Fotball
Hjem › Lag › AC Horsens
AC Horsens

AC Horsens: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Danmark · stiftet 1994 · Nordstern Arena Horsens

AC Horsens: turneringer i 2026/27

Superligaen6. plass, 13 poengNeste: Sonderjyske · søn. 25.10. · 16:00
Den danske cupenåttedelsfinaleNeste: Brabrand · ons. 28.10. · 13:30

AC Horsens: kommende kamper

søn. 25.10. · 16:00AC Horsens–Sonderjyske
Superligaen · Innbyrdes oppgjør (H2H)
ons. 28.10. · 13:30Brabrand–AC Horsens
Den danske cupen
søn. 1.11. · 14:00Viborg–AC Horsens
Superligaen · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 8.11. · 14:00Aarhus–AC Horsens
Superligaen · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 22.11. · 14:00AC Horsens–Silkeborg
Superligaen · Innbyrdes oppgjør (H2H)

AC Horsens: siste resultater

Form i serienUUUTV
16.10.26AC Horsens0–0Randers FC
Superligaen
11.10.26Silkeborg3–3AC Horsens
Superligaen
20.9.26AC Horsens2–2Aarhus
Superligaen
16.9.26Næsby2–3AC Horsens
Den danske cupen
11.9.26FC Copenhagen2–0AC Horsens
Superligaen
6.9.26Sonderjyske2–5AC Horsens
Superligaen
1.9.26Lyseng0–4AC Horsens
Den danske cupen
28.8.26AC Horsens2–3Viborg
Superligaen

AC Horsens: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

søn. 25.10. · 16:00AC Horsens–Sonderjyske
Superligaen
ons. 28.10. · 13:30Brabrand–AC Horsens
Den danske cupen
søn. 1.11. · 14:00Viborg–AC Horsens
Superligaen
søn. 8.11. · 14:00Aarhus–AC Horsens
Superligaen
søn. 22.11. · 14:00AC Horsens–Silkeborg
Superligaen
søn. 29.11. · 14:00Randers FC–AC Horsens
Superligaen
søn. 6.12. · 18:00AC Horsens–FC Copenhagen
Superligaen
søn. 21.2. · 18:00FC Nordsjaelland–AC Horsens
Superligaen
søn. 28.2. · 18:00AC Horsens–FC Midtjylland
Superligaen
søn. 7.3. · 18:00Lyngby–AC Horsens
Superligaen
søn. 14.3. · 18:00AC Horsens–Odense
Superligaen
søn. 21.3. · 18:00Brondby–AC Horsens
Superligaen
Spilte kamper denne sesongen
16.10.26AC Horsens0–0Randers FC
Superligaen
11.10.26Silkeborg3–3AC Horsens
Superligaen
20.9.26AC Horsens2–2Aarhus
Superligaen
16.9.26Næsby2–3AC Horsens
Den danske cupen
11.9.26FC Copenhagen2–0AC Horsens
Superligaen
6.9.26Sonderjyske2–5AC Horsens
Superligaen
1.9.26Lyseng0–4AC Horsens
Den danske cupen
28.8.26AC Horsens2–3Viborg
Superligaen
23.8.26AC Horsens2–1Lyngby
Superligaen
16.8.26Odense1–2AC Horsens
Superligaen
9.8.26AC Horsens0–2Brondby
Superligaen
2.8.26FC Midtjylland2–1AC Horsens
Superligaen
26.7.26AC Horsens1–1FC Nordsjaelland
Superligaen

Oppdatert: 25. oktober 2026

AC Horsens: skader og fravær

Spillere som går glipp av neste kamp.

  • C. Vestergaardkneskade
  • O. Kolskogenikke i troppen

AC Horsens: tabellplassering – Superligaen

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
4FC Nordsjaelland115-4-217:1319UUTVU
5Brondby126-1-521:2019VTVTT
6AC Horsens113-4-418:1913UUUTV
7Odense113-4-410:1513VUUVT
8Silkeborg112-5-415:1911TUVUU

AC Horsens: sesongstatistikk (Superligaen)

Scorede mål per kamp1,6
Innslupne mål per kamp1,7
Hjemme: scoret / sluppet inn1,2 / 1,5
Borte: scoret / sluppet inn2,2 / 2,0
Kamper uten baklengsmål1
Kamper uten scoring3

Kort

Gule kort25
Gule kort per kamp2,3
Røde kort0

Mest brukte formasjoner

4-2-3-1 (2×)

AC Horsens: spillerstatistikk (Superligaen)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
K. EhibhatiomhanA9663401711107,04
S. HausnerF1160000006,90
O. KolskogenF97561022206,82
V. PálssonF119940183006,74
Fallou SeneA150000006,70
A. MoroM116291072206,68
A. SaineF1199521105306,67
K. LusavecM117630021006,64
A. JustinussenA1165920135006,63
Y. OuorouM1161421107106,60
F. BrandhofM1110000006,60
K. KirkegaardM63401142106,56
J. MadsenM1081501114106,55
Jimi Weikko TauriainenM103750383406,50
M. KupijbidaF108840000106,50
A. HerdonssonM115540043406,46
I. MiličevićF103632152006,02
J. BondeM42142053205,33
J. KörkköA61050030004,08
J. BatigiA2380010203,12
S. DouaF1140000001,45
O. MandrupA11000000–

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

AC Horsens: stall

Keepere

1M. DelačNasjonalitetKroatiaAlder33 årHøyde190 cmVekt80 kg
23D. SmarschAlder26 år
31A. HoffNasjonalitetDanmarkAlder22 årHøyde188 cm

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

AC Horsens: overganger

Inn

  • V. DiomandeSandviken · overgang1.9.26
  • J. BondeOdense · overgang1.9.26
  • A. TricholidisSandnes ULF · overgang23.8.26
  • K. EhibhatiomhanReading · overgang28.7.26
  • J. KörkköAC Oulu · overgang12.7.26
  • Jimi Weikko TauriainenChelsea · fri spiller4.7.26
  • K. KwakuŽelezničar Pančevo · retur fra lån29.6.26
  • M. HyseniLlapi · retur fra lån29.6.26

Ut

  • K. KirkegaardSilkeborg · overgang31.8.26
  • S. HausnerAIK Stockholm · lån30.8.26
  • M. HyseniFarul Constanta · lån17.8.26
  • O. KouassiUMM Salal · overgang2.8.26
  • K. KwakuŽelezničar Pančevo · overgang27.7.26
  • P. OlsenB 93 · fri spiller11.7.26
  • C. TapéToulouse · overgang8.7.26
  • A. LudwigAarhus Fremad · fri spiller30.6.26

AC Horsens: nøkkelfakta

LandDanmark
Stiftet1994
StadionNordstern Arena Horsens
Kapasitet12 452
Underlagnaturgress
TurneringSuperligaen
Tabellplassering6. · 13 poeng

AC Horsens: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller AC Horsens på?

AC Horsens spiller hjemmekampene sine på Nordstern Arena Horsens (Horsens), som har plass til 12 452 tilskuere.

Hvor ligger AC Horsens på tabellen?

AC Horsens ligger på 6. plass i Superligaen med 13 poeng etter 11 kamper (3 seirer, 4 uavgjorte, 4 tap).

Når spiller AC Horsens neste kamp?

Neste kamp: AC Horsens – Sonderjyske, søn. 25.10. · 16:00 (Superligaen).

Hvordan endte den siste seriekampen til AC Horsens?

Siste seriekamp: AC Horsens 0–0 Randers FC (16.10.26).

Hvem er toppscorer for AC Horsens?

Klubbens toppscorer i turneringen er K. Ehibhatiomhan med 4 mål.

AC Horsens: terminliste, tabell og tips

AC Horsens (Danmark) spiller i disse turneringene denne sesongen: Superligaen, Den danske cupen. Her finner du terminliste og resultater, tabellplassering, tall fra hele sesongen, stallen og klubbens beste spillere. Tips til kampene i Superligaen finner du på turneringssiden, og flere tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.