Fotball
Hjem › Lag › Randers FC
Randers FC

Randers FC: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Danmark · stiftet 2003 · Cepheus Park Randers

Randers FC: turneringer i 2026/27

Superligaen9. plass, 11 poengNeste: Lyngby · fre. 30.10. · 19:00
Atlantic CupGroup Stage
Den danske cupenåttedelsfinaleNeste: Lyngby · tir. 3.11. · 18:00

Randers FC: kommende kamper

fre. 30.10. · 19:00Lyngby–Randers FCSuperligaen · Innbyrdes oppgjør (H2H)
tir. 3.11. · 18:00Lyngby–Randers FC
Den danske cupen · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 8.11. · 16:00Randers FC–FC Nordsjaelland
Superligaen · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 22.11. · 14:00Viborg–Randers FC
Superligaen · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 29.11. · 14:00Randers FC–AC Horsens
Superligaen

Randers FC: siste resultater

Form i serienTUTTT
23.10.26Randers FC1–3Brondby
Superligaen
16.10.26AC Horsens0–0Randers FC
Superligaen
11.10.26Randers FC0–2Viborg
Superligaen
20.9.26Sonderjyske4–2Randers FC
Superligaen
16.9.26Vendsyssel FF1–3Randers FC
Den danske cupen
13.9.26Randers FC1–2Odense
Superligaen
6.9.26Brondby0–3Randers FC
Superligaen
30.8.26Randers FC2–1Aarhus
Superligaen

Randers FC: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

fre. 30.10. · 19:00Lyngby–Randers FC
Superligaen
tir. 3.11. · 18:00Lyngby–Randers FC
Den danske cupen
søn. 8.11. · 16:00Randers FC–FC Nordsjaelland
Superligaen
søn. 22.11. · 14:00Viborg–Randers FC
Superligaen
søn. 29.11. · 14:00Randers FC–AC Horsens
Superligaen
lør. 5.12. · 17:00Aarhus–Randers FC
Superligaen
søn. 21.2. · 18:00Silkeborg–Randers FC
Superligaen
søn. 28.2. · 18:00Randers FC–Sonderjyske
Superligaen
søn. 7.3. · 18:00FC Copenhagen–Randers FC
Superligaen
søn. 14.3. · 18:00Randers FC–FC Midtjylland
Superligaen
søn. 21.3. · 18:00Odense–Randers FC
Superligaen
Spilte kamper denne sesongen
23.10.26Randers FC1–3Brondby
Superligaen
16.10.26AC Horsens0–0Randers FC
Superligaen
11.10.26Randers FC0–2Viborg
Superligaen
20.9.26Sonderjyske4–2Randers FC
Superligaen
16.9.26Vendsyssel FF1–3Randers FC
Den danske cupen
13.9.26Randers FC1–2Odense
Superligaen
6.9.26Brondby0–3Randers FC
Superligaen
30.8.26Randers FC2–1Aarhus
Superligaen
23.8.26FC Midtjylland1–0Randers FC
Superligaen
19.8.26ASA Aarhus0–4Randers FC
Den danske cupen
16.8.26Randers FC0–4FC Copenhagen
Superligaen
9.8.26Randers FC2–0Lyngby
Superligaen
2.8.26FC Nordsjaelland1–0Randers FC
Superligaen
27.7.26Randers FC1–1Silkeborg
Superligaen
30.1.26Randers FC1–0Rosenborg
Atlantic Cup
25.1.26Randers FC3–2Tromso
Atlantic Cup

Oppdatert: 25. oktober 2026

Randers FC: skader og fravær

Spillere som manglet i siste kamp med meldt fravær (23.10.26).

  • J. Bjorkengrenskade
  • W. Dammersskade
  • F. Lauenborgskade
  • L. Lissensskade
  • B. Ornskade
  • L. Pedersenrødt kort

Randers FC: tabellplassering – Superligaen

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
7Odense113-4-410:1513VUUVT
8Silkeborg112-5-415:1911TUVUU
9Randers FC123-2-712:1911TUTTT
10Aarhus111-6-415:189UVUTU
11Sonderjyske112-2-716:248VTVUT

Randers FC: sesongstatistikk (Superligaen)

Scorede mål per kamp1,0
Innslupne mål per kamp1,6
Hjemme: scoret / sluppet inn1,0 / 1,9
Borte: scoret / sluppet inn1,0 / 1,2
Kamper uten baklengsmål3
Kamper uten scoring5

Kort

Gule kort21
Gule kort per kamp1,8
Røde kort3

Mest brukte formasjoner

4-2-3-1 (11×) · 4-4-2 (1×)

Randers FC: spillerstatistikk (Superligaen)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
D. HøeghF1210800070107,15
M. ThemsenM12979412113306,94
L. LissensF21210022006,92
W. DammersF54500010006,85
L. PedersenM118491221416,71
F. LauenborgM31590011006,71
J. BjörkengrenM63980020006,68
S. HansenM118440262306,66
M. SjølstadF127360141106,57
N. HoplandF54500021206,57
M. SankohA1153930125106,56
E. MahmoudM1184431146106,53
M. GreveM129670043106,51
K. JunkerA1256711104006,49
N. DyhrF128390021006,43
A. CamaraA5870021006,43
Benjamin ÖrnF2300000106,40
Amin Al HamawiA1100000106,30
M. ToureA1100000006,30
O. SeckM1100010006,30
A. HenrikssonM52710040116,11
H. HoyrupM71030130005,14
F. SommerF4880020004,43
W. CaddyA2200000004,27
O. JonesF3420010004,02
C. EdudziM41580000003,89
S. StukerF3990021003,76

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Randers FC: stall

Keepere

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Randers FC: overganger

Inn

  • N. HoplandHeerenveen · overgang31.8.26
  • A. CamaraSturm Graz · overgang30.8.26
  • S. StukerSilkeborg · overgang28.8.26
  • A. HenrikssonBlackburn · lån27.8.26
  • K. JunkerBuriram United · fri spiller19.7.26
  • M. SankohVfB Stuttgart · overgang5.7.26
  • N. ShamounIFK Varnamo · retur fra lån29.6.26
  • H. SulemanaHillerød · retur fra lån29.6.26

Ut

  • M. ToureMacarthur · overgang6.9.26
  • H. SulemanaHillerød · fri spiller1.9.26
  • Max Albæk AndersenVSK Århus · lån1.9.26
  • Amin Al HamawiHelsingborg · lån30.8.26
  • E. AgyiriMosta · lån10.8.26
  • N. ShamounKalmar FF · lån5.8.26
  • A. RømerKA Akureyri · fri spiller16.7.26
  • A. RømerRomer Andre · fri spiller29.6.26

Randers FC: nøkkelfakta

LandDanmark
Stiftet2003
StadionCepheus Park Randers
Kapasitet12 000
Underlagnaturgress
TurneringSuperligaen
Tabellplassering9. · 11 poeng

Randers FC: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Randers FC på?

Randers FC spiller hjemmekampene sine på Cepheus Park Randers (Randers), som har plass til 12 000 tilskuere.

Hvor ligger Randers FC på tabellen?

Randers FC ligger på 9. plass i Superligaen med 11 poeng etter 12 kamper (3 seirer, 2 uavgjorte, 7 tap).

Når spiller Randers FC neste kamp?

Neste kamp: Lyngby – Randers FC, fre. 30.10. · 19:00 (Superligaen).

Hvordan endte den siste seriekampen til Randers FC?

Siste seriekamp: Randers FC 1–3 Brondby (23.10.26).

Hvem er toppscorer for Randers FC?

Klubbens toppscorer i turneringen er M. Themsen med 4 mål.

Randers FC: terminliste, tabell og tips

Randers FC (Danmark) i korte trekk: terminliste og resultater i alle turneringer (Superligaen, Atlantic Cup, Den danske cupen), tabell, statistikk, stall og målscorere. Tips og odds for kampene i Superligaen finner du på turneringssiden, andre tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.