Fotball
Hjem › Lag › Aarhus
Aarhus

Aarhus: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Danmark · stiftet 1902 · Ceres Park & Arena

Aarhus: turneringer i 2026/27

Superligaen10. plass, 9 poengNeste: Viborg · søn. 25.10. · 18:00Champions Leaguekvalifiseringsrunde 3Europa Leagueplayoff
Conference Leagueligafasen, Runde 3Neste: SC Braga · tor. 5.11. · 18:45
Den danske cupenåttedelsfinaleNeste: Roskilde · ons. 28.10. · 20:00

Aarhus: kommende kamper

søn. 25.10. · 18:00Aarhus–ViborgSuperligaen · Innbyrdes oppgjør (H2H)
ons. 28.10. · 20:00Roskilde–Aarhus
Den danske cupen
søn. 1.11. · 18:00Brondby–Aarhus
Superligaen · Innbyrdes oppgjør (H2H)
tor. 5.11. · 18:45Aarhus–SC Braga
Conference League
søn. 8.11. · 14:00Aarhus–AC Horsens
Superligaen · Innbyrdes oppgjør (H2H)

Aarhus: siste resultater

Form i serienUVUTU
22.10.26Aarhus1–1Egnatia Rrogozhinë
Conference League
18.10.26FC Copenhagen1–1Aarhus
Superligaen
15.10.26Gent1–0Aarhus
Conference League
12.10.26Aarhus3–0Sonderjyske
Superligaen
20.9.26AC Horsens2–2Aarhus
Superligaen
16.9.26Skjold Sæby1–6Aarhus
Den danske cupen
13.9.26FC Nordsjaelland2–0Aarhus
Superligaen
5.9.26Aarhus2–2Silkeborg
Superligaen

Aarhus: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

søn. 25.10. · 18:00Aarhus–Viborg
Superligaen
ons. 28.10. · 20:00Roskilde–Aarhus
Den danske cupen
søn. 1.11. · 18:00Brondby–Aarhus
Superligaen
tor. 5.11. · 18:45Aarhus–SC Braga
Conference League
søn. 8.11. · 14:00Aarhus–AC Horsens
Superligaen
fre. 20.11. · 19:00Aarhus–Lyngby
Superligaen
tor. 26.11. · 18:45Brann–Aarhus
Conference League
søn. 29.11. · 18:00Silkeborg–Aarhus
Superligaen
lør. 5.12. · 17:00Aarhus–Randers FC
Superligaen
tor. 10.12. · 21:00Aarhus–Twente
Conference League
tor. 17.12. · 21:00Inter Club d'Escaldes–Aarhus
Conference League
søn. 21.2. · 18:00Sonderjyske–Aarhus
Superligaen
søn. 28.2. · 18:00Aarhus–FC Copenhagen
Superligaen
søn. 7.3. · 18:00Odense–Aarhus
Superligaen
søn. 14.3. · 18:00Aarhus–FC Nordsjaelland
Superligaen
søn. 21.3. · 18:00FC Midtjylland–Aarhus
Superligaen
Spilte kamper denne sesongen
22.10.26Aarhus1–1Egnatia Rrogozhinë
Conference League
18.10.26FC Copenhagen1–1Aarhus
Superligaen
15.10.26Gent1–0Aarhus
Conference League
12.10.26Aarhus3–0Sonderjyske
Superligaen
20.9.26AC Horsens2–2Aarhus
Superligaen
16.9.26Skjold Sæby1–6Aarhus
Den danske cupen
13.9.26FC Nordsjaelland2–0Aarhus
Superligaen
5.9.26Aarhus2–2Silkeborg
Superligaen
2.9.26Aarhus0–2FC Midtjylland
Superligaen
30.8.26Randers FC2–1Aarhus
Superligaen
27.8.26Aarhus1–3Benfica
Europa League
23.8.26Aarhus2–2Odense
Superligaen
20.8.26Benfica3–1Aarhus
Europa League
14.8.26Viborg2–1Aarhus
Superligaen
11.8.26Sabah FA4–0Aarhus
Champions League
5.8.26Aarhus2–1Sabah FA
Champions League
1.8.26Lyngby2–2Aarhus
Superligaen
29.7.26Lech Poznan0–3Aarhus
Champions League
25.7.26Aarhus1–1Brondby
Superligaen
21.7.26Aarhus1–4Lech Poznan
Champions League

Oppdatert: 25. oktober 2026

Aarhus: skader og fravær

Spillere som går glipp av neste kamp.

  • M. Andersonskade
  • M. Camaraikke i troppen
  • T. Kristjanssonbrudd i hånden
  • G. Linkssmell
  • N. Poulsenakillesskade
  • K. Yakobkneskade

Aarhus: tabellplassering – Superligaen

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
8Silkeborg112-5-415:1911TUVUU
9Randers FC123-2-712:1911TUTTT
10Aarhus111-6-415:189UVUTU
11Sonderjyske112-2-716:248VTVUT
12Lyngby111-5-515:248UTTUV

Aarhus: sesongstatistikk (Superligaen)

Scorede mål per kamp1,4
Innslupne mål per kamp1,6
Hjemme: scoret / sluppet inn1,6 / 1,4
Borte: scoret / sluppet inn1,2 / 1,8
Kamper uten baklengsmål1
Kamper uten scoring2

Kort

Gule kort15
Gule kort per kamp1,4
Røde kort0

Mest brukte formasjoner

3-4-2-1 (10×) · 3-4-3 (1×)

Aarhus: spillerstatistikk (Superligaen)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
G. LinksM32680053007,80
J. SerraA948950167007,24
F. TingagerF52941031007,08
Kristian Fredrik Malt ArnstadM1193131115307,02
M. KnudsenM118461121306,97
Frederik EmmeryM1184713176106,94
E. KahlF106390010106,94
D. GrétarssonF43240010006,90
J. Jensen-AbbewF1140000006,90
R. CarstensenF104921182006,84
T. MølgaardF53410021106,73
C. McCowattM52281031006,71
T. KristjánssonA2100000006,60
Christian StorchF1650000106,60
Mouhammade CamaraF53070020106,60
T. BechA117070181006,57
M. AndersonA85700061206,52
Luka CalløF63160010006,42
J. BogereA1038110138005,98
J. AndersenF104500040005,79
S. TchamcheA61500010105,54
S. JørgensenA854902115005,53
M. SolbakkenM41860121005,44
J. JønssonM21241022004,80
C. RöslerF54000010104,71

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Aarhus: stall

Keepere

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Aarhus: overganger

Inn

  • C. McCowattSilkeborg · overgang31.8.26
  • C. RöslerMalmo FF · overgang1.8.26
  • R. Carstensen1. FC Köln · overgang7.7.26
  • J. JønssonAEK Athens FC · fri spiller1.7.26
  • M. AndersonDjurgardens IF · overgang1.7.26
  • S. JørgensenMalmo FF · overgang30.6.26
  • Luka CalløAarhus Fremad · retur fra lån29.6.26
  • Y. BadjiPanetolikos · retur fra lån29.6.26

Ut

  • R. GyamfiEgersund · lån31.8.26
  • J. Jensen-AbbewADO Den Haag · overgang25.8.26
  • Solvi StefanssonVikingur Reykjavik · fri spiller15.7.26
  • F. BeijmoFC Copenhagen · fri spiller30.6.26
  • P. MortensenBrondby · fri spiller30.6.26
  • William RygaardB36 Torshavn · fri spiller30.6.26
  • H. DalsgaardDalsgaard Henrik · la opp29.6.26
  • R. Carstensen1. FC Köln · retur fra lån29.6.26

Aarhus: nøkkelfakta

LandDanmark
Stiftet1902
StadionCeres Park & Arena
Kapasitet22 175
Underlagnaturgress
TurneringSuperligaen
Tabellplassering10. · 9 poeng

Aarhus: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Aarhus på?

Aarhus spiller hjemmekampene sine på Ceres Park & Arena (Århus), som har plass til 22 175 tilskuere.

Hvor ligger Aarhus på tabellen?

Aarhus ligger på 10. plass i Superligaen med 9 poeng etter 11 kamper (1 seier, 6 uavgjorte, 4 tap).

Når spiller Aarhus neste kamp?

Neste kamp: Aarhus – Viborg, søn. 25.10. · 18:00 (Superligaen).

Hvordan endte den siste seriekampen til Aarhus?

Siste seriekamp: FC Copenhagen 1–1 Aarhus (18.10.26).

Hvem er toppscorer for Aarhus?

Klubbens toppscorer i turneringen er Kristian Fredrik Malt Arnstad med 5 mål.

Aarhus: terminliste, tabell og tips

Aarhus (Danmark) i korte trekk: terminliste og resultater i alle turneringer (Superligaen, Champions League, Europa League, Conference League, Den danske cupen), tabell, statistikk, stall og målscorere. Tips og odds for kampene i Superligaen finner du på turneringssiden, andre tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.