Fotball
Hjem › Lag › Dijon
Dijon

Dijon: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Frankrike · stiftet 1936 · Stade Gaston-Gérard

Dijon: turneringer i 2026/27

Dijon: kommende kamper

fre. 30.10. · 20:00GrenobleTipsDijonLigue 2 · Innbyrdes oppgjør (H2H)
fre. 6.11. · 20:00Dijon–RED Star FC 93
Ligue 2
fre. 20.11. · 20:00Nancy–Dijon
Ligue 2
fre. 4.12. · 20:00Dijon–Sochaux
Ligue 2
fre. 11.12. · 20:00Guingamp–Dijon
Ligue 2

Dijon: siste resultater

Form i serienTTVVV
24.10.26Dijon1–2RodezLigue 2
16.10.26Reims4–2Dijon
Ligue 2
12.10.26Dijon4–2Metz
Ligue 2
18.9.26Annecy1–2Dijon
Ligue 2
11.9.26Dijon3–2Laval
Ligue 2
4.9.26Boulogne1–1Dijon
Ligue 2
31.8.26Dijon2–3Saint Etienne
Ligue 2
21.8.26Clermont Foot1–1Dijon
Ligue 2

Dijon: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

fre. 30.10. · 20:00GrenobleTipsDijon
Ligue 2
fre. 6.11. · 20:00Dijon–RED Star FC 93
Ligue 2
fre. 20.11. · 20:00Nancy–Dijon
Ligue 2
fre. 4.12. · 20:00Dijon–Sochaux
Ligue 2
fre. 11.12. · 20:00Guingamp–Dijon
Ligue 2
lør. 2.1. · 20:00Dijon–Nantes
Ligue 2
fre. 15.1. · 20:00Dijon–Dunkerque
Ligue 2
fre. 22.1. · 20:00Metz–Dijon
Ligue 2
fre. 29.1. · 20:00Dijon–Clermont Foot
Ligue 2
fre. 5.2. · 20:00Laval–Dijon
Ligue 2
fre. 12.2. · 20:00Dijon–Grenoble
Ligue 2
fre. 19.2. · 20:00Sochaux–Dijon
Ligue 2
fre. 26.2. · 20:00Dijon–Nancy
Ligue 2
fre. 5.3. · 20:00Dunkerque–Dijon
Ligue 2
fre. 12.3. · 20:00RED Star FC 93–Dijon
Ligue 2
fre. 19.3. · 20:00Dijon–Annecy
Ligue 2
fre. 2.4. · 20:00Rodez–Dijon
Ligue 2
fre. 9.4. · 20:00Dijon–Reims
Ligue 2
fre. 16.4. · 20:00Dijon–Guingamp
Ligue 2
fre. 23.4. · 20:00Saint Etienne–Dijon
Ligue 2
fre. 30.4. · 20:00Dijon–Boulogne
Ligue 2
fre. 7.5. · 20:00Nantes–Dijon
Ligue 2
fre. 14.5. · 20:00PAU–Dijon
Ligue 2
lør. 22.5. · 20:00Dijon–Montpellier
Ligue 2
Spilte kamper denne sesongen
24.10.26Dijon1–2Rodez
Ligue 2
16.10.26Reims4–2Dijon
Ligue 2
12.10.26Dijon4–2Metz
Ligue 2
18.9.26Annecy1–2Dijon
Ligue 2
11.9.26Dijon3–2Laval
Ligue 2
4.9.26Boulogne1–1Dijon
Ligue 2
31.8.26Dijon2–3Saint Etienne
Ligue 2
21.8.26Clermont Foot1–1Dijon
Ligue 2
14.8.26Dijon0–1PAU
Ligue 2
8.8.26Montpellier1–1Dijon
Ligue 2

Oppdatert: 26. oktober 2026

Dijon: tabellplassering – Ligue 2

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
7Annecy105-1-414:1216VTVTT
8Metz103-5-216:1414UVTUT
9Dijon103-3-417:1812TTVVV
10Dunkerque103-3-414:1612UVTTV
11Guingamp103-2-513:1511VTTTV

Dijon: sesongstatistikk (Ligue 2)

Scorede mål per kamp1,7
Innslupne mål per kamp1,8
Hjemme: scoret / sluppet inn2,0 / 2,0
Borte: scoret / sluppet inn1,4 / 1,6
Kamper uten baklengsmål0
Kamper uten scoring1

Kort

Gule kort14
Gule kort per kamp1,4
Røde kort0

Mest brukte formasjoner

4-1-3-2 (8×) · 4-4-2 (1×) · 4-3-1-2 (1×)

Dijon: spillerstatistikk (Ligue 2)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
Júlio TavaresA93264198007,15
Samy Olivier ChouchaneM951430128007,10
A. Lago142721116006,99
Ange LagoA53452185006,88
Q. BernardF108431092006,86
A. LembezatM1059121199206,71
J. MariéM106081173006,62
L. LacroixF109000070206,52
B. NdeziM107400194106,50
B. DialloF21450000006,45
Luis PuleriF190000006,30
P. BellonM95960330106,06
Y. BarkaA628620113005,73
B. HamadaF63920021105,48
M. BarretoM62880063005,44
M. FatyF74610010005,37
T. DongA838511114105,36
Y. AkaF52500010104,63
H. Vargas-RíosM71591032104,45
W. DioufF52690000303,63
H. MimouneM120000003,22
I. BouleghchaF32700000002,77
A. NtamackA837300112002,52

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Dijon: stall

Keepere

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Dijon: overganger

Inn

  • T. MeynadierBastia · fri spiller6.9.26
  • Ange LagoMarseille · fri spiller28.8.26
  • M. FatyLe Puy Foot · fri spiller30.6.26
  • A. BargainChasselay MDA · fri spiller30.6.26
  • I. BouleghchaLe Puy Foot · fri spiller30.6.26
  • J. MeyerBourg-en-bresse 01 · retur fra lån29.6.26
  • A. DjaeLimonest · retur fra lån29.6.26

Ut

  • J. DominguesAl Kholood · overgang12.8.26
  • L. DupontChâteaubriant · lån2.7.26
  • J. MeyerCSKA 1948 · fri spiller30.6.26
  • I. DialloToulouse · fri spiller30.6.26
  • L. MontfortBourg-en-bresse 01 · fri spiller30.6.26
  • H. MimouneMimoune Hatem · fri spiller29.6.26
  • Z. MocoBoulogne · overgang31.1.26
  • A. DjaeLimonest · lån25.1.26

Dijon: nøkkelfakta

LandFrankrike
Stiftet1936
StadionStade Gaston-Gérard
Kapasitet16 098
Underlagnaturgress
TurneringLigue 2
Tabellplassering9. · 12 poeng

Dijon: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Dijon på?

Dijon spiller hjemmekampene sine på Stade Gaston-Gérard (Dijon), som har plass til 16 098 tilskuere.

Hvor ligger Dijon på tabellen?

Dijon ligger på 9. plass i Ligue 2 med 12 poeng etter 10 kamper (3 seirer, 3 uavgjorte, 4 tap).

Når spiller Dijon neste kamp?

Neste kamp: Grenoble – Dijon, fre. 30.10. · 20:00 (Ligue 2).

Hvordan endte den siste seriekampen til Dijon?

Siste seriekamp: Dijon 1–2 Rodez (24.10.26).

Hvem er toppscorer for Dijon?

Klubbens toppscorer i turneringen er Júlio Tavares med 4 mål.

Dijon: terminliste, tabell og tips

Denne siden gir en oversikt over Dijon (Frankrike) i alle turneringene laget spiller denne sesongen (Ligue 2): kommende kamper, siste resultater, tabellplassering, sesongstatistikk og nøkkelspillere. Tips til kampene i Ligue 2 finner du på ligasiden, og alle tips på siden Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.