Fotball
Hjem › Lag › Falkirk
Falkirk

Falkirk: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Skottland · stiftet 1876 · Falkirk Community Stadium

Falkirk: turneringer i 2026/27

Falkirk: kommende kamper

ons. 28.10. · 20:45AberdeenTipsFalkirkScottish Premiership · Innbyrdes oppgjør (H2H)søn. 1.11. · 14:00FalkirkTipsCelticScottish Premiership · Innbyrdes oppgjør (H2H)søn. 8.11. · 16:00Heart Of MidlothianTipsFalkirkScottish Premiership · Innbyrdes oppgjør (H2H)
lør. 21.11. · 16:00Falkirk–ST Johnstone
Scottish Premiership · Innbyrdes oppgjør (H2H)
lør. 28.11. · 16:00Rangers–Falkirk
Scottish Premiership · Innbyrdes oppgjør (H2H)

Falkirk: siste resultater

Form i serienVVTUV
24.10.26Falkirk3–0KilmarnockScottish Premiership
17.10.26Hibernian1–2Falkirk
Scottish Premiership
10.10.26Falkirk1–2Dundee
Scottish Premiership
19.9.26ST Johnstone1–1Falkirk
Scottish Premiership
15.9.26Falkirk2–1Heart Of Midlothian
Scottish Premiership
5.9.26Dundee Utd1–1Falkirk
Scottish Premiership
2.9.26Falkirk1–2Rangers
Scottish Premiership
29.8.26Celtic2–1Falkirk
Scottish Premiership

Falkirk: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

ons. 28.10. · 20:45AberdeenTipsFalkirk
Scottish Premiership
søn. 1.11. · 14:00FalkirkTipsCeltic
Scottish Premiership
søn. 8.11. · 16:00Heart Of MidlothianTipsFalkirk
Scottish Premiership
lør. 21.11. · 16:00Falkirk–ST Johnstone
Scottish Premiership
lør. 28.11. · 16:00Rangers–Falkirk
Scottish Premiership
ons. 2.12. · 20:45Falkirk–Motherwell
Scottish Premiership
lør. 5.12. · 16:00Dundee–Falkirk
Scottish Premiership
lør. 12.12. · 16:00Falkirk–Aberdeen
Scottish Premiership
lør. 19.12. · 16:00ST Mirren–Falkirk
Scottish Premiership
lør. 26.12. · 16:00Falkirk–Dundee Utd
Scottish Premiership
ons. 30.12. · 20:45Kilmarnock–Falkirk
Scottish Premiership
lør. 2.1. · 16:00Falkirk–Hibernian
Scottish Premiership
lør. 9.1. · 16:00ST Johnstone–Falkirk
Scottish Premiership
lør. 23.1. · 16:00Falkirk–Heart Of Midlothian
Scottish Premiership
søn. 31.1. · 16:00Celtic–Falkirk
Scottish Premiership
ons. 3.2. · 20:45Aberdeen–Falkirk
Scottish Premiership
lør. 13.2. · 16:00Falkirk–Rangers
Scottish Premiership
lør. 20.2. · 16:00Falkirk–Dundee
Scottish Premiership
lør. 27.2. · 16:00Motherwell–Falkirk
Scottish Premiership
lør. 13.3. · 16:00Hibernian–Falkirk
Scottish Premiership
lør. 20.3. · 16:00Falkirk–Kilmarnock
Scottish Premiership
lør. 3.4. · 16:00Dundee Utd–Falkirk
Scottish Premiership
lør. 10.4. · 16:00Falkirk–ST Mirren
Scottish Premiership
Spilte kamper denne sesongen
24.10.26Falkirk3–0Kilmarnock
Scottish Premiership
17.10.26Hibernian1–2Falkirk
Scottish Premiership
10.10.26Falkirk1–2Dundee
Scottish Premiership
19.9.26ST Johnstone1–1Falkirk
Scottish Premiership
15.9.26Falkirk2–1Heart Of Midlothian
Scottish Premiership
5.9.26Dundee Utd1–1Falkirk
Scottish Premiership
2.9.26Falkirk1–2Rangers
Scottish Premiership
29.8.26Celtic2–1Falkirk
Scottish Premiership
9.8.26Motherwell0–0Falkirk
Scottish Premiership
1.8.26Falkirk0–2ST Mirren
Scottish Premiership
25.7.26Falkirk3–0Stranraer
Ligacupen
21.7.26Alloa Athletic1–1Falkirk
Ligacupen
14.7.26Falkirk0–1Ayr Utd
Ligacupen
11.7.26Edinburgh City0–5Falkirk
Ligacupen

Oppdatert: 26. oktober 2026

Falkirk: tabellplassering – Scottish Premiership

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
5Dundee104-2-414:1214TUVVT
6ST Mirren104-1-511:1813VTTTT
7Falkirk103-3-412:1212VVTUV
8ST Johnstone103-3-411:1512TUVUT
9Aberdeen103-2-512:1311TVTUV

Falkirk: sesongstatistikk (Scottish Premiership)

Scorede mål per kamp1,2
Innslupne mål per kamp1,2
Hjemme: scoret / sluppet inn1,4 / 1,4
Borte: scoret / sluppet inn1,0 / 1,0
Kamper uten baklengsmål2
Kamper uten scoring2

Kort

Gule kort17
Gule kort per kamp1,7
Røde kort0

Mest brukte formasjoner

4-2-3-1 (10×)

Falkirk: spillerstatistikk (Scottish Premiership)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
Owen EamesM649611105107,08
B. SpencerM87080030207,04
J. MurrellA8553502414007,03
R. StrainF108990463207,02
E. RossA107291174106,97
L. NeilsonF87200010106,91
L. HendersonF108670042006,84
B. KrauhausM86031043206,83
Finley Frank BarbrookM97610062206,77
F. YeatsM51690042106,60
D. MeļņiksF83590011006,59
L. McCannF107550020106,56
C. FodreyA72030042106,56
C. McLeodM170000006,53
A. DohertyA62030010106,47
Ben ParkinsonA72120020106,40
Joseph Charles GardnerM2840010006,30
C. McLeodM2220000106,30
P. McGovernA2330000006,25
E. LaidlawM1790000006,20
C. SibbaldM61820000005,65
R. MacIverA51470010005,48
J. McMillanM5900010004,98
S. TanserF31450000004,80

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Falkirk: stall

Keepere

1N. HogarthNasjonalitetSkottlandAlder24 årHøyde182 cm
19S. BainNasjonalitetSkottlandAlder34 årHøyde183 cmVekt75 kg
33J. HastingsAlder16 år

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Falkirk: overganger

Inn

  • Owen EamesDerby · lån2.9.26
  • C. FodreyAustin · lån25.8.26
  • C. McLeodWolves · lån23.8.26
  • J. MurrellDC United · overgang20.8.26
  • Finley Frank BarbrookIpswich · lån6.8.26
  • Joseph Charles GardnerNottingham Forest · overgang27.7.26
  • A. DohertyBlackburn · lån24.7.26
  • B. KrauhausBrentford · lån12.7.26

Ut

  • A. AgyemanZabbar St. Patrick · fri spiller15.9.26
  • T. LangDumbarton · fri spiller14.9.26
  • T. LangLang Tom · fri spiller30.8.26
  • G. OliverMontrose · fri spiller15.7.26
  • D. TaitDundee Utd · fri spiller30.6.26
  • C. MillerHeart Of Midlothian · overgang30.6.26
  • B. GrahamRoss County · fri spiller30.6.26
  • B. StewartWest Brom · overgang30.6.26

Falkirk: nøkkelfakta

LandSkottland
Stiftet1876
StadionFalkirk Community Stadium
Kapasitet9 008
Underlagkunstgress
Tabellplassering7. · 12 poeng

Falkirk: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Falkirk på?

Falkirk spiller hjemmekampene sine på Falkirk Community Stadium (Falkirk), som har plass til 9 008 tilskuere.

Hvor ligger Falkirk på tabellen?

Falkirk ligger på 7. plass i Scottish Premiership med 12 poeng etter 10 kamper (3 seirer, 3 uavgjorte, 4 tap).

Når spiller Falkirk neste kamp?

Neste kamp: Aberdeen – Falkirk, ons. 28.10. · 20:45 (Scottish Premiership).

Hvordan endte den siste seriekampen til Falkirk?

Siste seriekamp: Falkirk 3–0 Kilmarnock (24.10.26).

Hvem er toppscorer for Falkirk?

Klubbens toppscorer i turneringen er J. Murrell med 5 mål.

Falkirk: terminliste, tabell og tips

Falkirk (Skottland) spiller i disse turneringene denne sesongen: Scottish Premiership, Ligacupen. Her finner du terminliste og resultater, tabellplassering, tall fra hele sesongen, stallen og klubbens beste spillere. Tips til kampene i Scottish Premiership finner du på turneringssiden, og flere tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.