Fotball
Hjem › Lag › Waterford
Waterford

Waterford: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Irland · stiftet 1930 · Waterford Regional Sports Centre

Waterford: turneringer i 2026

Waterford: kommende kamper

fre. 30.10. · 20:45ShelbourneTipsWaterfordLeague of Ireland Premier Division · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 8.11. · 16:00Waterford–Derry City
FAI Cup · Innbyrdes oppgjør (H2H)

Waterford: siste resultater

Form i serienVVTTU
23.10.26Waterford3–1Drogheda UnitedLeague of Ireland Premier Division19.10.26Waterford3–2Galway UnitedLeague of Ireland Premier Division
16.10.26Bohemians2–1Waterford
League of Ireland Premier Division
9.10.26Bohemians0–2Waterford
FAI Cup
18.9.26Shamrock Rovers3–2Waterford
League of Ireland Premier Division
14.9.26Waterford2–2Derry City
League of Ireland Premier Division
11.9.26Waterford1–1Dundalk
League of Ireland Premier Division
4.9.26Waterford3–0Sligo Rovers
FAI Cup

Waterford: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

fre. 30.10. · 20:45ShelbourneTipsWaterford
League of Ireland Premier Division
søn. 8.11. · 16:00Waterford–Derry City
FAI Cup
Spilte kamper denne sesongen
23.10.26Waterford3–1Drogheda United
League of Ireland Premier Division
19.10.26Waterford3–2Galway United
League of Ireland Premier Division
16.10.26Bohemians2–1Waterford
League of Ireland Premier Division
9.10.26Bohemians0–2Waterford
FAI Cup
18.9.26Shamrock Rovers3–2Waterford
League of Ireland Premier Division
14.9.26Waterford2–2Derry City
League of Ireland Premier Division
11.9.26Waterford1–1Dundalk
League of Ireland Premier Division
4.9.26Waterford3–0Sligo Rovers
FAI Cup
28.8.26St Patrick's Athl.0–2Waterford
League of Ireland Premier Division
21.8.26Sligo Rovers0–0Waterford
League of Ireland Premier Division
14.8.26Waterford2–1Athlone Town
FAI Cup
9.8.26Waterford3–1Bohemians
League of Ireland Premier Division
2.8.26Waterford1–0Shelbourne
League of Ireland Premier Division
25.7.26Galway United0–0Waterford
League of Ireland Premier Division
17.7.26Waterford2–1Cobh Ramblers
FAI Cup
10.7.26Waterford1–1St Patrick's Athl.
League of Ireland Premier Division
3.7.26Derry City2–4Waterford
League of Ireland Premier Division
26.6.26Dundalk2–3Waterford
League of Ireland Premier Division
19.6.26Waterford0–2Shamrock Rovers
League of Ireland Premier Division
12.6.26Waterford4–0Sligo Rovers
League of Ireland Premier Division
29.5.26Drogheda United3–3Waterford
League of Ireland Premier Division
22.5.26Shelbourne2–1Waterford
League of Ireland Premier Division
18.5.26Waterford2–1Drogheda United
League of Ireland Premier Division
15.5.26Waterford2–2Derry City
League of Ireland Premier Division
8.5.26St Patrick's Athl.4–1Waterford
League of Ireland Premier Division
4.5.26Waterford3–3Dundalk
League of Ireland Premier Division
1.5.26Shamrock Rovers1–0Waterford
League of Ireland Premier Division
24.4.26Waterford1–1Galway United
League of Ireland Premier Division
18.4.26Sligo Rovers2–0Waterford
League of Ireland Premier Division
6.4.26Bohemians1–1Waterford
League of Ireland Premier Division
3.4.26Waterford1–1Shamrock Rovers
League of Ireland Premier Division
20.3.26Waterford0–2St Patrick's Athl.
League of Ireland Premier Division
16.3.26Galway United4–3Waterford
League of Ireland Premier Division
13.3.26Dundalk5–0Waterford
League of Ireland Premier Division
6.3.26Waterford0–1Bohemians
League of Ireland Premier Division
27.2.26Derry City4–2Waterford
League of Ireland Premier Division
20.2.26Waterford0–0Sligo Rovers
League of Ireland Premier Division
13.2.26Drogheda United2–0Waterford
League of Ireland Premier Division
6.2.26Waterford1–1Shelbourne
League of Ireland Premier Division

Oppdatert: 26. oktober 2026

Waterford: tabellplassering – League of Ireland Premier Division

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
6Galway United3510-12-1346:5142UTVUT
7Dundalk3510-12-1352:5842TUTTT
8Waterford359-13-1351:5940VVTTU
9Drogheda United359-10-1642:5737TVTTV
10Sligo Rovers355-9-2126:6424TUTTT

Waterford: sesongstatistikk (League of Ireland Premier Division)

Scorede mål per kamp1,5
Innslupne mål per kamp1,7
Hjemme: scoret / sluppet inn1,6 / 1,2
Borte: scoret / sluppet inn1,4 / 2,2
Kamper uten baklengsmål6
Kamper uten scoring10

Kort

Gule kort76
Gule kort per kamp2,2
Røde kort0

Mest brukte formasjoner

4-4-2 (12×) · 5-3-2 (10×) · 3-4-1-2 (4×)

Waterford: spillerstatistikk (League of Ireland Premier Division)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
T. LonerganA3325021568436607,09
K. LongF25208921114506,99
J. MahonF332854512110906,94
Benny CoutoF3227172112511506,81
C. NoonanM33253323268406,79
P. AmondA3528441315735106,78
E. McLaughlinM22136823155506,76
W. JohnsonF138170062606,71
H. CannF352888212410406,66
J. HoustonF2214540160306,47
N. MaweneM107750021206,47
D. McMenamyM29124612134306,46
C. CartyM145950072106,41
J. VoilåsA30123933209206,39
S. GlenfieldM199470061706,39
A. ZborowskiF53180000006,25
L. HeeneyF2914940092705,92
C. BarrettM113740031105,92
T. CoyleA176020063004,70
R. MansfieldA75200011304,54
J. FariaM101990021103,31
J. DempseyF43330000003,13
B. McKenzieF1200010001,58
J. AshtonF120000000,00

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Waterford: stall

Keepere

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Waterford: overganger

Inn

  • N. MaweneFleetwood Town · lån28.7.26
  • J. AshtonBurnley · fri spiller26.7.26
  • B. McKenzieSwansea · lån16.7.26
  • C. CostelloFleetwood Town · retur fra lån29.6.26
  • M. OladitiWexford · retur fra lån29.6.26
  • G. AmeduBayelsa United · fri spiller17.6.26
  • K. LongToronto FC · fri spiller14.3.26
  • F. WasilewskiWexford · fri spiller24.2.26

Ut

  • F. ArmstrongArmstrong Finlay · fri spiller27.7.26
  • A. ZborowskiCobh Ramblers · lån27.7.26
  • J. HealyH&W Welders · overgang24.7.26
  • M. OladitiFleetwood Town · fri spiller9.7.26
  • A. CoyneCK United · fri spiller9.7.26
  • Z. O'SullivanWexford · lån7.7.26
  • C. CartyFC Halifax Town · overgang7.7.26
  • R. MansfieldCobh Ramblers · lån5.7.26

Waterford: nøkkelfakta

LandIrland
Stiftet1930
StadionWaterford Regional Sports Centre
Kapasitet5 500
Underlagnaturgress
Tabellplassering8. · 40 poeng

Waterford: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Waterford på?

Waterford spiller hjemmekampene sine på Waterford Regional Sports Centre (Waterford), som har plass til 5 500 tilskuere.

Hvor ligger Waterford på tabellen?

Waterford ligger på 8. plass i League of Ireland Premier Division med 40 poeng etter 35 kamper (9 seirer, 13 uavgjorte, 13 tap).

Når spiller Waterford neste kamp?

Neste kamp: Shelbourne – Waterford, fre. 30.10. · 20:45 (League of Ireland Premier Division).

Hvordan endte den siste seriekampen til Waterford?

Siste seriekamp: Waterford 3–1 Drogheda United (23.10.26).

Hvem er toppscorer for Waterford?

Klubbens toppscorer i turneringen er T. Lonergan med 15 mål.

Waterford: terminliste, tabell og tips

Denne siden gir en oversikt over Waterford (Irland) i alle turneringene laget spiller denne sesongen (League of Ireland Premier Division, FAI Cup): kommende kamper, siste resultater, tabellplassering, sesongstatistikk og nøkkelspillere. Tips til kampene i League of Ireland Premier Division finner du på ligasiden, og alle tips på siden Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.