Fotball
Hjem › Lag › Burton Albion
Burton Albion

Burton Albion: terminliste, resultater, tabell og statistikk

England · stiftet 1950 · Pirelli Stadium

Burton Albion: turneringer i 2026/27

Burton Albion: kommende kamper

lør. 31.10. · 16:00WycombeTipsBurton AlbionLeague One · Innbyrdes oppgjør (H2H)
lør. 7.11. · 16:00Burton Albion–AFC Rushden & Diamonds
FA-cupen
tir. 10.11. · 20:00Burton Albion–Notts County
EFL Trophy · Innbyrdes oppgjør (H2H)
lør. 14.11. · 16:00Milton Keynes Dons–Burton Albion
League One
lør. 21.11. · 16:00Burton Albion–Luton
League One

Burton Albion: siste resultater

Form i serienVUUTT
24.10.26Burton Albion2–1Leyton OrientLeague One20.10.26Burton Albion0–0BradfordLeague One
17.10.26Peterborough2–2Burton Albion
League One
10.10.26Doncaster1–0Burton Albion
League One
6.10.26Grimsby0–0Burton Albion
EFL Trophy
3.10.26Burton Albion1–3Huddersfield
League One
26.9.26Plymouth0–1Burton Albion
League One
22.9.26Burton Albion1–1Nottingham Forest U21
EFL Trophy

Burton Albion: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

lør. 31.10. · 16:00WycombeTipsBurton Albion
League One
lør. 7.11. · 16:00Burton Albion–AFC Rushden & Diamonds
FA-cupen
tir. 10.11. · 20:00Burton Albion–Notts County
EFL Trophy
lør. 14.11. · 16:00Milton Keynes Dons–Burton Albion
League One
lør. 21.11. · 16:00Burton Albion–Luton
League One
lør. 28.11. · 16:00Bromley–Burton Albion
League One
tir. 1.12. · 20:45Burton Albion–Wigan
League One
lør. 12.12. · 13:30Burton Albion–Reading
League One
lør. 19.12. · 16:00Blackpool–Burton Albion
League One
lør. 26.12. · 16:00Burton Albion–Sheffield Wednesday
League One
tir. 29.12. · 20:45Barnsley–Burton Albion
League One
lør. 2.1. · 16:00Stockport County–Burton Albion
League One
fre. 8.1. · 21:00Burton Albion–Blackpool
League One
lør. 16.1. · 16:00Burton Albion–Peterborough
League One
tir. 19.1. · 20:45Bradford–Burton Albion
League One
lør. 23.1. · 16:00Leyton Orient–Burton Albion
League One
lør. 30.1. · 16:00Burton Albion–Wycombe
League One
lør. 6.2. · 16:00Burton Albion–Notts County
League One
tir. 9.2. · 20:45AFC Wimbledon–Burton Albion
League One
lør. 13.2. · 16:00Cambridge United–Burton Albion
League One
lør. 20.2. · 16:00Burton Albion–Oxford United
League One
lør. 27.2. · 16:00Burton Albion–Milton Keynes Dons
League One
lør. 6.3. · 16:00Stevenage–Burton Albion
League One
lør. 13.3. · 16:00Burton Albion–Leicester
League One
lør. 20.3. · 16:00Luton–Burton Albion
League One
fre. 26.3. · 16:00Burton Albion–Stockport County
League One
man. 29.3. · 16:00Sheffield Wednesday–Burton Albion
League One
lør. 3.4. · 16:00Burton Albion–Barnsley
League One
lør. 10.4. · 16:00Reading–Burton Albion
League One
tir. 13.4. · 20:45Burton Albion–Plymouth
League One
lør. 17.4. · 16:00Mansfield Town–Burton Albion
League One
lør. 24.4. · 16:00Burton Albion–Doncaster
League One
tir. 27.4. · 20:45Huddersfield–Burton Albion
League One
lør. 1.5. · 16:00Burton Albion–Bromley
League One
lør. 8.5. · 13:30Wigan–Burton Albion
League One
Spilte kamper denne sesongen
24.10.26Burton Albion2–1Leyton Orient
League One
20.10.26Burton Albion0–0Bradford
League One
17.10.26Peterborough2–2Burton Albion
League One
10.10.26Doncaster1–0Burton Albion
League One
6.10.26Grimsby0–0Burton Albion
EFL Trophy
3.10.26Burton Albion1–3Huddersfield
League One
26.9.26Plymouth0–1Burton Albion
League One
22.9.26Burton Albion1–1Nottingham Forest U21
EFL Trophy
19.9.26Burton Albion2–2Mansfield Town
League One
12.9.26Oxford United3–0Burton Albion
League One
5.9.26Burton Albion2–2Cambridge United
League One
2.9.26Burton Albion4–1AFC Wimbledon
League One
29.8.26Notts County2–1Burton Albion
League One
22.8.26Leicester1–2Burton Albion
League One
15.8.26Burton Albion1–1Stevenage
League One
8.8.26Burton Albion1–2Blackburn
Ligacupen

Oppdatert: 26. oktober 2026

Burton Albion: tabellplassering – League One

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
9Mansfield Town115-3-320:1618VVUVU
10Luton115-2-421:1917VVTVT
11Burton Albion134-5-418:1917VUUTT
12Stevenage114-3-415:1115TVTVT
13Leicester114-3-417:1715TVVTU

Burton Albion: sesongstatistikk (League One)

Scorede mål per kamp1,4
Innslupne mål per kamp1,5
Hjemme: scoret / sluppet inn1,7 / 1,4
Borte: scoret / sluppet inn1,0 / 1,5
Kamper uten baklengsmål2
Kamper uten scoring3

Kort

Gule kort23
Gule kort per kamp1,8
Røde kort1

Mest brukte formasjoner

3-4-2-1 (13×)

Burton Albion: spillerstatistikk (League One)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
J. ArmerM108443164207,03
F. DelapF97633044106,96
K. ChaukeA1311622163006,93
J. LewisF31090000106,93
G. ArubiA415710102006,88
Caylan VickersA84601263006,85
C. WebsterA13113320259006,81
G. EvansM97791043106,74
C. TiltF1210731053416,63
K. LofthouseM76290330106,54
K. AdomA82080010006,50
T. SibbickF119450061106,49
R. Borges RodriguesA976400112206,49
T. ShadeA1280000006,30
Harvey AraujoF83850042106,30
W. CollarM126181073106,21
Sulyman KruballyM115660200506,13
M. DennisA842210154205,92
Emeka AdeileF5580000005,40
Zac ScuttA5930000004,83
Mark O’MahonyA2660010104,42
J. SrahaF31150010003,75

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Burton Albion: stall

Keepere

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Burton Albion: overganger

Inn

  • Caylan VickersBrighton · overgang31.8.26
  • Mark O’MahonyBrighton · lån31.8.26
  • R. Borges RodriguesCoventry · lån31.8.26
  • J. LewisAFC Wimbledon · fri spiller29.8.26
  • Harvey AraujoFulham · overgang18.8.26
  • Emeka AdeileUtrecht · lån17.8.26
  • W. CollarMilton Keynes Dons · lån13.8.26
  • G. ArubiDundalk · overgang17.7.26

Ut

  • J. KeanKean Jake · fri spiller17.10.26
  • M. Matthews LewisAFC Fylde · lån9.9.26
  • T. KalinauskasKalinauskas Tomas · fri spiller31.8.26
  • T. ShadePortsmouth · overgang31.8.26
  • Dylan WilliamsMotherwell · overgang19.7.26
  • A. BannonCliftonville FC · fri spiller16.7.26
  • J. CooperEmmen · fri spiller12.7.26
  • N. AkotoEastleigh · fri spiller12.7.26

Burton Albion: nøkkelfakta

LandEngland
Stiftet1950
StadionPirelli Stadium
Kapasitet6 912
Underlagnaturgress
TurneringLeague One
Tabellplassering11. · 17 poeng

Burton Albion: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Burton Albion på?

Burton Albion spiller hjemmekampene sine på Pirelli Stadium (Burton-upon-Trent, Staffordshire), som har plass til 6 912 tilskuere.

Hvor ligger Burton Albion på tabellen?

Burton Albion ligger på 11. plass i League One med 17 poeng etter 13 kamper (4 seirer, 5 uavgjorte, 4 tap).

Når spiller Burton Albion neste kamp?

Neste kamp: Wycombe – Burton Albion, lør. 31.10. · 16:00 (League One).

Hvordan endte den siste seriekampen til Burton Albion?

Siste seriekamp: Burton Albion 2–1 Leyton Orient (24.10.26).

Hvem er toppscorer for Burton Albion?

Klubbens toppscorer i turneringen er J. Armer med 3 mål.

Burton Albion: terminliste, tabell og tips

Burton Albion (England) i korte trekk: terminliste og resultater i alle turneringer (League One, Ligacupen, EFL Trophy, FA-cupen), tabell, statistikk, stall og målscorere. Tips og odds for kampene i League One finner du på turneringssiden, andre tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.