Fotball
Hjem › Lag › Blackpool
Blackpool

Blackpool: terminliste, resultater, tabell og statistikk

England · stiftet 1887 · Bloomfield Road

Blackpool: turneringer i 2026/27

Blackpool: kommende kamper

tir. 27.10. · 20:00Blackpool–Aston Villa U21
EFL Trophysøn. 1.11. · 15:00Sheffield WednesdayTipsBlackpoolLeague One · Innbyrdes oppgjør (H2H)
lør. 7.11. · 16:00AFC Hornchurch–Blackpool
FA-cupen
lør. 14.11. · 16:00AFC Wimbledon–Blackpool
League One
lør. 21.11. · 13:30Blackpool–Wigan
League One

Blackpool: siste resultater

Form i serienTVTTT
24.10.26Blackpool1–4Mansfield TownLeague One20.10.26Blackpool2–0Milton Keynes DonsLeague One
17.10.26Leyton Orient2–0Blackpool
League One
10.10.26Cambridge United1–0Blackpool
League One
6.10.26Blackpool2–2Crewe
EFL Trophy
22.9.26Wigan3–2Blackpool
EFL Trophy
19.9.26Blackpool2–4Plymouth
League One
12.9.26Blackpool2–2Bromley
League One

Blackpool: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

lør. 26.9. · 16:00Notts County–Blackpool
League One
tir. 27.10. · 20:00Blackpool–Aston Villa U21
EFL Trophy
søn. 1.11. · 15:00Sheffield WednesdayTipsBlackpool
League One
lør. 7.11. · 16:00AFC Hornchurch–Blackpool
FA-cupen
lør. 14.11. · 16:00AFC Wimbledon–Blackpool
League One
lør. 21.11. · 13:30Blackpool–Wigan
League One
tir. 24.11. · 20:45Blackpool–Leicester
League One
lør. 28.11. · 16:00Stevenage–Blackpool
League One
tir. 1.12. · 20:45Blackpool–Luton
League One
lør. 12.12. · 16:00Oxford United–Blackpool
League One
lør. 19.12. · 16:00Blackpool–Burton Albion
League One
lør. 26.12. · 16:00Huddersfield–Blackpool
League One
tir. 29.12. · 20:45Blackpool–Bradford
League One
fre. 1.1. · 16:00Blackpool–Doncaster
League One
fre. 8.1. · 21:00Burton Albion–Blackpool
League One
lør. 16.1. · 16:00Blackpool–Leyton Orient
League One
tir. 19.1. · 20:45Milton Keynes Dons–Blackpool
League One
lør. 23.1. · 16:00Mansfield Town–Blackpool
League One
lør. 30.1. · 16:00Blackpool–Sheffield Wednesday
League One
lør. 6.2. · 16:00Peterborough–Blackpool
League One
tir. 9.2. · 20:45Blackpool–Barnsley
League One
lør. 13.2. · 16:00Blackpool–Reading
League One
lør. 20.2. · 16:00Bromley–Blackpool
League One
lør. 27.2. · 16:00Blackpool–AFC Wimbledon
League One
lør. 6.3. · 16:00Wycombe–Blackpool
League One
lør. 13.3. · 16:00Blackpool–Stockport County
League One
lør. 20.3. · 16:00Wigan–Blackpool
League One
fre. 26.3. · 16:00Doncaster–Blackpool
League One
man. 29.3. · 16:00Blackpool–Oxford United
League One
lør. 3.4. · 16:00Bradford–Blackpool
League One
lør. 10.4. · 16:00Blackpool–Huddersfield
League One
tir. 13.4. · 20:45Blackpool–Notts County
League One
lør. 17.4. · 16:00Plymouth–Blackpool
League One
lør. 24.4. · 16:00Blackpool–Cambridge United
League One
tir. 27.4. · 20:45Leicester–Blackpool
League One
lør. 1.5. · 16:00Blackpool–Stevenage
League One
lør. 8.5. · 13:30Luton–Blackpool
League One
Spilte kamper denne sesongen
24.10.26Blackpool1–4Mansfield Town
League One
20.10.26Blackpool2–0Milton Keynes Dons
League One
17.10.26Leyton Orient2–0Blackpool
League One
10.10.26Cambridge United1–0Blackpool
League One
6.10.26Blackpool2–2Crewe
EFL Trophy
22.9.26Wigan3–2Blackpool
EFL Trophy
19.9.26Blackpool2–4Plymouth
League One
12.9.26Blackpool2–2Bromley
League One
5.9.26Reading3–1Blackpool
League One
2.9.26Barnsley2–1Blackpool
League One
29.8.26Blackpool4–0Peterborough
League One
25.8.26Blackpool1–4Lincoln
Ligacupen
22.8.26Stockport County1–2Blackpool
League One
15.8.26Blackpool1–1Wycombe
League One
8.8.26Grimsby1–3Blackpool
Ligacupen

Oppdatert: 26. oktober 2026

Blackpool: tabellplassering – League One

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
18Milton Keynes Dons112-6-312:1812VTVTU
19Notts County112-5-411:1411UVTTT
20Blackpool113-2-616:2011TVTTT
21Peterborough122-4-611:2110UTUVT
22Bromley112-3-610:269UTTTV

Blackpool: sesongstatistikk (League One)

Scorede mål per kamp1,5
Innslupne mål per kamp1,8
Hjemme: scoret / sluppet inn2,0 / 1,8
Borte: scoret / sluppet inn0,8 / 1,8
Kamper uten baklengsmål2
Kamper uten scoring2

Kort

Gule kort20
Gule kort per kamp1,8
Røde kort1

Mest brukte formasjoner

4-1-3-2 (8×) · 4-2-3-1 (2×) · 4-4-2 (1×)

Blackpool: spillerstatistikk (League One)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
A. MorganM118421081307,05
J. EarlF54190031006,94
C. HamiltonA42560011106,90
J. BowlerM11957222710106,87
L. ClarksonM103691164006,82
O. CaseyF119900192306,76
D. TaylorA31051011006,71
Finley MunroeF114911121406,64
Z. AshworthF86460193106,64
Karoy AndersonM1198920134306,60
T. BloxhamA1165321118006,59
D. CharlesA1150822103006,57
J. WilliamsF119901041206,55
J. YatesA94982053106,51
G. HoneymanM74090142116,27
K. KouassiA2890011006,25
I. NiskanenM52180022005,95
J. BrownM72401031005,82
H. CoulsonF31180011103,13
A. LyonsF2290000002,62

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Blackpool: stall

Keepere

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Blackpool: overganger

Inn

  • J. YatesLuton · lån25.8.26
  • J. EarlBarnsley · overgang25.8.26
  • L. SouthwoodBristol Rovers · overgang10.8.26
  • Finley MunroeMiddlesbrough · lån9.8.26
  • J. WilliamsPortsmouth · lån28.7.26
  • Karoy AndersonCharlton · overgang20.7.26
  • D. CharlesHuddersfield · lån30.6.26
  • I. NiskanenExeter City · fri spiller30.6.26

Ut

  • K. KouassiColchester · overgang31.8.26
  • T. UptonAFC Fylde · fri spiller21.8.26
  • T. UptonAFC Fylde · lån20.8.26
  • F. RavizzoliLeicester · overgang9.8.26
  • James ButterworthBamber Bridge · lån3.8.26
  • M. EbioweiCrawley Town · fri spiller23.7.26
  • A. FletcherHuddersfield · fri spiller30.6.26
  • J. HusbandDoncaster · fri spiller30.6.26

Blackpool: nøkkelfakta

LandEngland
Stiftet1887
StadionBloomfield Road
Kapasitet17 625
Underlagnaturgress
TurneringLeague One
Tabellplassering20. · 11 poeng

Blackpool: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Blackpool på?

Blackpool spiller hjemmekampene sine på Bloomfield Road (Blackpool, Lancashire), som har plass til 17 625 tilskuere.

Hvor ligger Blackpool på tabellen?

Blackpool ligger på 20. plass i League One med 11 poeng etter 11 kamper (3 seirer, 2 uavgjorte, 6 tap).

Når spiller Blackpool neste kamp?

Neste kamp: Blackpool – Aston Villa U21, tir. 27.10. · 20:00 (EFL Trophy).

Hvordan endte den siste seriekampen til Blackpool?

Siste seriekamp: Blackpool 1–4 Mansfield Town (24.10.26).

Hvem er toppscorer for Blackpool?

Klubbens toppscorer i turneringen er J. Bowler med 3 mål.

Blackpool: terminliste, tabell og tips

Denne siden gir en oversikt over Blackpool (England) i alle turneringene laget spiller denne sesongen (League One, Ligacupen, EFL Trophy, FA-cupen): kommende kamper, siste resultater, tabellplassering, sesongstatistikk og nøkkelspillere. Tips til kampene i League One finner du på ligasiden, og alle tips på siden Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.