Fotball
Hjem › Lag › ST Johnstone
ST Johnstone

ST Johnstone: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Skottland · stiftet 1885 · McDiarmid Park

ST Johnstone: turneringer i 2026/27

ST Johnstone: kommende kamper

ons. 28.10. · 20:45ST JohnstoneTipsMotherwellScottish Premiership · Innbyrdes oppgjør (H2H)lør. 31.10. · 16:00KilmarnockTipsST JohnstoneScottish Premiership · Innbyrdes oppgjør (H2H)lør. 7.11. · 16:00ST JohnstoneTipsDundeeScottish Premiership · Innbyrdes oppgjør (H2H)
lør. 21.11. · 16:00Falkirk–ST Johnstone
Scottish Premiership · Innbyrdes oppgjør (H2H)
lør. 28.11. · 16:00Dundee Utd–ST Johnstone
Scottish Premiership

ST Johnstone: siste resultater

Form i serienTUVUT
24.10.26Rangers4–0ST JohnstoneScottish Premiership
17.10.26ST Johnstone1–1Dundee Utd
Scottish Premiership
11.10.26Aberdeen0–1ST Johnstone
Scottish Premiership
19.9.26ST Johnstone1–1Falkirk
Scottish Premiership
9.9.26ST Johnstone0–1Celtic
Scottish Premiership
6.9.26ST Johnstone2–1Hibernian
Scottish Premiership
2.9.26Dundee1–1ST Johnstone
Scottish Premiership
29.8.26Heart Of Midlothian2–1ST Johnstone
Scottish Premiership

ST Johnstone: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

ons. 28.10. · 20:45ST JohnstoneTipsMotherwell
Scottish Premiership
lør. 31.10. · 16:00KilmarnockTipsST Johnstone
Scottish Premiership
lør. 7.11. · 16:00ST JohnstoneTipsDundee
Scottish Premiership
lør. 21.11. · 16:00Falkirk–ST Johnstone
Scottish Premiership
lør. 28.11. · 16:00Dundee Utd–ST Johnstone
Scottish Premiership
ons. 2.12. · 20:45ST Johnstone–ST Mirren
Scottish Premiership
lør. 5.12. · 16:00Celtic–ST Johnstone
Scottish Premiership
søn. 13.12. · 13:00ST Johnstone–Rangers
Scottish Premiership
lør. 19.12. · 16:00Hibernian–ST Johnstone
Scottish Premiership
lør. 26.12. · 16:00ST Johnstone–Aberdeen
Scottish Premiership
ons. 30.12. · 20:45ST Johnstone–Heart Of Midlothian
Scottish Premiership
lør. 2.1. · 16:00Motherwell–ST Johnstone
Scottish Premiership
lør. 9.1. · 16:00ST Johnstone–Falkirk
Scottish Premiership
lør. 23.1. · 16:00Rangers–ST Johnstone
Scottish Premiership
lør. 30.1. · 16:00ST Johnstone–Dundee Utd
Scottish Premiership
ons. 3.2. · 20:45ST Mirren–ST Johnstone
Scottish Premiership
lør. 13.2. · 16:00Dundee–ST Johnstone
Scottish Premiership
lør. 20.2. · 16:00ST Johnstone–Kilmarnock
Scottish Premiership
lør. 27.2. · 16:00Aberdeen–ST Johnstone
Scottish Premiership
lør. 13.3. · 16:00ST Johnstone–Celtic
Scottish Premiership
lør. 20.3. · 16:00ST Johnstone–Hibernian
Scottish Premiership
lør. 3.4. · 16:00Heart Of Midlothian–ST Johnstone
Scottish Premiership
lør. 10.4. · 16:00ST Johnstone–Motherwell
Scottish Premiership
Spilte kamper denne sesongen
24.10.26Rangers4–0ST Johnstone
Scottish Premiership
17.10.26ST Johnstone1–1Dundee Utd
Scottish Premiership
11.10.26Aberdeen0–1ST Johnstone
Scottish Premiership
19.9.26ST Johnstone1–1Falkirk
Scottish Premiership
9.9.26ST Johnstone0–1Celtic
Scottish Premiership
6.9.26ST Johnstone2–1Hibernian
Scottish Premiership
2.9.26Dundee1–1ST Johnstone
Scottish Premiership
29.8.26Heart Of Midlothian2–1ST Johnstone
Scottish Premiership
8.8.26ST Mirren1–0ST Johnstone
Scottish Premiership
2.8.26ST Johnstone4–3Kilmarnock
Scottish Premiership
25.7.26ST Johnstone1–1East Fife
Ligacupen
21.7.26Inverness CT1–0ST Johnstone
Ligacupen
18.7.26ST Johnstone3–0Morton
Ligacupen
14.7.26Linlithgow Rose0–2ST Johnstone
Ligacupen

Oppdatert: 26. oktober 2026

ST Johnstone: tabellplassering – Scottish Premiership

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
6ST Mirren104-1-511:1813VTTTT
7Falkirk103-3-412:1212VVTUV
8ST Johnstone103-3-411:1512TUVUT
9Aberdeen103-2-512:1311TVTUV
10Motherwell102-2-611:188TTTTT

ST Johnstone: sesongstatistikk (Scottish Premiership)

Scorede mål per kamp1,1
Innslupne mål per kamp1,5
Hjemme: scoret / sluppet inn1,6 / 1,4
Borte: scoret / sluppet inn0,6 / 1,6
Kamper uten baklengsmål1
Kamper uten scoring3

Kort

Gule kort15
Gule kort per kamp1,5
Røde kort2

Mest brukte formasjoner

4-2-3-1 (5×) · 4-4-2 (2×) · 3-4-2-1 (2×)

ST Johnstone: spillerstatistikk (Scottish Premiership)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
C. DiabateF97731031206,94
E. AlićF75401074106,93
J. FowlerA1064861127006,92
J. BairdF1120000006,90
J. HoltM107260032106,84
D. FinlaysonF53490000006,68
T. StevenA85060075206,68
M. TaitM5660100006,68
E. Alıç11800141006,66
K. FotheringhamA81771031016,64
S. StantonM96260161106,63
Z. MitchellF65270010106,63
R. McAlearM108440041206,56
J. CotterillM64220021006,55
J. GullanM84390291106,50
D. SchmidtA4920000006,42
L. LloydA2320011006,40
L. SmithF87130030106,36
R. PatonM84521097105,99
J. CampbellM41860000104,85
L. ChalmersM5840021004,68
M. ToddF42650000004,30
M. FouldsF32700010004,04
B. MikulićF2460010002,97

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

ST Johnstone: stall

Keepere

1T. StewardNasjonalitetEnglandAlder20 år
20R. SinclairNasjonalitetSkottlandAlder24 årHøyde197 cmVekt73 kg
39K. ThomsonAlder18 år

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

ST Johnstone: overganger

Inn

  • J. CotterillSwansea · overgang2.9.26
  • J. CampbellHibernian · lån2.9.26
  • E. AlićZeljeznicar Sarajevo · fri spiller23.8.26
  • D. SchmidtFortuna Düsseldorf · fri spiller17.8.26
  • T. StewardPortsmouth · lån6.7.26
  • Z. MitchellCharlton · lån5.7.26
  • R. PatonPort Vale · overgang30.6.26
  • D. FinlaysonLivingston · fri spiller30.6.26

Ut

  • L. LloydStenhousemuir · lån24.9.26
  • C. HepburnPeterhead · lån17.9.26
  • R. TumiltyAirdrie United · fri spiller17.9.26
  • Jack RobertsonPeterhead · lån17.9.26
  • J. BairdRaith Rovers · overgang27.8.26
  • B. DairQueen of the South · lån30.7.26
  • J. McPakeHeart Of Midlothian · fri spiller30.6.26
  • S. SpranglerWalsall · overgang30.6.26

ST Johnstone: nøkkelfakta

LandSkottland
Stiftet1885
StadionMcDiarmid Park
Kapasitet10 673
Underlagnaturgress
Tabellplassering8. · 12 poeng

ST Johnstone: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller ST Johnstone på?

ST Johnstone spiller hjemmekampene sine på McDiarmid Park (Perth), som har plass til 10 673 tilskuere.

Hvor ligger ST Johnstone på tabellen?

ST Johnstone ligger på 8. plass i Scottish Premiership med 12 poeng etter 10 kamper (3 seirer, 3 uavgjorte, 4 tap).

Når spiller ST Johnstone neste kamp?

Neste kamp: ST Johnstone – Motherwell, ons. 28.10. · 20:45 (Scottish Premiership).

Hvordan endte den siste seriekampen til ST Johnstone?

Siste seriekamp: Rangers 4–0 ST Johnstone (24.10.26).

Hvem er toppscorer for ST Johnstone?

Klubbens toppscorer i turneringen er J. Fowler med 6 mål.

ST Johnstone: terminliste, tabell og tips

Denne siden gir en oversikt over ST Johnstone (Skottland) i alle turneringene laget spiller denne sesongen (Scottish Premiership, Ligacupen): kommende kamper, siste resultater, tabellplassering, sesongstatistikk og nøkkelspillere. Tips til kampene i Scottish Premiership finner du på ligasiden, og alle tips på siden Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.