Fotball
Hjem › Lag › Drogheda United
Drogheda United

Drogheda United: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Irland · stiftet 1975 · Sullivan & Lambe Park

Drogheda United: turneringer i 2026

Drogheda United: kommende kamper

Drogheda United: siste resultater

Form i serienTVTTV
23.10.26Waterford3–1Drogheda UnitedLeague of Ireland Premier Division
16.10.26Drogheda United2–0Derry City
League of Ireland Premier Division
8.10.26Shamrock Rovers3–1Drogheda United
League of Ireland Premier Division
18.9.26Bohemians2–1Drogheda United
League of Ireland Premier Division
14.9.26Shelbourne1–2Drogheda United
League of Ireland Premier Division
11.9.26Drogheda United2–0Sligo Rovers
League of Ireland Premier Division
4.9.26Drogheda United1–2Galway United
FAI Cup
28.8.26Drogheda United2–3Dundalk
League of Ireland Premier Division

Drogheda United: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

fre. 30.10. · 20:45Drogheda UnitedTipsGalway United
League of Ireland Premier Division
Spilte kamper denne sesongen
23.10.26Waterford3–1Drogheda United
League of Ireland Premier Division
16.10.26Drogheda United2–0Derry City
League of Ireland Premier Division
8.10.26Shamrock Rovers3–1Drogheda United
League of Ireland Premier Division
18.9.26Bohemians2–1Drogheda United
League of Ireland Premier Division
14.9.26Shelbourne1–2Drogheda United
League of Ireland Premier Division
11.9.26Drogheda United2–0Sligo Rovers
League of Ireland Premier Division
4.9.26Drogheda United1–2Galway United
FAI Cup
28.8.26Drogheda United2–3Dundalk
League of Ireland Premier Division
21.8.26Drogheda United0–2St Patrick's Athl.
League of Ireland Premier Division
15.8.26College Corinthians0–3Drogheda United
FAI Cup
7.8.26Galway United0–0Drogheda United
League of Ireland Premier Division
31.7.26Drogheda United0–0Shamrock Rovers
League of Ireland Premier Division
25.7.26Sligo Rovers2–2Drogheda United
League of Ireland Premier Division
17.7.26Drogheda United4–0Lucan United
FAI Cup
10.7.26Dundalk1–2Drogheda United
League of Ireland Premier Division
3.7.26Drogheda United0–2Bohemians
League of Ireland Premier Division
26.6.26Derry City2–0Drogheda United
League of Ireland Premier Division
19.6.26Drogheda United2–2Shelbourne
League of Ireland Premier Division
12.6.26St Patrick's Athl.2–0Drogheda United
League of Ireland Premier Division
29.5.26Drogheda United3–3Waterford
League of Ireland Premier Division
22.5.26Drogheda United1–1Dundalk
League of Ireland Premier Division
18.5.26Waterford2–1Drogheda United
League of Ireland Premier Division
15.5.26Bohemians2–1Drogheda United
League of Ireland Premier Division
8.5.26Drogheda United1–0Derry City
League of Ireland Premier Division
4.5.26Shamrock Rovers4–1Drogheda United
League of Ireland Premier Division
1.5.26Drogheda United1–0Sligo Rovers
League of Ireland Premier Division
24.4.26Shelbourne3–4Drogheda United
League of Ireland Premier Division
17.4.26Drogheda United1–3St Patrick's Athl.
League of Ireland Premier Division
6.4.26Drogheda United2–3Galway United
League of Ireland Premier Division
3.4.26Drogheda United0–0Bohemians
League of Ireland Premier Division
20.3.26Derry City2–2Drogheda United
League of Ireland Premier Division
16.3.26Drogheda United0–0Shamrock Rovers
League of Ireland Premier Division
13.3.26St Patrick's Athl.4–1Drogheda United
League of Ireland Premier Division
7.3.26Sligo Rovers2–1Drogheda United
League of Ireland Premier Division
27.2.26Drogheda United1–2Shelbourne
League of Ireland Premier Division
20.2.26Dundalk1–1Drogheda United
League of Ireland Premier Division
13.2.26Drogheda United2–0Waterford
League of Ireland Premier Division
6.2.26Galway United0–1Drogheda United
League of Ireland Premier Division

Oppdatert: 26. oktober 2026

Drogheda United: tabellplassering – League of Ireland Premier Division

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
7Dundalk3510-12-1352:5842TUTTT
8Waterford359-13-1351:5940VVTTU
9Drogheda United359-10-1642:5737TVTTV
10Sligo Rovers355-9-2126:6424TUTTT

Drogheda United: sesongstatistikk (League of Ireland Premier Division)

Scorede mål per kamp1,2
Innslupne mål per kamp1,6
Hjemme: scoret / sluppet inn1,2 / 1,2
Borte: scoret / sluppet inn1,2 / 2,0
Kamper uten baklengsmål10
Kamper uten scoring8

Kort

Gule kort71
Gule kort per kamp2,0
Røde kort0

Mest brukte formasjoner

5-3-2 (12×) · 4-2-3-1 (9×) · 3-5-2 (8×)

Drogheda United: spillerstatistikk (League of Ireland Premier Division)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
B. KavanaghA342506554216306,98
C. KeeleyF33282921267706,90
W. DavisA25143650159006,88
K. AncelinA72141143006,82
E. AgbajeF35292722153506,70
C. O'ConnorM1100000006,70
S. FarrellM3220545127101106,66
M. DoyleM332147903319506,62
R. BrennanM2514252193906,61
J. BucknorF197960021206,61
T. OluwaA352365313118306,55
A. QuinnF2721351163006,55
Ethan O'BrienM2314240162206,55
C. KaneF3529000230306,54
Leo BurneyF24159130189606,53
A. BatesM105990031306,48
J. GoddenA30126921134606,32
Dare KareemA123060031005,88
K. CruiseF144000230105,62
R. MarkeyA61390064005,55
J. BolgerF1912190040305,52
S. McGrathM1150000002,17
D. MareA100000000,00

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Drogheda United: stall

Keepere

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

9K. AncelinAlder22 år11T. OluwaNasjonalitetRepublic of IrelandAlder24 årHøyde179 cmVekt82 kg
14M. DoyleNasjonalitetRepublic of IrelandAlder27 årHøyde182 cmVekt71 kg
24W. DavisNasjonalitetRepublic of IrelandAlder20 år25R. MarkeyAlder20 år
26Arjan RamadaniNasjonalitetØsterrikeAlder21 år

Drogheda United: overganger

Inn

  • A. BatesTamworth · fri spiller23.7.26
  • K. AncelinChattanooga · lån14.7.26
  • J. GoddenWalsall · lån3.2.26
  • F. TalleyKitchee · fri spiller19.1.26
  • J. BucknorVentura County · fri spiller10.1.26
  • L. BurneySeattle Sounders · fri spiller9.1.26

Ut

  • D. KareemTreaty United · lån20.7.26
  • B. BosakaniFinn Harps · lån2.7.26
  • Z. BawaUmeå FC · fri spiller23.3.26
  • P. DoyleDungannon Swifts · fri spiller25.1.26
  • J. StrettonTruro City · fri spiller14.1.26
  • A. Haper-BaileyOxford City · fri spiller8.1.26

Drogheda United: nøkkelfakta

LandIrland
Stiftet1975
StadionSullivan & Lambe Park
Kapasitet3 500
Underlagnaturgress
Tabellplassering9. · 37 poeng

Drogheda United: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Drogheda United på?

Drogheda United spiller hjemmekampene sine på Sullivan & Lambe Park (Drogheda), som har plass til 3 500 tilskuere.

Hvor ligger Drogheda United på tabellen?

Drogheda United ligger på 9. plass i League of Ireland Premier Division med 37 poeng etter 35 kamper (9 seirer, 10 uavgjorte, 16 tap).

Når spiller Drogheda United neste kamp?

Neste kamp: Drogheda United – Galway United, fre. 30.10. · 20:45 (League of Ireland Premier Division).

Hvordan endte den siste seriekampen til Drogheda United?

Siste seriekamp: Waterford 3–1 Drogheda United (23.10.26).

Hvem er toppscorer for Drogheda United?

Klubbens toppscorer i turneringen er M. Doyle med 9 mål.

Drogheda United: terminliste, tabell og tips

Drogheda United (Irland) i korte trekk: terminliste og resultater i alle turneringer (League of Ireland Premier Division, FAI Cup), tabell, statistikk, stall og målscorere. Tips og odds for kampene i League of Ireland Premier Division finner du på turneringssiden, andre tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.