Fotball
Hjem › Lag › Liverpool › A. Mac Allister
A. Mac Allister

Alexis Mac Allister: spillerstatistikk og karriere

Liverpool · midtbanespiller · Argentina · 27 år

Hvem er A. Mac Allister

A. Mac Allister – midtbanespiller, fra Argentina, 27 år. I sesongen 2026/27 spiller han for Liverpool.

Sesongen 2026/27: 11 kamper, 4 mål og 1 assist (et mål omtrent hvert 186. minutt). For landslaget: 29 kamper og 3 mål.

Forrige sesong (2025/26): 56 kamper, 5 mål og 7 assists.

Siste overgang: fra Brighton til Liverpool (14. juni 2023).

Titler i turneringer totalt: 7; flest i J.League World Challenge (1×), Premier League (1×).

A. Mac Allister: statistikk for sesongen 2026/27

11Kamper
4Mål
1Assists
742Minutter
3Gule kort
0Røde kort
7,4Karakter

Klubbturneringer

TurneringKMAMinKortKar
Ligacupen111900/08,8
Champions League3301641/07,8
Premier League7004882/07,1
Totalt11417423/07,4

Landslaget

TurneringKMAMinKortKar
World Cup - Qualification South America142010551/07,0
VM8117491/06,7
Privatlandskamper7013000/06,8
Totalt293221042/06,9

A. Mac Allister: detaljert statistikk

18Skudd
7Skudd på mål
445Pasninger
15Nøkkelpasninger
86 %Pasningspresisjon
7/10Vellykkede driblinger / forsøk
41/78Vunne dueller / totalt
17Taklinger
9Frispark mot seg
13Frispark begått

Totalt for alle klubbturneringer i 2026/27.

A. Mac Allister: statistikk for sesongen 2025/26

56Kamper
5Mål
7Assists
3946Minutter
6,8Karakter

A. Mac Allister: karriere

KlubbPeriode
Liverpool2023–nå
Brighton2019–2022
Argentinos JRS2016–2018

Kun seniorklubber; ungdoms- og reservelag vises ikke.

A. Mac Allister: overganger

DatoOvergangVilkår
14. juni 2023Brighton → Liverpool€ 42M
1. februar 2020Boca Juniors → BrightonIkke oppgitt
3. juli 2019Brighton → Boca JuniorsLån
25. januar 2019Brighton → Argentinos JRSLån
24. januar 2019Argentinos JRS → Brighton€ 8,3M

A. Mac Allister: troféer

Titler i turneringer totalt: 7.

  • J.League World Challenge20251×
  • Premier League2024/20251×
  • CONMEBOL Copa America20241×
  • Ligacupen2023/20241×
  • CONMEBOL/UEFA Finalissima20221×
  • FIFA World Cup20221×
  • Primera Nacional2016/20171×

A. Mac Allister: skader og fravær

ÅrsakFraTil
ankelskade15. september 202516. september 2025
fravær23. august 202530. august 2025
lyskeskade19. mai 202528. juli 2025
fravær24. februar 202525. februar 2025
lyskeskade17. oktober 202419. oktober 2024
smell25. januar 202430. januar 2024

A. Mac Allister: ofte stilte spørsmål

Hvor mange mål har A. Mac Allister scoret i 2026/27?

I 2026/27 har A. Mac Allister 4 mål og 1 assist på 11 kamper.

Hvilken klubb spiller A. Mac Allister for?

A. Mac Allister (midtbanespiller) spiller for Liverpool i 2026/27. Nasjonalitet: Argentina.

Hvor gammel er A. Mac Allister?

A. Mac Allister er 27 år. Fødselsdato: 24. desember 1998.

Hva var den siste overgangen til A. Mac Allister?

Fra Brighton til Liverpool, 14. juni 2023, € 42M.

Hvilke titler har A. Mac Allister vunnet?

Titler i turneringer totalt: 7; flest i J.League World Challenge (1×), Premier League (1×), CONMEBOL Copa America (1×).

Om A. Mac Allister

Siden om A. Mac Allister (Argentina) oppsummerer sesongstatistikk, karriere, overganger og troféer. Han spiller for tiden for Liverpool; hele stallen finner du på klubbens side.