Fotball
Hjem › Lag › FC Nordsjaelland
FC Nordsjaelland

FC Nordsjaelland: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Danmark · stiftet 2003 · Right to Dream Park

FC Nordsjaelland: turneringer i 2026/27

Superligaen4. plass, 19 poengNeste: Silkeborg · søn. 25.10. · 14:00
Conference Leagueligafasen, Runde 3Neste: Monaco · tor. 5.11. · 21:00
Den danske cupenåttedelsfinaleNeste: Esbjerg · ons. 28.10. · 17:00

FC Nordsjaelland: kommende kamper

søn. 25.10. · 14:00Silkeborg–FC Nordsjaelland
Superligaen · Innbyrdes oppgjør (H2H)
ons. 28.10. · 17:00Esbjerg–FC Nordsjaelland
Den danske cupen
søn. 1.11. · 16:00FC Nordsjaelland–FC Midtjylland
Superligaen · Innbyrdes oppgjør (H2H)
tor. 5.11. · 21:00Monaco–FC Nordsjaelland
Conference League
søn. 8.11. · 16:00Randers FC–FC Nordsjaelland
Superligaen · Innbyrdes oppgjør (H2H)

FC Nordsjaelland: siste resultater

Form i serienUUTVU
22.10.26FC Nordsjaelland2–2CSKA Sofia
Conference League
18.10.26Lyngby3–3FC Nordsjaelland
Superligaen
15.10.26Heart Of Midlothian1–1FC Nordsjaelland
Conference League
9.10.26FC Nordsjaelland0–0Odense
Superligaen
20.9.26Viborg4–1FC Nordsjaelland
Superligaen
16.9.26Vatanspor0–3FC Nordsjaelland
Den danske cupen
13.9.26FC Nordsjaelland2–0Aarhus
Superligaen
7.9.26FC Midtjylland2–2FC Nordsjaelland
Superligaen

FC Nordsjaelland: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

søn. 25.10. · 14:00Silkeborg–FC Nordsjaelland
Superligaen
ons. 28.10. · 17:00Esbjerg–FC Nordsjaelland
Den danske cupen
søn. 1.11. · 16:00FC Nordsjaelland–FC Midtjylland
Superligaen
tor. 5.11. · 21:00Monaco–FC Nordsjaelland
Conference League
søn. 8.11. · 16:00Randers FC–FC Nordsjaelland
Superligaen
søn. 22.11. · 18:00FC Nordsjaelland–FC Copenhagen
Superligaen
tor. 26.11. · 21:00FC Nordsjaelland–Panathinaikos
Conference League
man. 30.11. · 19:00Odense–FC Nordsjaelland
Superligaen
søn. 6.12. · 14:00FC Nordsjaelland–Lyngby
Superligaen
tor. 10.12. · 21:00HNK Hajduk Split–FC Nordsjaelland
Conference League
tor. 17.12. · 21:00FC Nordsjaelland–KuPS
Conference League
søn. 21.2. · 18:00FC Nordsjaelland–AC Horsens
Superligaen
søn. 28.2. · 18:00Brondby–FC Nordsjaelland
Superligaen
søn. 7.3. · 18:00FC Nordsjaelland–Sonderjyske
Superligaen
søn. 14.3. · 18:00Aarhus–FC Nordsjaelland
Superligaen
søn. 21.3. · 18:00FC Nordsjaelland–Viborg
Superligaen
Spilte kamper denne sesongen
22.10.26FC Nordsjaelland2–2CSKA Sofia
Conference League
18.10.26Lyngby3–3FC Nordsjaelland
Superligaen
15.10.26Heart Of Midlothian1–1FC Nordsjaelland
Conference League
9.10.26FC Nordsjaelland0–0Odense
Superligaen
20.9.26Viborg4–1FC Nordsjaelland
Superligaen
16.9.26Vatanspor0–3FC Nordsjaelland
Den danske cupen
13.9.26FC Nordsjaelland2–0Aarhus
Superligaen
7.9.26FC Midtjylland2–2FC Nordsjaelland
Superligaen
3.9.26FC Copenhagen2–0FC Nordsjaelland
Superligaen
30.8.26FC Nordsjaelland3–1Brondby
Superligaen
27.8.26FC ST. Gallen2–3FC Nordsjaelland
Conference League
23.8.26Sonderjyske0–3FC Nordsjaelland
Superligaen
20.8.26FC Nordsjaelland1–0FC ST. Gallen
Conference League
16.8.26FC Nordsjaelland1–0Silkeborg
Superligaen
13.8.26FC Nordsjaelland5–0Valur Reykjavik
Conference League
6.8.26Valur Reykjavik0–2FC Nordsjaelland
Conference League
2.8.26FC Nordsjaelland1–0Randers FC
Superligaen
30.7.26FC Nordsjaelland6–0Gais
Conference League
26.7.26AC Horsens1–1FC Nordsjaelland
Superligaen
23.7.26Gais1–0FC Nordsjaelland
Conference League

Oppdatert: 25. oktober 2026

FC Nordsjaelland: skader og fravær

Spillere som går glipp av neste kamp.

  • S. Aliokneskade
  • A. Mohammedkneskade
  • V. Nelssonskade

FC Nordsjaelland: tabellplassering – Superligaen

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
2FC Midtjylland117-4-021:1125VVUVU
3Viborg116-2-318:1020TVVUT
4FC Nordsjaelland115-4-217:1319UUTVU
5Brondby126-1-521:2019VTVTT
6AC Horsens113-4-418:1913UUUTV

FC Nordsjaelland: sesongstatistikk (Superligaen)

Scorede mål per kamp1,5
Innslupne mål per kamp1,2
Hjemme: scoret / sluppet inn1,4 / 0,2
Borte: scoret / sluppet inn1,7 / 2,0
Kamper uten baklengsmål5
Kamper uten scoring2

Kort

Gule kort25
Gule kort per kamp2,3
Røde kort0

Mest brukte formasjoner

3-4-3 (11×)

FC Nordsjaelland: spillerstatistikk (Superligaen)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
Justin JanssenM1182321104207,44
Caleb Marfo YirenkyiF21800010007,09
T. SalquistF75480121207,08
J. LähteenmäkiM118610261307,02
R. NorheimM1193123127106,98
V. NelssonF54500010206,90
A. LindA951931125306,88
M. BrinkM106511342106,83
N. RøjkjærM84991194206,82
H. Boe RasmussenM243931126006,73
P. AmoakoA956600176206,73
L. NeneA1640041006,70
V. BerthelsenA1151210123206,69
Ibrahim AdelA11576112210206,68
O. SolbakkenA1130000006,30
Noah MarkmannF86750020205,94
S. AcquahF74510041005,44
P. AnkersenF86390182105,20
M. HeydeM61191031005,10
Lamine SadioA72540053004,80
M. WalkerF31622032004,45

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

FC Nordsjaelland: stall

Keepere

13A. HansenNasjonalitetDanmarkAlder30 årHøyde186 cmVekt73 kg
16J. BuskNasjonalitetDanmarkAlder32 årHøyde189 cmVekt88 kg
22C. ErikssonNasjonalitetFinlandAlder30 årHøyde191 cmVekt83 kg
22C. KristoffersenAlder18 år
31A. SondenbroeAlder18 år

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

FC Nordsjaelland: overganger

Inn

  • V. NelssonGalatasaray · fri spiller1.9.26
  • C. ErikssonSarpsborg 08 FF · overgang13.8.26
  • A. LindPisa · overgang30.6.26
  • Ibrahim AdelAl-Jazira · overgang30.6.26
  • W. LykkeHalmstad · retur fra lån29.6.26
  • Villum Dalsgaardhodd · retur fra lån29.6.26
  • A. SondenbroeNaestved · retur fra lån29.6.26
  • I. SeiduLjungskile SK · retur fra lån29.6.26

Ut

  • Victor EngellFC Fredericia · fri spiller1.9.26
  • D. NyangonoSan Diego · lån1.9.26
  • L. NeneLausanne · lån28.8.26
  • Villum DalsgaardMjallby AIF · overgang15.8.26
  • M. Seim-Monsenjerv · overgang14.8.26
  • Caleb Marfo YirenkyiCoventry · overgang6.8.26
  • I. SeiduIFK Goteborg · lån7.7.26
  • Diallo SanoussiAris Thessalonikis · overgang1.7.26

FC Nordsjaelland: nøkkelfakta

LandDanmark
Stiftet2003
StadionRight to Dream Park
Kapasitet10 300
Underlagkunstgress
TurneringSuperligaen
Tabellplassering4. · 19 poeng

FC Nordsjaelland: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller FC Nordsjaelland på?

FC Nordsjaelland spiller hjemmekampene sine på Right to Dream Park (Farum), som har plass til 10 300 tilskuere.

Hvor ligger FC Nordsjaelland på tabellen?

FC Nordsjaelland ligger på 4. plass i Superligaen med 19 poeng etter 11 kamper (5 seirer, 4 uavgjorte, 2 tap).

Når spiller FC Nordsjaelland neste kamp?

Neste kamp: Silkeborg – FC Nordsjaelland, søn. 25.10. · 14:00 (Superligaen).

Hvordan endte den siste seriekampen til FC Nordsjaelland?

Siste seriekamp: Lyngby 3–3 FC Nordsjaelland (18.10.26).

Hvem er toppscorer for FC Nordsjaelland?

Klubbens toppscorer i turneringen er H. Boe Rasmussen med 6 mål.

FC Nordsjaelland: terminliste, tabell og tips

Denne siden gir en oversikt over FC Nordsjaelland (Danmark) i alle turneringene laget spiller denne sesongen (Superligaen, Conference League, Den danske cupen): kommende kamper, siste resultater, tabellplassering, sesongstatistikk og nøkkelspillere. Tips til kampene i Superligaen finner du på ligasiden, og alle tips på siden Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.