Fotball
Hjem › Lag › Clermont Foot
Clermont Foot

Clermont Foot: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Frankrike · stiftet 1990 · Stade Gabriel-Montpied

Clermont Foot: turneringer i 2026/27

Clermont Foot: kommende kamper

fre. 30.10. · 20:00NantesTipsClermont FootLigue 2 · Innbyrdes oppgjør (H2H)
fre. 6.11. · 20:00Clermont Foot–Rodez
Ligue 2
fre. 20.11. · 20:00Annecy–Clermont Foot
Ligue 2
fre. 4.12. · 20:00Clermont Foot–Metz
Ligue 2
fre. 11.12. · 20:00Nancy–Clermont Foot
Ligue 2

Clermont Foot: siste resultater

Form i serienTUTUU
23.10.26Clermont Foot0–2GuingampLigue 2
16.10.26Laval3–3Clermont Foot
Ligue 2
10.10.26Clermont Foot2–3RED Star FC 93
Ligue 2
18.9.26Grenoble1–1Clermont Foot
Ligue 2
11.9.26Clermont Foot0–0Boulogne
Ligue 2
4.9.26Dunkerque1–1Clermont Foot
Ligue 2
28.8.26Clermont Foot0–0Sochaux
Ligue 2
21.8.26Clermont Foot1–1Dijon
Ligue 2

Clermont Foot: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

fre. 30.10. · 20:00NantesTipsClermont Foot
Ligue 2
fre. 6.11. · 20:00Clermont Foot–Rodez
Ligue 2
fre. 20.11. · 20:00Annecy–Clermont Foot
Ligue 2
fre. 4.12. · 20:00Clermont Foot–Metz
Ligue 2
fre. 11.12. · 20:00Nancy–Clermont Foot
Ligue 2
lør. 2.1. · 20:00Clermont Foot–PAU
Ligue 2
fre. 15.1. · 20:00Montpellier–Clermont Foot
Ligue 2
fre. 22.1. · 20:00Clermont Foot–Saint Etienne
Ligue 2
fre. 29.1. · 20:00Dijon–Clermont Foot
Ligue 2
fre. 5.2. · 20:00Boulogne–Clermont Foot
Ligue 2
fre. 12.2. · 20:00Clermont Foot–Laval
Ligue 2
fre. 19.2. · 20:00Guingamp–Clermont Foot
Ligue 2
fre. 26.2. · 20:00Clermont Foot–Dunkerque
Ligue 2
fre. 5.3. · 20:00PAU–Clermont Foot
Ligue 2
fre. 12.3. · 20:00Clermont Foot–Montpellier
Ligue 2
fre. 19.3. · 20:00Reims–Clermont Foot
Ligue 2
fre. 2.4. · 20:00Clermont Foot–Grenoble
Ligue 2
fre. 9.4. · 20:00Clermont Foot–Nancy
Ligue 2
fre. 16.4. · 20:00Rodez–Clermont Foot
Ligue 2
fre. 23.4. · 20:00Metz–Clermont Foot
Ligue 2
fre. 30.4. · 20:00Clermont Foot–Nantes
Ligue 2
fre. 7.5. · 20:00Sochaux–Clermont Foot
Ligue 2
fre. 14.5. · 20:00Clermont Foot–Annecy
Ligue 2
lør. 22.5. · 20:00RED Star FC 93–Clermont Foot
Ligue 2
Spilte kamper denne sesongen
23.10.26Clermont Foot0–2Guingamp
Ligue 2
16.10.26Laval3–3Clermont Foot
Ligue 2
10.10.26Clermont Foot2–3RED Star FC 93
Ligue 2
18.9.26Grenoble1–1Clermont Foot
Ligue 2
11.9.26Clermont Foot0–0Boulogne
Ligue 2
4.9.26Dunkerque1–1Clermont Foot
Ligue 2
28.8.26Clermont Foot0–0Sochaux
Ligue 2
21.8.26Clermont Foot1–1Dijon
Ligue 2
14.8.26Saint Etienne3–1Clermont Foot
Ligue 2
8.8.26Clermont Foot0–0Reims
Ligue 2

Oppdatert: 26. oktober 2026

Clermont Foot: tabellplassering – Ligue 2

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
15Nantes102-2-611:178TTUVT
16Grenoble102-2-69:178TTTUV
17Clermont Foot100-7-39:147TUTUU
18Laval101-3-613:216TUTUT

Clermont Foot: sesongstatistikk (Ligue 2)

Scorede mål per kamp0,9
Innslupne mål per kamp1,4
Hjemme: scoret / sluppet inn0,5 / 1,0
Borte: scoret / sluppet inn1,5 / 2,0
Kamper uten baklengsmål3
Kamper uten scoring4

Kort

Gule kort15
Gule kort per kamp1,5
Røde kort0

Mest brukte formasjoner

4-1-4-1 (5×) · 4-4-2 (2×) · 4-3-3 (2×)

Clermont Foot: spillerstatistikk (Ligue 2)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
V. N'SimbaF87040110107,07
F. BianchiniA64552163106,89
Y. SalmierF109000020206,84
E. CanteroA72831152006,78
R. KouaméM53460100006,77
Noam StrotzM31500020006,77
M. DouaneA3820010006,74
J. Nyindong TsamounaA61631072006,71
A. BaallalM21800020006,65
C. OkouA1057721104006,63
O. DiopA104081052106,61
M. BouchennaM42300010006,54
J. SambiaF103780132106,52
J. GrillotM97130021206,50
E. KonéM74240011006,48
A. AckraM42610010006,43
E. KabeyaF97270000006,26
A. PelmardF21800010006,00
Marouane AdmarM1630011006,00
I. CoulibalyF95730000105,99
A. HunouA93831194005,93
I. M'BahiaF75050021305,82
A. SaintorensA3890010004,68
Luís SemedoA2830042004,40
J. AsticM31470000103,80
C. KonatéF1120000002,23

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Clermont Foot: stall

Keepere

16M. NdiayeNasjonalitetSenegalAlder24 årHøyde202 cmVekt88 kg
30T. GuivarchNasjonalitetFrankrikeAlder30 årHøyde195 cmVekt89 kg

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Clermont Foot: overganger

Inn

  • Luís SemedoSunderland · overgang31.8.26
  • F. BianchiniSwansea · lån31.8.26
  • R. KouaméCadiz · fri spiller31.8.26
  • J. SambiaSalernitana · fri spiller6.8.26
  • J. GrillotBordeaux · fri spiller4.8.26
  • C. OkouParis FC 2 · lån28.7.26
  • A. SaintorensBayonne · fri spiller6.7.26
  • A. PelmardJagiellonia · retur fra lån29.6.26

Ut

  • H. SaivetCaen · fri spiller2.9.26
  • C. KonatéSK Beveren · overgang2.9.26
  • F. DiédhiouAl Orubah · fri spiller19.8.26
  • K. BambaGranada CF · fri spiller22.7.26
  • I. FakiliBeşiktaş · overgang4.7.26
  • H. KeïtaKocaelispor · overgang30.6.26
  • F. DiédhiouDiedhiou Famara · fri spiller29.6.26
  • J. GastienGastien Johan · la opp29.6.26

Clermont Foot: nøkkelfakta

LandFrankrike
Stiftet1990
StadionStade Gabriel-Montpied
Kapasitet13 576
Underlagnaturgress
TurneringLigue 2
Tabellplassering17. · 7 poeng

Clermont Foot: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Clermont Foot på?

Clermont Foot spiller hjemmekampene sine på Stade Gabriel-Montpied (Clermont-Ferrand), som har plass til 13 576 tilskuere.

Hvor ligger Clermont Foot på tabellen?

Clermont Foot ligger på 17. plass i Ligue 2 med 7 poeng etter 10 kamper (0 seirer, 7 uavgjorte, 3 tap).

Når spiller Clermont Foot neste kamp?

Neste kamp: Nantes – Clermont Foot, fre. 30.10. · 20:00 (Ligue 2).

Hvordan endte den siste seriekampen til Clermont Foot?

Siste seriekamp: Clermont Foot 0–2 Guingamp (23.10.26).

Hvem er toppscorer for Clermont Foot?

Klubbens toppscorer i turneringen er F. Bianchini med 2 mål.

Clermont Foot: terminliste, tabell og tips

Clermont Foot (Frankrike) i korte trekk: terminliste og resultater i alle turneringer (Ligue 2), tabell, statistikk, stall og målscorere. Tips og odds for kampene i Ligue 2 finner du på turneringssiden, andre tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.