Fotball
Hjem › Lag › Odense
Odense

Odense: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Danmark · stiftet 1889 · Nature Energy Park

Odense: turneringer i 2026/27

Superligaen7. plass, 13 poengNeste: FC Copenhagen · man. 26.10. · 19:00
Den danske cupenåttedelsfinaleNeste: FC Midtjylland · tor. 29.10. · 19:30

Odense: kommende kamper

man. 26.10. · 19:00FC Copenhagen–OdenseSuperligaen · Innbyrdes oppgjør (H2H)
tor. 29.10. · 19:30FC Midtjylland–Odense
Den danske cupen · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 1.11. · 14:00Odense–Silkeborg
Superligaen · Innbyrdes oppgjør (H2H)
lør. 7.11. · 18:00Odense–Viborg
Superligaen · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 22.11. · 16:00Sonderjyske–Odense
Superligaen · Innbyrdes oppgjør (H2H)

Odense: siste resultater

Form i serienVUUVT
18.10.26Odense2–1Brondby
Superligaen
9.10.26FC Nordsjaelland0–0Odense
Superligaen
19.9.26Odense1–1FC Midtjylland
Superligaen
13.9.26Randers FC1–2Odense
Superligaen
9.9.26Kolding IF1–2Odense
Den danske cupen
6.9.26Odense0–5FC Copenhagen
Superligaen
30.8.26Lyngby1–1Odense
Superligaen
26.8.26FC Fredericia1–2Odense
Den danske cupen

Odense: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

man. 26.10. · 19:00FC Copenhagen–Odense
Superligaen
tor. 29.10. · 19:30FC Midtjylland–Odense
Den danske cupen
søn. 1.11. · 14:00Odense–Silkeborg
Superligaen
lør. 7.11. · 18:00Odense–Viborg
Superligaen
søn. 22.11. · 16:00Sonderjyske–Odense
Superligaen
man. 30.11. · 19:00Odense–FC Nordsjaelland
Superligaen
søn. 6.12. · 16:00Brondby–Odense
Superligaen
søn. 21.2. · 18:00FC Midtjylland–Odense
Superligaen
søn. 28.2. · 18:00Odense–Lyngby
Superligaen
søn. 7.3. · 18:00Odense–Aarhus
Superligaen
søn. 14.3. · 18:00AC Horsens–Odense
Superligaen
søn. 21.3. · 18:00Odense–Randers FC
Superligaen
Spilte kamper denne sesongen
18.10.26Odense2–1Brondby
Superligaen
9.10.26FC Nordsjaelland0–0Odense
Superligaen
19.9.26Odense1–1FC Midtjylland
Superligaen
13.9.26Randers FC1–2Odense
Superligaen
9.9.26Kolding IF1–2Odense
Den danske cupen
6.9.26Odense0–5FC Copenhagen
Superligaen
30.8.26Lyngby1–1Odense
Superligaen
26.8.26FC Fredericia1–2Odense
Den danske cupen
23.8.26Aarhus2–2Odense
Superligaen
16.8.26Odense1–2AC Horsens
Superligaen
10.8.26Silkeborg1–0Odense
Superligaen
3.8.26Odense1–0Sonderjyske
Superligaen
24.7.26Viborg1–0Odense
Superligaen

Oppdatert: 25. oktober 2026

Odense: skader og fravær

Spillere som går glipp av neste kamp.

  • W. Martinkneskade
  • J. Niemieckneskade
  • P. Therkildsenskade

Odense: tabellplassering – Superligaen

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
5Brondby126-1-521:2019VTVTT
6AC Horsens113-4-418:1913UUUTV
7Odense113-4-410:1513VUUVT
8Silkeborg112-5-415:1911TUVUU
9Randers FC123-2-712:1911TUTTT

Odense: sesongstatistikk (Superligaen)

Scorede mål per kamp0,9
Innslupne mål per kamp1,4
Hjemme: scoret / sluppet inn1,0 / 1,8
Borte: scoret / sluppet inn0,8 / 1,0
Kamper uten baklengsmål2
Kamper uten scoring4

Kort

Gule kort25
Gule kort per kamp2,3
Røde kort0

Mest brukte formasjoner

4-4-2 (4×) · 4-2-3-1 (4×) · 3-5-2 (1×)

Odense: spillerstatistikk (Superligaen)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
J. Berthel AskouF108470060307,23
J. BondeM63231063007,03
R. FalkM107290060106,91
A. Ahl-HolmströmA736412146106,90
P. TherkildsenF62910020106,83
J. GomezF108020021306,77
Magnus Hvitfeldt AndersenF105740021106,77
N. GanausA11890302011106,76
T. KeskinenM1183211169106,74
M. McCoyF119220071406,69
C. GammelgaardM74250042106,65
Nikolaj Juul-SandbergM63110021006,61
Lasse LegolasA2390010106,60
F. UlvestadM31830051006,55
Julian Andreas PauliF52960000106,47
J. NiemiecA21080031006,45
J. GrotA3590020006,40
I. OuédraogoM97070030106,25
J. ArpM849820175005,98
U. Yttergård JenssenF93020041305,78
A. SørensenF73420050005,28
A. SuhonenM4700041005,11
M. RaknebergF2300000002,56

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Odense: stall

Keepere

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Odense: overganger

Inn

  • F. UlvestadPogon Szczecin · fri spiller1.9.26
  • Julian Andreas Pauli1. FC Köln · lån1.9.26
  • M. RaknebergVfL Bochum · lån30.8.26
  • A. Ahl-Holmström1. FC Magdeburg · overgang15.8.26
  • U. Yttergård JenssenRosenborg · overgang22.7.26
  • P. TherkildsenWidzew Łódź · fri spiller30.6.26
  • L. KjerrumgaardWatford · retur fra lån29.6.26
  • Nikolaj Juul-SandbergMiddelfart · retur fra lån29.6.26

Ut

  • L. OwusuBnei Sakhnin · fri spiller13.9.26
  • J. BondeAC Horsens · overgang1.9.26
  • M. AbrahamsenB 93 · fri spiller1.9.26
  • T. TrybullHalmstad · fri spiller20.8.26
  • Y. BojangAlverca · overgang20.7.26
  • M. JensenNacional · overgang18.7.26
  • M. EjdumBrondby · overgang5.7.26
  • T. ElnegaardKolding IF · fri spiller1.7.26

Odense: nøkkelfakta

LandDanmark
Stiftet1889
StadionNature Energy Park
Kapasitet15 790
Underlagnaturgress
TurneringSuperligaen
Tabellplassering7. · 13 poeng

Odense: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Odense på?

Odense spiller hjemmekampene sine på Nature Energy Park (Odense), som har plass til 15 790 tilskuere.

Hvor ligger Odense på tabellen?

Odense ligger på 7. plass i Superligaen med 13 poeng etter 11 kamper (3 seirer, 4 uavgjorte, 4 tap).

Når spiller Odense neste kamp?

Neste kamp: FC Copenhagen – Odense, man. 26.10. · 19:00 (Superligaen).

Hvordan endte den siste seriekampen til Odense?

Siste seriekamp: Odense 2–1 Brondby (18.10.26).

Hvem er toppscorer for Odense?

Klubbens toppscorer i turneringen er N. Ganaus med 3 mål.

Odense: terminliste, tabell og tips

Denne siden gir en oversikt over Odense (Danmark) i alle turneringene laget spiller denne sesongen (Superligaen, Den danske cupen): kommende kamper, siste resultater, tabellplassering, sesongstatistikk og nøkkelspillere. Tips til kampene i Superligaen finner du på ligasiden, og alle tips på siden Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.