Fotball
🔍
Annonce⚽ Reklameplads · 728×90 — CPM
Hjem › Port Vale
Port Vale

Port Vale

England · League Two

ℹ️ Om laget

England
Land
2026
Sesong
24
Lag

Port Vale sitter på 23. plass i Superligaen med kun fem poeng etter sju spillte kamper, der de har notert én seier, to uavgjorte og fire tap, og har en målforskjell på tre til ni. Lagets siste fem kamper har vært preget av en ujevn form: de startet med en uavgjort, fulgt av to påfølgende tap, klarte så å snu trenden med en seier, men endte igjen med et tap. Med kun én poeng per kamp i gjennomsnitt ligger de langt bak de ledende lagene i tabellen. Til tross for den nylige seieren har de fortsatt fire tap på rad i de siste fem kampene, noe som gjør veien videre i ligaen svært utfordrende.

📋 Tabell

#LagPWDLGDPoeng
1 Salford City 12813 725
2 Barnet 10631 821
3 Crewe 12561 421
4 Walsall 11470 919
5 Cheltenham 12534 -118
6 York 11452 617
7 Gillingham 12453 317
8 Shrewsbury 12525 -417
9 Exeter City 12444 216
10 Chesterfield 12444 216
11 Accrington ST 12363 115
12 Newport County 12363 115
13 Tranmere 12363 015
14 Rochdale 12435 -215
15 Swindon Town 12435 -315
16 Bristol Rovers 12507 -415
17 Grimsby 12354 014
18 Fleetwood Town 12354 -114
19 Colchester 11263 -312
20 Port Vale 10334 -412
21 Oldham 11326 -411
22 Rotherham 12255 -611
23 Northampton 10244 -210
24 Crawley Town 10127 -95

📊 Tabell — 2026

10
Kamper
3-3-4
V-U-T
0.60
Mål/kamp
1.00
Innslupne/kamp
4
Clean sheets
30%
Begge scorer

👥 Tropp (1)

Forsvar

⚽ Port Vale — Kommende kamper

Port Vale – Northampton 26. sep. 14:00
Colchester – Port Vale 03. okt. 14:00
York – Port Vale 24. okt. 14:00
Port Vale – Rochdale 31. okt. 12:30
Port Vale – Scunthorpe 07. nov. 15:00
Port Vale – Accrington ST 14. nov. 15:00
Barnet – Port Vale 21. nov. 15:00
Port Vale – Newport County 28. nov. 15:00
Crawley Town – Port Vale 01. des. 19:45
Shrewsbury – Port Vale 12. des. 15:00
Port Vale – Rotherham 19. des. 15:00
Cheltenham – Port Vale 26. des. 15:00
Port Vale – Bristol Rovers 29. des. 19:45
Port Vale – Fleetwood Town 01. jan. 15:00
Rotherham – Port Vale 09. jan. 15:00
Chesterfield – Port Vale 16. jan. 15:00
Port Vale – Gillingham 19. jan. 19:45
Port Vale – York 23. jan. 15:00
Rochdale – Port Vale 30. jan. 15:00
Crewe – Port Vale 06. feb. 15:00
Port Vale – Swindon Town 09. feb. 19:45
Port Vale – Salford City 13. feb. 15:00
Exeter City – Port Vale 20. feb. 15:00
Accrington ST – Port Vale 27. feb. 15:00
Port Vale – Oldham 06. mars 15:00
Tranmere – Port Vale 13. mars 15:00
Port Vale – Barnet 20. mars 15:00
Fleetwood Town – Port Vale 26. mars 15:00
Port Vale – Cheltenham 29. mars 14:00
Bristol Rovers – Port Vale 03. apr. 14:00
Port Vale – Shrewsbury 10. apr. 14:00
Grimsby – Port Vale 13. apr. 18:45
Port Vale – Walsall 17. apr. 14:00
Northampton – Port Vale 24. apr. 14:00
Port Vale – Colchester 27. apr. 18:45
Newport County – Port Vale 01. mai 14:00
Port Vale – Crawley Town 08. mai 14:00

📅 Port Vale — Siste resultater

Gillingham – Port Vale 1–1
Port Vale – Chesterfield 1–0
Port Vale – Grimsby 1–0
Walsall – Port Vale 2–0
Port Vale – Exeter City 1–0
Salford City – Port Vale 1–0
Swindon Town – Port Vale 3–1
Port Vale – Crewe 0–0
Port Vale – Tranmere 1–1
Oldham – Port Vale 2–0
Annonce📊 Reklameplads · 728×90 — CPM