1Grenoble
Ligue 2
4.9.26Grenoble1–2Annecy
Ligue 2
28.8.26Laval0–3Grenoble
Ligue 2
22.8.26Saint Etienne4–0Grenoble
Ligue 2
14.8.26Grenoble0–0Metz
Ligue 2
8.8.26Dunkerque4–2Grenoble
Ligue 2

Oppdatert: 26. oktober 2026

Grenoble: tabellplassering – Ligue 2

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
14Boulogne91-6-26:69VUTUU
15Nantes102-2-611:178TTUVT
16Grenoble102-2-69:178TTTUV
17Clermont Foot100-7-39:147TUTUU
18Laval101-3-613:216TUTUT

Grenoble: sesongstatistikk (Ligue 2)

Scorede mål per kamp0,9
Innslupne mål per kamp1,7
Hjemme: scoret / sluppet inn0,5 / 1,3
Borte: scoret / sluppet inn1,2 / 2,0
Kamper uten baklengsmål3
Kamper uten scoring4

Kort

Gule kort28
Gule kort per kamp2,8
Røde kort0

Mest brukte formasjoner

4-1-4-1 (9×) · 5-3-2 (1×)

Grenoble: spillerstatistikk (Ligue 2)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
Y. DiabyM32262053007,04
A. PelonF75580000106,76
M. BangréA2120010006,75
U. BonnetA84091163006,74
Y. MaçonF52820110206,74
F. LimouriF31960000206,72
M. CorbozM85150041106,70
N. ZahuiF108050020006,69
Y. MagninM97790120406,67
C. VidalF108660030406,66
L. CerriA52560041006,63
M. XantippeF108961142206,58
L. BernadouM105360030106,53
J. MoutonF3400000006,53
Owen KouassiF31080000006,53
K. FofanaM104781062106,37
S. DibaM965020103306,08
B. MouazanM86131194206,06
J. Akpa AkproM105280041405,94
M. DjittéA4420000005,12
S. NiakatéF2110000004,39
D. HoogewerfA4500000003,37
E. SarıkayaF21800000102,98
M. BechikhA11000000–
A. LalliasA11000000–

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Grenoble: stall

Keepere

16B. AllainNasjonalitetFrankrikeAlder34 årHøyde185 cmVekt75 kg
20A. OllieroNasjonalitetFrankrikeAlder29 årHøyde193 cmVekt85 kg
25T. BorneAlder23 år

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Grenoble: overganger

Inn

  • Y. MaçonSaint Etienne · fri spiller31.8.26
  • Owen KouassiLecce · lån31.8.26
  • J. Akpa AkproPRO Vercelli · lån3.8.26
  • L. CerriJuventus · overgang2.8.26
  • T. BorneČeské Budějovice · fri spiller31.7.26
  • F. LimouriFC Eindhoven · fri spiller21.7.26
  • S. NiakatéValenciennes · fri spiller10.7.26
  • Zé LeitePenafiel · fri spiller8.7.26

Ut

  • M. BangréSumqayıt · overgang10.9.26
  • E. SarıkayaGaziantep FK · overgang3.9.26
  • Y. DiabyVancouver Whitecaps · overgang31.8.26
  • M. MionBoulogne · overgang31.8.26
  • E. MaurinCasa Pia · overgang28.8.26
  • A. TchaptchetExcelsior Virton · overgang10.8.26
  • L. MouyokoloBaltika · overgang31.7.26
  • L. MouyokoloMouyokolo Loris · fri spiller19.7.26

Grenoble: nøkkelfakta

LandFrankrike
Stiftet1917
StadionStade des Alpes
Kapasitet20 068
Underlagnaturgress
TurneringLigue 2
Tabellplassering16. · 8 poeng

Grenoble: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Grenoble på?

Grenoble spiller hjemmekampene sine på Stade des Alpes (Grenoble), som har plass til 20 068 tilskuere.

Hvor ligger Grenoble på tabellen?

Grenoble ligger på 16. plass i Ligue 2 med 8 poeng etter 10 kamper (2 seirer, 2 uavgjorte, 6 tap).

Når spiller Grenoble neste kamp?

Neste kamp: Grenoble – Dijon, fre. 30.10. · 20:00 (Ligue 2).

Hvordan endte den siste seriekampen til Grenoble?

Siste seriekamp: PAU 2–1 Grenoble (23.10.26).

Hvem er toppscorer for Grenoble?

Klubbens toppscorer i turneringen er Y. Diaby med 2 mål.

Grenoble: terminliste, tabell og tips

Grenoble (Frankrike) i korte trekk: terminliste og resultater i alle turneringer (Ligue 2), tabell, statistikk, stall og målscorere. Tips og odds for kampene i Ligue 2 finner du på turneringssiden, andre tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.