Fotball
Hjem › Lag › FC Midtjylland
FC Midtjylland

FC Midtjylland: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Danmark · stiftet 1999 · MCH Arena

FC Midtjylland: turneringer i 2026/27

Superligaen2. plass, 25 poengNeste: Lyngby · søn. 25.10. · 14:00Europa Leaguekvalifiseringsrunde 2
Conference Leagueligafasen, Runde 3Neste: Ajax · tor. 5.11. · 18:45
Den danske cupenåttedelsfinaleNeste: Odense · tor. 29.10. · 19:30

FC Midtjylland: kommende kamper

søn. 25.10. · 14:00FC Midtjylland–Lyngby
Superligaen · Innbyrdes oppgjør (H2H)
tor. 29.10. · 19:30FC Midtjylland–Odense
Den danske cupen · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 1.11. · 16:00FC Nordsjaelland–FC Midtjylland
Superligaen · Innbyrdes oppgjør (H2H)
tor. 5.11. · 18:45FC Midtjylland–Ajax
Conference League
søn. 8.11. · 18:00FC Midtjylland–Sonderjyske
Superligaen · Innbyrdes oppgjør (H2H)

FC Midtjylland: siste resultater

Form i serienVVUVU
22.10.26FC Midtjylland0–1St. Truiden
Conference League
19.10.26Viborg1–2FC Midtjylland
Superligaen
15.10.26Egnatia Rrogozhinë1–1FC Midtjylland
Conference League
11.10.26FC Midtjylland2–1FC Copenhagen
Superligaen
19.9.26Odense1–1FC Midtjylland
Superligaen
14.9.26FC Midtjylland4–1Brondby
Superligaen
10.9.26Sundby0–7FC Midtjylland
Den danske cupen
7.9.26FC Midtjylland2–2FC Nordsjaelland
Superligaen

FC Midtjylland: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

søn. 25.10. · 14:00FC Midtjylland–Lyngby
Superligaen
tor. 29.10. · 19:30FC Midtjylland–Odense
Den danske cupen
søn. 1.11. · 16:00FC Nordsjaelland–FC Midtjylland
Superligaen
tor. 5.11. · 18:45FC Midtjylland–Ajax
Conference League
søn. 8.11. · 18:00FC Midtjylland–Sonderjyske
Superligaen
man. 23.11. · 19:00Brondby–FC Midtjylland
Superligaen
tor. 26.11. · 18:45Pafos–FC Midtjylland
Conference League
søn. 29.11. · 16:00FC Copenhagen–FC Midtjylland
Superligaen
søn. 6.12. · 14:00FC Midtjylland–Silkeborg
Superligaen
tor. 10.12. · 18:45Lincoln Red Imps FC–FC Midtjylland
Conference League
tor. 17.12. · 21:00FC Midtjylland–HNK Hajduk Split
Conference League
søn. 21.2. · 18:00FC Midtjylland–Odense
Superligaen
søn. 28.2. · 18:00AC Horsens–FC Midtjylland
Superligaen
søn. 7.3. · 18:00FC Midtjylland–Viborg
Superligaen
søn. 14.3. · 18:00Randers FC–FC Midtjylland
Superligaen
søn. 21.3. · 18:00FC Midtjylland–Aarhus
Superligaen
Spilte kamper denne sesongen
22.10.26FC Midtjylland0–1St. Truiden
Conference League
19.10.26Viborg1–2FC Midtjylland
Superligaen
15.10.26Egnatia Rrogozhinë1–1FC Midtjylland
Conference League
11.10.26FC Midtjylland2–1FC Copenhagen
Superligaen
19.9.26Odense1–1FC Midtjylland
Superligaen
14.9.26FC Midtjylland4–1Brondby
Superligaen
10.9.26Sundby0–7FC Midtjylland
Den danske cupen
7.9.26FC Midtjylland2–2FC Nordsjaelland
Superligaen
2.9.26Aarhus0–2FC Midtjylland
Superligaen
30.8.26Silkeborg1–1FC Midtjylland
Superligaen
27.8.26HNK Rijeka1–4FC Midtjylland
Conference League
23.8.26FC Midtjylland1–0Randers FC
Superligaen
20.8.26FC Midtjylland2–0HNK Rijeka
Conference League
16.8.26Lyngby1–1FC Midtjylland
Superligaen
13.8.26FC Midtjylland3–2Bohemians
Conference League
6.8.26Bohemians0–2FC Midtjylland
Conference League
2.8.26FC Midtjylland2–1AC Horsens
Superligaen
30.7.26FC Midtjylland0–2Beşiktaş
Europa League
26.7.26Sonderjyske2–3FC Midtjylland
Superligaen
23.7.26Beşiktaş1–0FC Midtjylland
Europa League

Oppdatert: 25. oktober 2026

FC Midtjylland: skader og fravær

Spillere som går glipp av neste kamp.

  • D. Castilloikke i troppen
  • M. Erlicfotskade
  • M. Gogorzahofteskade
  • M. Jensenfotskade
  • Junior Brumadokneskade
  • E. Olafssonsykdom

FC Midtjylland: tabellplassering – Superligaen

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
1FC Copenhagen118-1-225:1125UTVVV
2FC Midtjylland117-4-021:1125VVUVU
3Viborg116-2-318:1020TVVUT
4FC Nordsjaelland115-4-217:1319UUTVU

FC Midtjylland: sesongstatistikk (Superligaen)

Scorede mål per kamp1,9
Innslupne mål per kamp1,0
Hjemme: scoret / sluppet inn2,2 / 1,0
Borte: scoret / sluppet inn1,7 / 1,0
Kamper uten baklengsmål2
Kamper uten scoring0

Kort

Gule kort20
Gule kort per kamp1,8
Røde kort2

Mest brukte formasjoner

3-4-1-2 (5×) · 3-5-2 (2×) · 3-1-4-2 (1×)

FC Midtjylland: spillerstatistikk (Superligaen)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
D. OsorioM545012103107,72
V. ByskovM41971262007,40
P. BillingM119441493207,37
M. JensenF75141052207,31
R. KristensenF108752075507,21
F. EtimA11699532614107,19
M. ErlićF64471031007,02
M. BechF75851042106,93
D. CastilloM115652072006,84
S. IheanachoA1049431145106,79
A. MaxsøF21800010206,77
K. WätjenM74000053106,72
P. BravoM118820032006,70
O. DiaoF21800010006,68
V. Bak JensenM53130010106,67
A. GabrielF2210000006,65
Cho Gue-SungA1057111105006,62
E. ChilufyaA190000006,50
Franculino DjúA42701031106,48
J. EmefileM82411052016,45
S. JohannesenM83910051006,43
N. A. AzizF3740000116,18
D. MartínezA31270100005,23
B. Dje Bi DjeF73310121005,22
M. RajovićA5410100003,92
Hong Hyun-SeokM1360000003,20
M. UhreA1180000002,05

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

FC Midtjylland: stall

Keepere

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

FC Midtjylland: overganger

Inn

  • A. MaxsøAl-Ittihad Kalba · fri spiller28.9.26
  • Hong Hyun-SeokFSV Mainz 05 · lån1.9.26
  • M. RajovićLegia Warszawa · lån1.9.26
  • Joseph OkuaghareEbedei · fri spiller31.8.26
  • D. MartínezLos Angeles FC · overgang31.8.26
  • M. JensenSonderjyske · overgang7.8.26
  • S. IheanachoMafra · overgang30.6.26
  • R. KristensenEintracht Frankfurt · overgang30.6.26

Ut

  • E. ChilufyaHapoel Katamon · lån6.9.26
  • Franculino DjúTrabzonspor · overgang2.9.26
  • D. OsorioCrystal Palace · lån31.8.26
  • Dani SilvaWidzew Łódź · lån31.8.26
  • K. MbabuSampdoria · fri spiller30.8.26
  • V. ByskovAZ Alkmaar · overgang30.8.26
  • A. GabrielPlzen · overgang27.8.26
  • L. SelinIFK Varnamo · lån27.8.26

FC Midtjylland: nøkkelfakta

LandDanmark
Stiftet1999
StadionMCH Arena
Kapasitet12 152
Underlagnaturgress
TurneringSuperligaen
Tabellplassering2. · 25 poeng

FC Midtjylland: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller FC Midtjylland på?

FC Midtjylland spiller hjemmekampene sine på MCH Arena (Herning), som har plass til 12 152 tilskuere.

Hvor ligger FC Midtjylland på tabellen?

FC Midtjylland ligger på 2. plass i Superligaen med 25 poeng etter 11 kamper (7 seirer, 4 uavgjorte, 0 tap).

Når spiller FC Midtjylland neste kamp?

Neste kamp: FC Midtjylland – Lyngby, søn. 25.10. · 14:00 (Superligaen).

Hvordan endte den siste seriekampen til FC Midtjylland?

Siste seriekamp: Viborg 1–2 FC Midtjylland (19.10.26).

Hvem er toppscorer for FC Midtjylland?

Klubbens toppscorer i turneringen er F. Etim med 5 mål.

FC Midtjylland: terminliste, tabell og tips

FC Midtjylland (Danmark) spiller i disse turneringene denne sesongen: Superligaen, Europa League, Conference League, Den danske cupen. Her finner du terminliste og resultater, tabellplassering, tall fra hele sesongen, stallen og klubbens beste spillere. Tips til kampene i Superligaen finner du på turneringssiden, og flere tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.