Fotball
Hjem › Lag › Sonderjyske
Sonderjyske

Sonderjyske: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Danmark · stiftet 2004 · Sydbank Park

Sonderjyske: turneringer i 2026/27

Sonderjyske: kommende kamper

søn. 25.10. · 16:00AC Horsens–Sonderjyske
Superligaen · Innbyrdes oppgjør (H2H)
man. 2.11. · 19:00Sonderjyske–FC Copenhagen
Superligaen · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 8.11. · 18:00FC Midtjylland–Sonderjyske
Superligaen · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 22.11. · 16:00Sonderjyske–Odense
Superligaen · Innbyrdes oppgjør (H2H)
fre. 27.11. · 19:00Sonderjyske–Brondby
Superligaen · Innbyrdes oppgjør (H2H)

Sonderjyske: siste resultater

Form i serienVTVUT
18.10.26Sonderjyske4–0Silkeborg
Superligaen
12.10.26Aarhus3–0Sonderjyske
Superligaen
20.9.26Sonderjyske4–2Randers FC
Superligaen
16.9.26AB Copenhagen3–1Sonderjyske
Den danske cupen
13.9.26Lyngby1–1Sonderjyske
Superligaen
6.9.26Sonderjyske2–5AC Horsens
Superligaen
3.9.26Thisted FC0–2Sonderjyske
Den danske cupen
31.8.26FC Copenhagen3–1Sonderjyske
Superligaen

Sonderjyske: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

søn. 25.10. · 16:00AC Horsens–Sonderjyske
Superligaen
man. 2.11. · 19:00Sonderjyske–FC Copenhagen
Superligaen
søn. 8.11. · 18:00FC Midtjylland–Sonderjyske
Superligaen
søn. 22.11. · 16:00Sonderjyske–Odense
Superligaen
fre. 27.11. · 19:00Sonderjyske–Brondby
Superligaen
man. 7.12. · 19:00Viborg–Sonderjyske
Superligaen
søn. 21.2. · 18:00Sonderjyske–Aarhus
Superligaen
søn. 28.2. · 18:00Randers FC–Sonderjyske
Superligaen
søn. 7.3. · 18:00FC Nordsjaelland–Sonderjyske
Superligaen
søn. 14.3. · 18:00Sonderjyske–Lyngby
Superligaen
søn. 21.3. · 18:00Silkeborg–Sonderjyske
Superligaen
Spilte kamper denne sesongen
18.10.26Sonderjyske4–0Silkeborg
Superligaen
12.10.26Aarhus3–0Sonderjyske
Superligaen
20.9.26Sonderjyske4–2Randers FC
Superligaen
16.9.26AB Copenhagen3–1Sonderjyske
Den danske cupen
13.9.26Lyngby1–1Sonderjyske
Superligaen
6.9.26Sonderjyske2–5AC Horsens
Superligaen
3.9.26Thisted FC0–2Sonderjyske
Den danske cupen
31.8.26FC Copenhagen3–1Sonderjyske
Superligaen
23.8.26Sonderjyske0–3FC Nordsjaelland
Superligaen
17.8.26Brondby3–2Sonderjyske
Superligaen
7.8.26Sonderjyske0–0Viborg
Superligaen
3.8.26Odense1–0Sonderjyske
Superligaen
26.7.26Sonderjyske2–3FC Midtjylland
Superligaen

Oppdatert: 25. oktober 2026

Sonderjyske: skader og fravær

Spillere som går glipp av neste kamp.

  • M. Bundgaardikke i troppen
  • E. Duruikke i troppen

Sonderjyske: tabellplassering – Superligaen

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
9Randers FC123-2-712:1911TUTTT
10Aarhus111-6-415:189UVUTU
11Sonderjyske112-2-716:248VTVUT
12Lyngby111-5-515:248UTTUV

Sonderjyske: sesongstatistikk (Superligaen)

Scorede mål per kamp1,5
Innslupne mål per kamp2,2
Hjemme: scoret / sluppet inn2,0 / 2,2
Borte: scoret / sluppet inn0,8 / 2,2
Kamper uten baklengsmål2
Kamper uten scoring4

Kort

Gule kort19
Gule kort per kamp1,7
Røde kort2

Mest brukte formasjoner

4-2-3-1 (7×) · 3-4-2-1 (4×)

Sonderjyske: spillerstatistikk (Superligaen)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
O. HyseniA1680211007,90
M. JensenF21841032007,60
M. OlesenM42200300007,37
M. HaidaraA11952502612007,11
O. De RosarioA541922135007,03
M. SoulasF119940192306,83
A. LyngA21000011006,80
A. Hoeg92400132006,75
D. GrétarssonF53520021006,74
D. WilkinsF72241121206,72
R. VinderslevM43230020006,72
I. SeydiA105612174306,68
T. HaltvikA41281052006,68
T. KlysnerF2980000006,60
S. WæverM21530000006,60
A. PedersenM41490020006,60
B. TambedouA71661064006,48
A. MunksgaardM76291121206,47
E. DuruM97470050006,47
J. ChristensenM83670242006,41
S. VelkovF31581022016,37
D. BoisonA42330040006,30
P. KristensenF63470010006,26
A. OggesenM82930000006,20
S. EminiM96190251406,01
B. BjarnasonF53691011015,20
L. QamiliA3950010204,65
M. HoppeA83100043204,63
G. WagnerF31220000003,32

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Sonderjyske: stall

Keepere

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Sonderjyske: overganger

Inn

  • N. ShintonBeerschot VA · fri spiller3.9.26
  • S. VelkovVejle · overgang1.9.26
  • O. De RosarioSeattle Sounders · lån31.8.26
  • A. MunksgaardKristiansund BK · overgang13.8.26
  • J. ChristensenMolde · lån9.8.26
  • B. BjarnasonSpVgg Greuther Fürth · overgang7.8.26
  • B. TambedouFC Levadia Tallinn · overgang3.8.26
  • T. HaltvikKFUM Oslo · overgang29.7.26

Ut

  • B. PenáRoskilde · fri spiller26.8.26
  • A. LyngFC Fredericia · overgang12.8.26
  • S. WæverB 93 · overgang7.8.26
  • M. JensenFC Midtjylland · overgang7.8.26
  • A. RrahmaniNykobing FC · lån6.8.26
  • O. HyseniBrondby · overgang30.7.26
  • Sebastian LarsenSkála · fri spiller24.7.26
  • T. SommerPEC Zwolle · overgang8.7.26

Sonderjyske: nøkkelfakta

LandDanmark
Stiftet2004
StadionSydbank Park
Kapasitet10 000
Underlagnaturgress
TurneringSuperligaen
Tabellplassering11. · 8 poeng

Sonderjyske: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Sonderjyske på?

Sonderjyske spiller hjemmekampene sine på Sydbank Park (Haderslev), som har plass til 10 000 tilskuere.

Hvor ligger Sonderjyske på tabellen?

Sonderjyske ligger på 11. plass i Superligaen med 8 poeng etter 11 kamper (2 seirer, 2 uavgjorte, 7 tap).

Når spiller Sonderjyske neste kamp?

Neste kamp: AC Horsens – Sonderjyske, søn. 25.10. · 16:00 (Superligaen).

Hvordan endte den siste seriekampen til Sonderjyske?

Siste seriekamp: Sonderjyske 4–0 Silkeborg (18.10.26).

Hvem er toppscorer for Sonderjyske?

Klubbens toppscorer i turneringen er M. Haidara med 5 mål.

Sonderjyske: terminliste, tabell og tips

Sonderjyske (Danmark) i korte trekk: terminliste og resultater i alle turneringer (Superligaen, Den danske cupen), tabell, statistikk, stall og målscorere. Tips og odds for kampene i Superligaen finner du på turneringssiden, andre tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.