Fotball
Hjem › Lag › Lyngby
Lyngby

Lyngby: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Danmark · stiftet 1921 · Lyngby Stadion

Lyngby: turneringer i 2026/27

Superligaen12. plass, 8 poengNeste: FC Midtjylland · søn. 25.10. · 14:00
Den danske cupenåttedelsfinaleNeste: Randers FC · tir. 3.11. · 18:00

Lyngby: kommende kamper

søn. 25.10. · 14:00FC Midtjylland–Lyngby
Superligaen · Innbyrdes oppgjør (H2H)fre. 30.10. · 19:00Lyngby–Randers FCSuperligaen · Innbyrdes oppgjør (H2H)
tir. 3.11. · 18:00Lyngby–Randers FC
Den danske cupen · Innbyrdes oppgjør (H2H)
fre. 6.11. · 19:00Silkeborg–Lyngby
Superligaen · Innbyrdes oppgjør (H2H)
fre. 20.11. · 19:00Aarhus–Lyngby
Superligaen · Innbyrdes oppgjør (H2H)

Lyngby: siste resultater

Form i serienUTTUV
18.10.26Lyngby3–3FC Nordsjaelland
Superligaen
11.10.26Brondby5–2Lyngby
Superligaen
18.9.26Lyngby0–4Silkeborg
Superligaen
13.9.26Lyngby1–1Sonderjyske
Superligaen
9.9.26VSK Århus0–2Lyngby
Den danske cupen
4.9.26Viborg0–2Lyngby
Superligaen
30.8.26Lyngby1–1Odense
Superligaen
26.8.26FA 20000–1Lyngby
Den danske cupen

Lyngby: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

søn. 25.10. · 14:00FC Midtjylland–Lyngby
Superligaen
fre. 30.10. · 19:00Lyngby–Randers FC
Superligaen
tir. 3.11. · 18:00Lyngby–Randers FC
Den danske cupen
fre. 6.11. · 19:00Silkeborg–Lyngby
Superligaen
fre. 20.11. · 19:00Aarhus–Lyngby
Superligaen
søn. 29.11. · 14:00Lyngby–Viborg
Superligaen
søn. 6.12. · 14:00FC Nordsjaelland–Lyngby
Superligaen
søn. 21.2. · 18:00Lyngby–Brondby
Superligaen
søn. 28.2. · 18:00Odense–Lyngby
Superligaen
søn. 7.3. · 18:00Lyngby–AC Horsens
Superligaen
søn. 14.3. · 18:00Sonderjyske–Lyngby
Superligaen
søn. 21.3. · 18:00Lyngby–FC Copenhagen
Superligaen
Spilte kamper denne sesongen
18.10.26Lyngby3–3FC Nordsjaelland
Superligaen
11.10.26Brondby5–2Lyngby
Superligaen
18.9.26Lyngby0–4Silkeborg
Superligaen
13.9.26Lyngby1–1Sonderjyske
Superligaen
9.9.26VSK Århus0–2Lyngby
Den danske cupen
4.9.26Viborg0–2Lyngby
Superligaen
30.8.26Lyngby1–1Odense
Superligaen
26.8.26FA 20000–1Lyngby
Den danske cupen
23.8.26AC Horsens2–1Lyngby
Superligaen
16.8.26Lyngby1–1FC Midtjylland
Superligaen
9.8.26Randers FC2–0Lyngby
Superligaen
1.8.26Lyngby2–2Aarhus
Superligaen
26.7.26FC Copenhagen3–2Lyngby
Superligaen

Oppdatert: 25. oktober 2026

Lyngby: skader og fravær

Spillere som går glipp av neste kamp.

  • O. Snorrekneskade
  • I. Thorvaldssonfravær

Lyngby: tabellplassering – Superligaen

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
10Aarhus111-6-415:189UVUTU
11Sonderjyske112-2-716:248VTVUT
12Lyngby111-5-515:248UTTUV

Lyngby: sesongstatistikk (Superligaen)

Scorede mål per kamp1,4
Innslupne mål per kamp2,2
Hjemme: scoret / sluppet inn1,3 / 2,0
Borte: scoret / sluppet inn1,4 / 2,4
Kamper uten baklengsmål1
Kamper uten scoring2

Kort

Gule kort26
Gule kort per kamp2,4
Røde kort1

Mest brukte formasjoner

4-4-2 (2×)

Lyngby: spillerstatistikk (Superligaen)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
S. ColynM10812422311307,45
C. WintherM65451053207,22
L. SandgravM119780072106,98
J. ThomasenM94851053106,85
G. FrauloM1197020177206,80
Í. ÞorvaldssonA1186032228406,77
F. GytkjærA103072174106,77
M. AndersonA4641031006,74
M. FischerF119550010106,72
A. BøndergaardA62190033106,72
M. GaranangaF86420053206,60
O. BuurF118660300006,54
M. HeboM81390020106,53
M. AbubakariA190000006,50
D. KristjánssonF92340021006,39
R. TytensF118491071206,37
David Helgi AronssonF74750000106,23
S. NgaboM1110011006,01
Oliver HøjerM83940052005,86
C. AllenF71390031205,58
W. SteindorssonM3620000003,86

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Lyngby: stall

Keepere

1J. ÆgidiusNasjonalitetDanmarkAlder23 årHøyde190 cmVekt71 kg
21O. SnorreAlder26 år
31D. KochenNasjonalitetUSAAlder19 årHøyde189 cmVekt83 kg
40E. BatchelorAlder18 år
40J. Solvi SimonarsonAlder18 år

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Lyngby: overganger

Inn

  • A. HoskonenStockport County · fri spiller6.9.26
  • S. NgaboBK Hacken · lån1.9.26
  • M. AndersonPhiladelphia Union · lån1.9.26
  • Z. SertdemirPreußen Münster · overgang31.8.26
  • J. Solvi SimonarsonIA Akranes · lån31.8.26
  • M. GaranangaFC Copenhagen · lån12.8.26
  • David Helgi AronssonVikingur Reykjavik · lån18.7.26
  • C. AllenHillerød · overgang15.7.26

Ut

  • M. HenriksenSandnes ULF · lån1.9.26
  • C. WintherBrondby · overgang1.9.26
  • Mathias Kaarsbohodd · lån1.9.26
  • M. AbubakariTorreense · overgang31.8.26
  • A. BøndergaardFC Fredericia · overgang31.8.26
  • A. JorgensenSandnes ULF · lån28.8.26
  • D. WarmerdamKatwijk · fri spiller27.8.26
  • Jonathan OtoaSkive · lån22.7.26

Lyngby: nøkkelfakta

LandDanmark
Stiftet1921
StadionLyngby Stadion
Kapasitet10 100
Underlagnaturgress
TurneringSuperligaen
Tabellplassering12. · 8 poeng

Lyngby: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Lyngby på?

Lyngby spiller hjemmekampene sine på Lyngby Stadion (Lyngby), som har plass til 10 100 tilskuere.

Hvor ligger Lyngby på tabellen?

Lyngby ligger på 12. plass i Superligaen med 8 poeng etter 11 kamper (1 seier, 5 uavgjorte, 5 tap).

Når spiller Lyngby neste kamp?

Neste kamp: FC Midtjylland – Lyngby, søn. 25.10. · 14:00 (Superligaen).

Hvordan endte den siste seriekampen til Lyngby?

Siste seriekamp: Lyngby 3–3 FC Nordsjaelland (18.10.26).

Hvem er toppscorer for Lyngby?

Klubbens toppscorer i turneringen er S. Colyn med 4 mål.

Lyngby: terminliste, tabell og tips

Lyngby (Danmark) spiller i disse turneringene denne sesongen: Superligaen, Den danske cupen. Her finner du terminliste og resultater, tabellplassering, tall fra hele sesongen, stallen og klubbens beste spillere. Tips til kampene i Superligaen finner du på turneringssiden, og flere tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.