Fotball
Hjem › Lag › Nantes
Nantes

Nantes: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Frankrike · stiftet 1943 · Stade de la Beaujoire - Louis Fonteneau

Nantes: turneringer i 2026/27

Nantes: kommende kamper

fre. 30.10. · 20:00NantesTipsClermont FootLigue 2 · Innbyrdes oppgjør (H2H)
fre. 6.11. · 20:00PAU–Nantes
Ligue 2
fre. 20.11. · 20:00Nantes–Grenoble
Ligue 2
fre. 4.12. · 20:00Montpellier–Nantes
Ligue 2
fre. 11.12. · 20:00Nantes–Annecy
Ligue 2

Nantes: siste resultater

Form i serienTTUVT
24.10.26Saint Etienne1–0NantesLigue 2
17.10.26Nantes2–3Dunkerque
Ligue 2
10.10.26Nantes0–0Reims
Ligue 2
19.9.26Boulogne1–2Nantes
Ligue 2
12.9.26Sochaux1–0Nantes
Ligue 2
7.9.26Nantes1–0Nancy
Ligue 2
29.8.26Guingamp3–3Nantes
Ligue 2
22.8.26Nantes2–5Rodez
Ligue 2

Nantes: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

fre. 30.10. · 20:00NantesTipsClermont Foot
Ligue 2
fre. 6.11. · 20:00PAU–Nantes
Ligue 2
fre. 20.11. · 20:00Nantes–Grenoble
Ligue 2
fre. 4.12. · 20:00Montpellier–Nantes
Ligue 2
fre. 11.12. · 20:00Nantes–Annecy
Ligue 2
lør. 2.1. · 20:00Dijon–Nantes
Ligue 2
fre. 15.1. · 20:00Nantes–Metz
Ligue 2
fre. 22.1. · 20:00Dunkerque–Nantes
Ligue 2
fre. 29.1. · 20:00Nantes–Guingamp
Ligue 2
fre. 5.2. · 20:00Rodez–Nantes
Ligue 2
fre. 12.2. · 20:00Nantes–Boulogne
Ligue 2
fre. 19.2. · 20:00Reims–Nantes
Ligue 2
fre. 26.2. · 20:00Nantes–PAU
Ligue 2
fre. 5.3. · 20:00Nancy–Nantes
Ligue 2
fre. 12.3. · 20:00Nantes–Saint Etienne
Ligue 2
fre. 19.3. · 20:00Grenoble–Nantes
Ligue 2
fre. 2.4. · 20:00Nantes–Sochaux
Ligue 2
fre. 9.4. · 20:00Metz–Nantes
Ligue 2
fre. 16.4. · 20:00RED Star FC 93–Nantes
Ligue 2
fre. 23.4. · 20:00Nantes–Montpellier
Ligue 2
fre. 30.4. · 20:00Clermont Foot–Nantes
Ligue 2
fre. 7.5. · 20:00Nantes–Dijon
Ligue 2
fre. 14.5. · 20:00Nantes–Laval
Ligue 2
lør. 22.5. · 20:00Annecy–Nantes
Ligue 2
Spilte kamper denne sesongen
24.10.26Saint Etienne1–0Nantes
Ligue 2
17.10.26Nantes2–3Dunkerque
Ligue 2
10.10.26Nantes0–0Reims
Ligue 2
19.9.26Boulogne1–2Nantes
Ligue 2
12.9.26Sochaux1–0Nantes
Ligue 2
7.9.26Nantes1–0Nancy
Ligue 2
29.8.26Guingamp3–3Nantes
Ligue 2
22.8.26Nantes2–5Rodez
Ligue 2
14.8.26Laval2–1Nantes
Ligue 2
8.8.26Nantes0–1RED Star FC 93
Ligue 2

Oppdatert: 26. oktober 2026

Nantes: tabellplassering – Ligue 2

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
13Rodez103-1-616:2210VTTTT
14Boulogne91-6-26:69VUTUU
15Nantes102-2-611:178TTUVT
16Grenoble102-2-69:178TTTUV
17Clermont Foot100-7-39:147TUTUU

Nantes: sesongstatistikk (Ligue 2)

Scorede mål per kamp1,1
Innslupne mål per kamp1,7
Hjemme: scoret / sluppet inn1,0 / 1,8
Borte: scoret / sluppet inn1,2 / 1,6
Kamper uten baklengsmål2
Kamper uten scoring4

Kort

Gule kort20
Gule kort per kamp2,0
Røde kort0

Mest brukte formasjoner

4-1-4-1 (4×) · 5-3-2 (3×) · 3-4-3 (3×)

Nantes: spillerstatistikk (Ligue 2)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
R. HachemM75231053106,97
A. JoujouA6871021006,87
B. PierretM63090010106,83
K. CorredorA639220104006,75
T. RobinetA644210112006,70
I. GanagoA846410144006,67
Bahereba GuirassyA429911115006,65
M. CafaroM84430182106,64
J. LepenantM106950052106,64
I. SissokoM1065901101106,62
K. AmianF97471061306,52
D. AssoumaniF73090051006,49
F. CentonzeF3730000006,48
F. DoucouréF64210031106,36
B. DeuffM31080010106,32
J. KoneA1110011006,30
L. PerrinF98100161206,13
W. YounoussaM73862282305,98
S. SowF87200071105,88
F. GuilbertF75830010305,68
Louis LerouxM82060021005,17
T. TatiF21800000104,46
H. LamyF1790000003,45
A. CherniF2770000003,30
M. DaboA1210000003,25
Diockoumalang GomesM1110000003,15

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Nantes: stall

Keepere

1M. DupéNasjonalitetFrankrikeAlder32 årHøyde188 cmVekt88 kg
16A. MirbachNasjonalitetFrankrikeAlder20 årHøyde192 cm
30P. CarlgrenNasjonalitetSverigeAlder34 årHøyde188 cmVekt84 kg
40L. BonelliAlder23 år
40Y. ZezeAlder18 år

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Nantes: overganger

Inn

  • T. RobinetDunkerque · overgang31.8.26
  • F. DoucouréLe Havre · overgang31.8.26
  • B. PierretRED Star FC 93 · overgang31.8.26
  • A. CherniGöztepe · lån31.8.26
  • R. HachemRED Star FC 93 · overgang26.8.26
  • A. JoujouParma · overgang20.8.26
  • S. SowStrasbourg · lån6.8.26
  • M. CafaroParis FC · overgang17.7.26

Ut

  • D. MachadoRodina Moskva · fri spiller9.9.26
  • Y. BenhattabMontpellier · overgang3.9.26
  • B. DeuffAntwerp · lån2.9.26
  • Mostafa MohamedKonyaspor · overgang31.8.26
  • Bahereba GuirassyBSC Young Boys · overgang30.8.26
  • J. DuverneOmonia Nicosia · overgang10.8.26
  • Y. El-ArabiMarko · fri spiller31.7.26
  • M. AblineMonaco · overgang29.7.26

Nantes: nøkkelfakta

LandFrankrike
Stiftet1943
StadionStade de la Beaujoire - Louis Fonteneau
Kapasitet38 285
Underlagnaturgress
TurneringLigue 2
Tabellplassering15. · 8 poeng

Nantes: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Nantes på?

Nantes spiller hjemmekampene sine på Stade de la Beaujoire - Louis Fonteneau (Nantes), som har plass til 38 285 tilskuere.

Hvor ligger Nantes på tabellen?

Nantes ligger på 15. plass i Ligue 2 med 8 poeng etter 10 kamper (2 seirer, 2 uavgjorte, 6 tap).

Når spiller Nantes neste kamp?

Neste kamp: Nantes – Clermont Foot, fre. 30.10. · 20:00 (Ligue 2).

Hvordan endte den siste seriekampen til Nantes?

Siste seriekamp: Saint Etienne 1–0 Nantes (24.10.26).

Hvem er toppscorer for Nantes?

Klubbens toppscorer i turneringen er W. Younoussa med 2 mål.

Nantes: terminliste, tabell og tips

Nantes (Frankrike) i korte trekk: terminliste og resultater i alle turneringer (Ligue 2), tabell, statistikk, stall og målscorere. Tips og odds for kampene i Ligue 2 finner du på turneringssiden, andre tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.