Fotball
Hjem › Lag › Silkeborg
Silkeborg

Silkeborg: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Danmark · stiftet 1917 · JYSK park

Silkeborg: turneringer i 2026/27

Silkeborg: kommende kamper

søn. 25.10. · 14:00Silkeborg–FC Nordsjaelland
Superligaen · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 1.11. · 14:00Odense–Silkeborg
Superligaen · Innbyrdes oppgjør (H2H)
fre. 6.11. · 19:00Silkeborg–Lyngby
Superligaen · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 22.11. · 14:00AC Horsens–Silkeborg
Superligaen · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 29.11. · 18:00Silkeborg–Aarhus
Superligaen · Innbyrdes oppgjør (H2H)

Silkeborg: siste resultater

Form i serienTUVUU
18.10.26Sonderjyske4–0Silkeborg
Superligaen
11.10.26Silkeborg3–3AC Horsens
Superligaen
18.9.26Lyngby0–4Silkeborg
Superligaen
13.9.26Silkeborg1–1Viborg
Superligaen
5.9.26Aarhus2–2Silkeborg
Superligaen
30.8.26Silkeborg1–1FC Midtjylland
Superligaen
27.8.26Vejle3–0Silkeborg
Den danske cupen
24.8.26Brondby3–1Silkeborg
Superligaen

Silkeborg: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

søn. 25.10. · 14:00Silkeborg–FC Nordsjaelland
Superligaen
søn. 1.11. · 14:00Odense–Silkeborg
Superligaen
fre. 6.11. · 19:00Silkeborg–Lyngby
Superligaen
søn. 22.11. · 14:00AC Horsens–Silkeborg
Superligaen
søn. 29.11. · 18:00Silkeborg–Aarhus
Superligaen
søn. 6.12. · 14:00FC Midtjylland–Silkeborg
Superligaen
søn. 21.2. · 18:00Silkeborg–Randers FC
Superligaen
søn. 28.2. · 18:00Viborg–Silkeborg
Superligaen
søn. 7.3. · 18:00Silkeborg–Brondby
Superligaen
søn. 14.3. · 18:00FC Copenhagen–Silkeborg
Superligaen
søn. 21.3. · 18:00Silkeborg–Sonderjyske
Superligaen
Spilte kamper denne sesongen
18.10.26Sonderjyske4–0Silkeborg
Superligaen
11.10.26Silkeborg3–3AC Horsens
Superligaen
18.9.26Lyngby0–4Silkeborg
Superligaen
13.9.26Silkeborg1–1Viborg
Superligaen
5.9.26Aarhus2–2Silkeborg
Superligaen
30.8.26Silkeborg1–1FC Midtjylland
Superligaen
27.8.26Vejle3–0Silkeborg
Den danske cupen
24.8.26Brondby3–1Silkeborg
Superligaen
16.8.26FC Nordsjaelland1–0Silkeborg
Superligaen
10.8.26Silkeborg1–0Odense
Superligaen
2.8.26Silkeborg1–3FC Copenhagen
Superligaen
27.7.26Randers FC1–1Silkeborg
Superligaen

Oppdatert: 25. oktober 2026

Silkeborg: skader og fravær

Spillere som går glipp av neste kamp.

  • A. Buschankelskade
  • P. Rodinkneskade
  • V. Westhrødt kort
  • M. Jonssonfravær

Silkeborg: tabellplassering – Superligaen

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
6AC Horsens113-4-418:1913UUUTV
7Odense113-4-410:1513VUUVT
8Silkeborg112-5-415:1911TUVUU
9Randers FC123-2-712:1911TUTTT
10Aarhus111-6-415:189UVUTU

Silkeborg: sesongstatistikk (Superligaen)

Scorede mål per kamp1,4
Innslupne mål per kamp1,7
Hjemme: scoret / sluppet inn1,4 / 1,6
Borte: scoret / sluppet inn1,3 / 1,8
Kamper uten baklengsmål2
Kamper uten scoring2

Kort

Gule kort13
Gule kort per kamp1,2
Røde kort1

Mest brukte formasjoner

3-4-2-1 (11×)

Silkeborg: spillerstatistikk (Superligaen)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
C. McCowattA54212274307,24
O. RossA11682611611007,05
M. LarsenM119890140007,05
V. WesthM118631384116,99
K. BogildA2130011006,90
A. MadsenF119501052106,87
R. Al HajjA116791062006,84
R. ØstrømF119950000106,83
L. RiisgaardA1174621125106,76
W. KirkM1164611158006,56
Alexander Illum SimmelhackA4590011006,50
Y. BakizM51290031006,48
J. GammelbyF119760085106,41
M. de GevigneyF51520000006,23
M. JonssonF1180000006,20
K. KirkegaardM3730010005,98
J. NielsenM81270011005,11
S. BergerM6890020005,05
A. PoulsenF41690022004,97
M. HansenA51061031004,85
M. FreundlichM31920031204,81
Pedro GanchasF3350000003,76
M. ØxenbergM16000000–

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Silkeborg: stall

Keepere

1A. AndrésenNasjonalitetDanmarkAlder20 årHøyde199 cmVekt78 kg
16B. HolmNasjonalitetDanmarkAlder20 år
30T. MikkelsenNasjonalitetDanmarkAlder42 årHøyde190 cmVekt92 kg

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Silkeborg: overganger

Inn

  • T. MikkelsenBrondby · fri spiller1.9.26
  • K. KirkegaardAC Horsens · overgang31.8.26
  • M. de GevigneyBarnsley · overgang17.8.26
  • L. RiisgaardAarhus Fremad · overgang14.7.26
  • O. BoesenStabaek · retur fra lån29.6.26
  • O. RossAalborg · overgang1.2.26
  • M. JonssonLandskrona BoIS · fri spiller28.1.26
  • A. WikmanSirius · lån15.1.26

Ut

  • Y. BakizRaja Casablanca · lån14.9.26
  • C. McCowattAarhus · overgang31.8.26
  • Alexander Illum SimmelhackIFK Goteborg · overgang30.8.26
  • S. StukerRanders FC · overgang28.8.26
  • N. LarsenVejle · fri spiller30.6.26
  • T. AdamsenRapid Vienna · fri spiller30.6.26
  • O. BoesenEsbjerg · overgang30.6.26
  • Christian RisomFC Fredericia · fri spiller30.6.26

Silkeborg: nøkkelfakta

LandDanmark
Stiftet1917
StadionJYSK park
Kapasitet10 000
Underlagkunstgress
TurneringSuperligaen
Tabellplassering8. · 11 poeng

Silkeborg: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Silkeborg på?

Silkeborg spiller hjemmekampene sine på JYSK park (Silkeborg), som har plass til 10 000 tilskuere.

Hvor ligger Silkeborg på tabellen?

Silkeborg ligger på 8. plass i Superligaen med 11 poeng etter 11 kamper (2 seirer, 5 uavgjorte, 4 tap).

Når spiller Silkeborg neste kamp?

Neste kamp: Silkeborg – FC Nordsjaelland, søn. 25.10. · 14:00 (Superligaen).

Hvordan endte den siste seriekampen til Silkeborg?

Siste seriekamp: Sonderjyske 4–0 Silkeborg (18.10.26).

Hvem er toppscorer for Silkeborg?

Klubbens toppscorer i turneringen er O. Ross med 6 mål.

Silkeborg: terminliste, tabell og tips

Denne siden gir en oversikt over Silkeborg (Danmark) i alle turneringene laget spiller denne sesongen (Superligaen, Den danske cupen): kommende kamper, siste resultater, tabellplassering, sesongstatistikk og nøkkelspillere. Tips til kampene i Superligaen finner du på ligasiden, og alle tips på siden Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.